Zdravá - ionizovaná voda vďaka ionizátoru vody

Kategórie
 
 
 
Zdravá - ionizovaná voda vďaka ionizátoru vody
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zdravá - ionizovaná voda vďaka ionizátoru vody
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
4.05.2018

Objavte čaro ionizovanej vody. Ionizátory vody sú prístroje, ktoré delia vodu na živú a mŕtvu a to pomocou zmeny pH a ORP. Ionizácia vody je najmodernejšia forma filtrácie vody v spojení so zdravým životný štýlom.

Ionizavaná voda a jej vplyvy na človeka

Ionizátor vody pri procese zvanom elektrolýza premieňa vodu na zásaditú, tzv. živú alebo alkalickú vodu. Táto voda má veľmi pozitívne zdravotné účinky, použivá sa primárne na pitie a varenie. Ako vedlajší produkt ionizátor vody vytvára kyslú vodu, čo je vlastne voda s nízkym pH. Avšak vďaka silným antibakteriálnym vlastnostiam má aj táto voda nemalé využitie. Ionizácia vody je široko využívaná napríklad v kozmetike a zdravotníctve. Či už pri kožných problémoch alebo aj ako dezinfekcia.

Alkalická voda

Prečo používať ionizátor vody?

Novodobé nesprávne stravovanie, sedavá práca, každodenný stres vedú k dôležitému faktoru v našom tele, ktorý významne ovplyvňuje zdravie, ku kyslému prostrediu. To spôsobuje únavu, oslabenie imunity, rýchlejšie stárnutie a odumieranie buniek a mnoho ďalšieho. Pitím zásaditej vody výrazne prispievate k neutralizovaniu prostredia. Podobne ako jedením zásaditých potravín (ovocie, zelenina..). Viac informácií o pH vody nájdete v našom druhom článku.
 

Ako fungujú ionizátory vody?

Voda preteká cez samotný prístroj, ktorý je buď umiestnený na kuchynskej linke alebo je pod pultom. Vo vnútri prístroja, ktorý je riadený nízkym napätím voda preteká do komory s titánovo-platinovými platňami, kde sa koná proces zvaný elektrolýza. Pri elektrolýze vody sa v komore medzi platňami rozkladajú vo vode rozpustené minerálne soli a to na kladne nabité kovové ióny (vápnik, horčík, sodík..) a záporne nabité nekovové ióny (síra, fosfor, chlór..). Následne sa medzi katódou a anódou táto voda rozdeľuje na živú vodu (pH 8-14) a mŕtvu vodu (pH 0-6) v pomere približne 70% ku 30%.
 

Aké výhody ponúka ionizovaná voda?

  • Vodné klustreMenšie molekuly ionizovanej vody sa lepšie vstrebávajú. Je vedecky dokázané, že molekuly vody H2O sa nevyskytujú samostatne, ale sa spajajú do takzvaných klastrov v počte priblibližne 10 až 13 molekúl, ako je vedľa na obrázku. Naopak ionizovaná voda sa spája v maximálne 4 až 6 molekúl vody. Vďaka tomu sa tieto molekuly vody výrazne lepšie vstrebávajú, prenikajú cez bunkovú stenu a tým omnoho rýchlejšie a účinnejšie hydratujú telo. Vedľajší efekt tohto procesu je účinnejšia detoxikácia, teda vyplavovanie toxínov z tela pomocou takejto vody.
  • Množstvo štúdií fakticky preukázalo, že väčšine chorôb náramne vyhovuje kyslé prostredie. Všeobecne však choroby nemajú radi presny opak, antioxidantov, ktorým je vo veľkej miere aj ionizovaná voda. Tá priamo bojuje s voľnými radikálmi v tele a vyplavuje ich.
  • Vyrovnáva pH v tele. Naše telo je prirodzene nastavené na to aby udržalo stále pH v rozmedzí 7,36 až 7,44. Kedže dennodenne príjmame množstvo nezdravých potravín a žijeme v znečistenom prostredí, telo dostáva pravidelne obrovské dávky kyslosti. Či už vo forme potravín, ktoré príjmame (mäso, mastené jedlá, fastfoody, sladené nápoje atď.) alebo smogu. Tieto faktory telo prekyslujú tak, že je nútené pH vyrovnávať, ale ako? Ľudia príjmajú veľmi málo zasaditých potravín ako ovocie a zelenina. Preto v krajnom prípade telo berie zásadité ióny z dostupných zdrojov, a to napríklad kosti, šlachy a podobne. Pitím ionizovanej vody telu veľmi pomôžete pri vyrovnávaní kyslého prostredia vo vašom tele.
 
Pre viac informácií ohľadom ionizátorov vody, nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám poradíme.
 
Kontaktujte nás
 
Pôvodný článok zo dňa 25. 02. 2016, aktualizovaný dňa 04. 05. 2018.
 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia