29.11.2016 20:37

Ideálna úprava vody zo studne - Aquaphor WaterBoss

Zvažujete využívať vodu v domácnosti zo studne? Výborná voľba z dlhodobého hľadiska. Avšak aké to prináša dodatočné náklady? Pozrime sa na prípady, ktoré vo väčšine prípadov budete musieť riešiť. Ukážem vám možnosti úpravy vody pre studne, ktorý postačí vo viac ako 90% prípadoch!


 Mechanická filtrácia

Pri každom čerpaní studničnej vody budete musieť inštalovať kvalitnú mechanickú predfiltráciu. Úplne prvá voľba filtrovania tých najväčších častíc z vody, ktoré by mohli poškodiť celý vodný systém. Kvalitná mechanická predfiltrácia zachytí mechanické nečistoty vo vode (piesok, hlínu, hrdzu, íl) a ďalšie časti, ktoré by mohli poškodiť rozvody v dome.

UV lampa Cintropur 10000

 

UV definfekcia

Kedže voda z vlastných zdrojov nie je žiadným spôsobom dezinfikovaná, narozdiel od obecnej vody, ktorá je dostatočne prechlórovaná, je potrebné zabezpečiť kvalitnú dezinfekciu vody. V drvivej väčšine studničných vôd sa vyskytujú veľké hodnoty baktérií a vírusov. Pozor, aj v prípade, že vám rozbor vody ukáže nulové mikrobiologické znečistenie, je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti do vody baktérie presiaknu a rozmožia sa. Kedže úprava vody chlórom nie je úplne najvhodnejšia z ekonomickým a zdravotných dôvodov, alternatívou sa stali UV lampy. Tie vodu vydenzifikujú bez pridania akýchkoľvek látok do vody a nevyžadujú žiadnu prehnanú starostlivosť.


Filtrácia vody zo studne Aquaphor WaterBoss

 AQUAPHOR WATERBOSS 3v1

Posledným častým problémom slovenských vôd je vodný kameň spolu so zvýšeným obsahom železa a mangánu a to hlavne pri hlbších vŕtoch. Tieto látky sa usádzajú v potrubí, vyhrievaciom systéme, kúpeľni a podobne. Využívanie vody so zvýšenými hodnotami týchto látok je nielen nekomfortné, ale aj neekonomické. Riešením môže byť novinka, prístroj, ktorý bol priamo navrhnutý na extrémne hodnoty látok v studničných vodách - Aquaphor Waterboss. Filter na vodu s veľmi jemnou živicou dokáže odfiltrovať hodnoty železa a mangánu až do 15 mg/l, respektíve 5 mg/l v prípade mangánu. Ďalšou výhodou je však multifunkčnosť prístroja, kedže dokáže zároveň natrvalo odstrániť vodný kameň a to až do hodnôt 80°dH!

 

Kombináciou týchto strojov dosiahnete vo viac ako 90% prípadov bezproblémovú kvalitu vody, či už pri kolaudácií, ale aj dlhodobom užívaní a to na niekoľko desiatok rokov. Ak máte o niektorí z nich záujem alebo sa chcete na niečo opýtať, kontaktujte nás. 

Kontaktujte nás

Napísal/a

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/zaujimavosti-o-vode-blog.gif

Už asi všetci dobre vieme, že kvalita pitnej vody v našej krajine nie je úplne v poriadku. Zaujíma vás, ako sú na tom vodné zdroje v okolitých štátoch? Pripravili sme si pre vás niekoľko faktov o vode a jej kvalite vo vybraných európskych krajinách. 

Čítať viac
awblog/zasielkovna-clanok.jpg

Snažíme sa našim zákazníkom vyjsť čo najviac v ústrety, a preto sme sa rozhodli zaradiť medzi možnosti dopravy aj komfortnú a lacnú službu Zásielkovňa. Vďaka nej si pohodlne vyzdvihnete vašu zásielku na jednom z výdajných miest už na druhý deň od objednania z nášho e-shopu.

Čítať viac
awblog/ako-odstranit-vodny-kamen-uvod.jpg

Tvrdá voda je problémom mnohých domácností na Slovensku. Pýtate sa, ako odstrániť vodný kameň? U nás Vám navrhneme najefektívnejšie odstránenie vodného kameňa v celom rodinnom dome, byte alebo firme. Nechajte meranie tvrdosti vody a následné zmäkčenie vody na nás.

Čítať viac