Prečo sú katexové zmäkčovače vody najlepšie riešenie?

Kategórie
 
 
 
Prečo sú katexové zmäkčovače vody najlepšie riešenie?
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Prečo sú katexové zmäkčovače vody najlepšie riešenie?
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
11.05.2018

Mnoho ľudí nám pri otázke úpravy vody zmäkčením argumentuje bezúdržbovými filtrami na vodu v podobe magnetov, indukčných zmäkčení, avšak máme omnoho viac recenzí presne opačných. Ľudí, ktorí skúsili a obrátili sa.

Pár rokov dozadu boli populárne magnetické zmäkčovače vody, ktoré umiestníte na potrubie a o nič sa nestaráte. Zázračnou silou zabránia tvorbe vodného kameňa, podobne na tom sú aj iné alternatívy, napríklad indukčné zmäkčenie. Je to lacné, bezúdržbové, s ľahkou inštaláciou. Takže aj ľahko predajné s dobrým marketingom.

Magnetické zmäkčovače vody

Kedže sa pravidelne zúčastňujeme celosvetových výstav zameraných na trend úpravy vody, samozrejme sme neváhali a zakúpili pár kusov magnetických zmäkčovačov vody na testovanie. Elektromagnetická úprava vody poskytla doslova neuspokojujúce výsledky, pretože zmäkčenie vody magnetom fungovalo iba v určitých prípadoch a taktiež nie úplne. V určitých podmienkach oslabili tvorbu vodného kameňa, avšak vždy to bolo s minimálnou účinnosťou.

Následne na to sme sa rozhodli nedistribuovať tieto produkty k našim klientom, počas tohto obdobia nám však prišlo mnoho otázok ohľadom alternatívneho zmäkčenia vody, ale taktiež aj mnoho žiadostí o pomoc od klientov, ktorí si zakúpili tieto zariadenia inde a potrebujú pomoc.

Ukážka jednej zo správ od klienta:

Správa od klienta

Ako spoločnosť ČistáVoda s.r.o. sme sa rozhodli preto neponúkať žiadny magnetický zmäkčovač vody  ako "alternatívu",  kedže nie sme presvedčení o ich funkčnosti a ostávame naďalej verní klasickým katexovým zmäkčovačom. Ide o beúdržbové elektrické zmäkčovače vody, na ktoré dostávame pravidelne pozitívne recenzie. Jedinú alternatívu, ktorú sme odskúšali a funguje sú katalytické zmäkčovače vody maiCat, ktoré účinne zabrania tvorbe vodného kameňa, avšak neodstránia ho. Zároveň si uvedomujeme, že mnoho klientov možno stratíme, kedže neponúkame naozaj "lacnú" možnosť zmäkčenia vody, avšak nikdy našim krédom nebolo a ani nebude "predať za každú cenu". Preto aj naďalej budeme ponúkať len filtre na vodu, ktoré máme otestované a môžeme sa za nich zaručiť aj o pár rokov.

 

Pôvodný článok zo dňa 09. 11. 2016, aktualizovaný dňa 11. 05. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia