Živá voda, ktorá pomáha

Kategórie
 
 
 
Živá voda, ktorá pomáha
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Živá voda, ktorá pomáha
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 
17.05.2018
Živá voda, ktorá pomáha

Viete, aké výhody so sebou prináša pitie živej vody? Presvedčte sa o nich sami s používaním vlastného ionizátora vody. 

V dnešnej dobe plnej stresu, znečisteného ovzdušia, nesprávnych stravovacích návykov a ďalších problémov, ktoré negatívne ovplyvňujú naše zdravie, by sme sa mali zamyslieť nad tým, čo svojmu telu doprajeme. Jednou zo základných látok pre správne fungovanie nášho organizmu je voda. Dennodenne jej vypijeme niekoľko litrov, a práve preto by sme mali dbať na to, aby nám viac neškodila ako prospievala. Pomôcť nám v tomto smere môžu ionizátory vody premieňajúce obyčajnú vodu na živú, ktorá náš organizmus nie len hydratuje, ale aj lieči.Čo ionizátor vody predstavuje?

Schéma zapojenia ionizátora vody

Ide o elektronický filter na vodu, vďaka ktorému získavame nie len zásaditú/alkalickú - živú vodu, ale vedľajším produktom procesu filtrácie je aj kyslá/acidická – mŕtva voda, ktorá má však taktiež v domácnosti svoje využitie. Voda prechádza najskôr predfiltrom, ktorý je umiestnený buď samostatne alebo tvorí súčasť ionizátora, kde je zbavená škodlivých chemických látok a mechanických nečistôt. Pri ionizovaní vody v samotnom ionizátore dochádza už len k zmene pH a ORP bez pridania či odstránenia ďalších látok, ako je tomu pri iných procesoch úpravy vody. Viac informácii nájdete v našom druhom článku o tom, ako ionizátor vody pracuje.

Oxidačno-redukčný potenciál (ORP), v skratke redoxný potenciál, predstavuje hodnotu v mV oxidačných a redukčných látok vo vode. Proces oxidácie predstavuje výmenu elektrónov medzi dvoma atómami, pričom chemické látky (ako napríklad chlór či aktívny kyslík) oxidujú, teda odoberajú elektróny, a naopak, redukujúce látky elektróny odovzdávajú. Ak teda chceme zabrániť neprimeranej oxidácii nášho organizmu, mali by sme prijať čo najviac látok s vysokým záporným ORP – ideálne je pitie živej ionizovanej vody s ORP aspoň -300 mV, v porovnaní s obyčajnou pitnou vodou, ktorej hodnota redoxného potenciálu sa pohybuje od +200 smerom nahor. 
 

Aké sú hlavné výhody ionizovanej vody?        

Ionizátor vody Aquatip® ION GOLD

Antioxidácia - Bežnú pitnú vodu by sme mali nahradiť ionizovanou vodou najmä kvôli jej silným antioxidačným vlastnostiam, ktorémá vďaka aktívnemu vodíku získanom pri elektrolýze vody. Takáto voda teda odplavuje z tela kyslé odpadové látky a tým spomaľuje proces starnutia.

Zásaditosť - Nesprávnou životosprávou, nedostatočným pohybom či stresom sa naše telo prekysličuje, čo má negatívny vplyv na naše zdravie a vedie k starnutiu pokožky, srdcovým ochoreniam, osteoporóze, rakovine či ďalším chorobám. Ionizovaná voda s vysokou hodnotou pH má schopnosť neutralizovať kyslý odpad v tele, a takvyrovnať pH organizmu a udržiavať v tele zásadité prostredie prospešné pre jeho správne fungovanie.

Hydratácia - Ďalšou výhodou sú aj jej hydratačné schopnosti, vďaka ktorým váš organizmus len tak ľahko nepremôže únava ale budete sa môcť lepšie sústrediť aj na prácu či iné povinnosti. Každý predsa vie, že pitný režim je základ a pri správnej hydratácii naše telo pracuje oveľa lepšie – ionizovaná voda má niekoľkonásobne silnejšie hydratačné schopnosti ako bežná, pretože sa mení jej štruktúra z makro (cluster s 10-13 molekulami) na mikroštruktúru (cluster s 5-6 molekulami), vďaka čomu sa rýchlejšie vstrebáva do buniek.

Ako sme už spomínali, aj tzv. mŕtvu vodu môžte využiť napríklad pri umývaní, čistení potravín, dezinfekcii či ošetrovaní rán, pretože ľahko ničí škodlivé baktérie. Je aj výborným pomocníkom v kozmetickom priemysle, keďže naša pokožka má pH približne 5,5, vďaka čomu kyslá voda pomáha pri zápaloch, ekzémoch a iných problémoch spojených s pokožkou.  

Porovnanie pH vody

Používanie ionizátorov vody nie je prospešné len pre naše zdravie, ale pomáhame tým i životnému prostrediu, ktoré tak môžeme ušetriť od plastov z kupovaných balených vôd. K tomu, koľko dokážeme s ionizátormi vody ušetriť, sú primerané aj ich ceny, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od niekoľko stoviek až po pár tisíc eur. V tomto prípade sa však naozaj oplatí zainvestovať do drahšieho certifikovaného filtra, ktorý sa oproti lacnejším variantom líši nie len kvalitným spracovaním, ale aj výdržou. Ide o bezporuchové prístroje, ktoré si po prvotnej investícii nevyžiadajú žiadnu údržbu i niekoľko rokov. Na ich konečnej cene sa odráža aj to, aké materiály sú pri výrobe použité – v drahších variantoch ide o elektrolytické platne vyrábané z platiny a titánu, zatiaľ čo u lacnejších sú to platne medené.

 

Pôvodný článok zo dňa 1.2.2017, aktualizovaný dňa 17.5.2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia