5 hlavných výhod používania filtračnej kanvice na vodu

Kategórie
 
 
 
5 hlavných výhod používania filtračnej kanvice na vodu
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
5 hlavných výhod používania filtračnej kanvice na vodu
Meranie tvrdosti a obhliadka zadarmo
 
 
 
 
19.05.2018

Pre ľudí, ktorí hľadajú nízkonákladovú filtráciu vody pre svoju domácnosť, sú ideálnou voľbou filtračné kanvice na vodu. Aktívne uhlie vo vnútri filtra na seba dokáže naviazať škodliviny nachádzajúce sa vo vode, zároveň zvyšuje jej kvalitu a zlepšuje chuť pitnej vody. Viac o výhodách použitia filtračnej kanvice sa dočítate v článku.

Filtračná kanvica na pitnú vodu v domácnostiPre ľudí, ktorí hľadajú nízkonákladovú filtráciu vody pre svoju domácnosť, sú ideálnou voľbou filtračné kanvice na vodu. Ide o plastový džbán, v ktorom je umiestnený vymeniteľný filter s granulátom s aktívnym uhlím (väčšina modelov filtračných kanvíc). Aktívne uhlie na seba dokáže naviazať škodliviny nachádzajúce sa vo vode, zároveň zvyšuje jej kvalitu a zlepšuje chuť pitnej vody

Kvalita takto filtrovanej vody sa síce nevyrovná tej, ktorá prejde filtráciou cez kompletný systém reverznej osmózy či inú úpravovňu vody, napriek tomu však používanie filtrov na vodu v podobe filtračných kanvíc prináša viacero výhod:

   1. Zdravšia a chutnejšia pitná voda

Veľa ľudí čistú vodu nepije najmä z dôvodu, že im nechutí. Druhým dôvodom bývajú obavy z toho, aká je kvalita pitnej vody a či im nemôže viac uškodiť ako pomôcť. Oba tieto problémy dokáže jednoducho vyriešiť filtračná kanvica na vodu. Prefiltruje vodu od nečistôt a škodlivých látok, akými sú chlór vo vode, organické nečistoty, zníži tiež obsah železa, mangánu a vápečnatých solí. Vďaka aktívnemu uhliu, ktoré sa pri filtračných kanviciach používa, je upravená aj vôňa a chuť vody.
 

   2. Kompaktnosť a praktickosť

Filtračné kanvice na filtrovanie vody môžete v podstate použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Či už v domácnosti, v práci alebo si ju so sebou zoberiete niekam na cesty. Vďaka filtru sa nemusíte báť, či je kvalita vody, ktorú budete piť, v poriadku.
 

   3. Cenová dostupnosť

Pokiaľ nechcete alebo nemáte možnosť do úpravy vody investovať vyššiu sumu, je samozrejme prospešné zaobstarať si aspoň filtračnú kanvicu na vodu. Na našom e-shope sa ceny týchto kanvíc pohybujú už od 17,99€, pričom záleží na konkrétnom type, objeme či možnostiach filtrácie. Ide o nízkonákladovú investíciu - následne je potrebné len pravidelne vymieňať filter vo vnútri kanvice.
 

Ionizačná kanvice AQUAtip ION pitcher       Filter Brita Marella XL 

   4. Jednoduchá údržba

Väčšina filtračných kanvíc dokáže so základným filtrom na vodu (ktorý dostanete pri kúpe kanvice) fungovať v závislosti na typu cca 2 mesiace - závisí to aj od množstva prefiltrovanej vody a jej znečistenia. Po tejto dobe (prípadne inej odporúčanej dobe používania konkrétneho typu filtračnej kanvice) stráca filtračné médium svoju účinnosť a je potrebná jeho výmena. Náhradné filtre pre filtračné kanvice zabezpečujúce filtráciu vody nájdete na našom e-shope.

Filtračné kanvice na vodu
 

   5. Zvýšenie kvality pitnej vody

Na trhu je dnes už množstvo typov filtračných kanvíc na vodu, pričom niektoré z nich okrem samotnej filtrácie vody zvyšujú jej kvalitu aj napr. ionizáciou. Ide o ionizačné kanvice na vodu, ktoré spôsobujú zmenu pH vody na hodnoty až 9,5, teda produkujú alkalickú, "živú" vodu. Pitie takejto vody pozitívne vplýva na ľudský organizmus - výhodami sú najmä ľahšia vstrebateľnosť do buniek, lepšia hydratácia a zároveň pôsobí ako silný antioxidant.

Filtračná kanvica na vodu teda predstavuje lacnú možnosť filtrácie pitnej vody v domácnosti pre vás aj vaše deti. Môžu byť taktiež ideálnym darčekom pre ľudí, ktorým chcete dopriať kvalitnejšiu čistú vodu. V našej ponuke nájdete filtre Brita, ale aj iné typy filtračných kanvíc na vodu - veľmi obľúbená je aj ionizačná kanvica Aquatip® ION pitcher. 
 

Button - prezrieť celú ponuku filtračných kanvíc na vodu

Pôvodný článok zo dňa 30.10.2017, aktualizovaný dňa 19.5.2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia