Ideálna úprava vody zo studne - Aquaphor WaterBoss

Kategórie
 
 
 
Ideálna úprava vody zo studne - Aquaphor WaterBoss
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Ideálna úprava vody zo studne - Aquaphor WaterBoss
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
17.05.2018

Zvažujete využívať vodu v domácnosti zo studne? Výborná voľba z dlhodobého hľadiska. Avšak aké prináša dodatočné náklady? Pozrime sa na príklady, ktoré vo väčšine prípadov budete musieť riešiť. 

Zvažujete využívať vodu v domácnosti zo studne? Výborná voľba z dlhodobého hľadiska. Avšak aké prináša dodatočné náklady? Pozrime sa na príklady, ktoré vo väčšine prípadov budete musieť riešiť. Ukážeme vám možnosti úpravy vody zo studne, ktoré postačia vo viac ako 90% prípadov.


Mechanická filtrácia

UV lampa Cintropur 10000

Pri každom čerpaní studničnej vody budete musieť inštalovať kvalitnú mechanickú predifltráciu. Ide o úplne prvú voľbu filtrovania tých najväčších častíc z vody, ktoré by mohli poškodiť celý vodný systém, a zároveň prispieť k čisteniu vody zo studne. Kvalitná mechanická predfiltrácia zachytí mechanické nečistoty vo vode (piesok, hlina, hrdza, íl...) a ďalšie časti, ktoré by mohli poškodiť rozvody v dome.

 

UV dezinfekcia

Pretože voda z vlastných zdrojov nie je žiadnym spôsobom dezinfikovaná (narozdiel od obecnej vody, ktorá je dostatočne prechlórovaná), v rámci čistenia vody v studni je potrebné zaistiť kvalitnú dezinfekciu vody. V drvivej väčšine studničných vôd sa vyskytujú veľké hodnoty baktérií a vírusov. Pozor, aj v prípade, že vám rozbor vody ukáže nulové mikrobiologické znečistenie - je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti do vody baktérie presiaknu. Pretože úprava vody chlórom nie je úplne najvhodnejšia z ekonomických a zdravotných dôvodov, alternatívou sa stali UV lampy na vodu. Tie vodu dezinfikujú bez pridania akýchkoľvek látok a nevyžadujú žiadnu prehnanú starostlivosť.

 

Filtrácia vody zo studne Aquaphor WaterBoss

AQUAPHOR WATERBOSS 3v1

Častým problémom slovenských vôd je vodný kameň spolu zo zvýšeným obsahom železa a mangánu, a to hlavne pri hlbších vrtoch. Tieto látky sa usádzajú v potrubí, vykurovacom systéme, kúpeľni a podobne. Využívanie vody so zvýšenými hodnotami týchto látok je nie len nekomfortné, ale aj neekonomické. Riešením môže byť prístroj, ktorý bol navrhnutý na extrémne hodnoty látok v studničných vodách - Aquaphor Waterboss. Filter na vodu s veľmi jemnou živicou dokáže odfiltrovať hodnoty železa a mangánu až do 15 mg/l, resp. 5 mg/l v prípade mangánu. Ďalšou výhodou je multifunkčnosť zariadenia, pretože dokáže zároveň trvalo odstrániť vodný kameň, a to až do hodnôt 80°dH.

Kombináciou týchto prístrojov dosiahnete vo viac ako 90% prípadov bezproblémovú kvalitu vody, či už pri kolaudácii, ale aj dlhodobom využívaní, a to až niekoľko desiatok rokov. Pokiaľ máte o niektorý z nich záujem alebo máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás.

 

Kontaktujte nás

Pôvodný článok zo dňa 29.11.2016, aktualizovaný dňa 17.5.2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia