Ako odstrániť vodný kameň?

Kategórie
 
 
 
Ako odstrániť vodný kameň?
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Ako odstrániť vodný kameň?
ZĽAVY NA DEŇ VODY 2020
 
 
 
 
11.04.2018

Tvrdá voda je problémom mnohých domácností na Slovensku. Pýtate sa, ako odstrániť vodný kameň? U nás Vám navrhneme najefektívnejšie odstránenie vodného kameňa v celom rodinnom dome, byte alebo firme. Nechajte meranie tvrdosti vody a následné zmäkčenie vody na nás.

 

Vznik vodného kameňaOdstránenie a priebežné odstraňovanie vodného kameňa z vody

Problém, ktorý trápi takmer každú domácnosť na Slovensku. Tvrdá voda je každodenný nepriateľ, či už ide o výrazne nižšiu životnosť všetkých spotrebičov, cez ktoré tvrdá voda preteká alebo o niekoľko násobne vyššie náklady na energiu v domácnosti.

 

Čo vodný kameň predstavuje?

Za vodný kameň sú považované usadeniny, ktoré mohli vzniknúť postupne z rôznych vápenatých a horečnatých solí rozpustených vo vode. Vodný kameň má zvyčajne bielu farbu, ale niekedy je nahnedlý až žltkastý. Vodný kameň sa usadzuje všade tam, kde sa ohrieva tvrdá voda. Teda napríklad v bojleroch, v práčke, v kanivici, kávovare ale aj inej vodovodnej armatúre. Samotná tvrdá voda vzniká tak, že mäkká, dažďová voda preteká skalnatým podložím, ktoré obsahuje vápenec a rozpúšťa tak uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý v minerálnej forme. Čiže tvrdá voda je voda, ktorá obsahuje zvýšene množstvo vápnika a horčíka.

Hrozby vodného kameňa začínajú pri každom jednom spotrebiči, ktorý prichádza do kontaktu s tvrdou vodou. Napríklad je preukázané, že tvrdá voda znížuje účinnosť práčky až o 30%. Avšak najviac ohrozené sú ohrevné telesá, pri nich nielen výrazne klesá životnosť, ale aj úmerne rastú náklady na ohrev a tým pádom aj prevádzkové náklady. V praxi dokáže už 1 mm vrstva vodného kameňa na akomkoľvek spotrebiči (kávovar, umývačka riadu, kanvica, bojler..) spôsobiť až 10% pokles účinnosti, pri 3 mm je to takmer 30%! So zníženou účinnosťou samozrejme rastú náklady na prevádzku. Tvrdá voda taktiež výrazne znižuje účinky pracieho prášku a aviváže, prádlo ostáva tvrdé a nedokonale opraté. Po zmäkčení vody pocítite rozdiel aj po sprchovaní, rozdiel v umývaní vlasov (hlavne u žien) s tvrdou a mäkkou vodou je naozaj markantný.

 

Dôsledky tvrdej vody:

  • výrazne vyššie náklady na prevádzku a energie
  • zanášanie a usadzovanie vodného kameňa na potrubiach, kohútikoch a inej vodnej armatúre
  • problémy s poruchovosťou elektrických spotrebičov (neuznanie reklamácii)
  • výrazne vyššia spotreba pracích a čistiacich prostriedkov pri tvrdej vode
  • zničený lesklý povrch vodovodných batérií
  • menšia účinnosť chemických saponátov miešaných v tvrdej vode
  • vysušuje pokožku, vlasy sú suché, strácajú lesk a lámu sa
Tvrdá voda finančne zaťažuje váš rodinný rozpočet. Čo teda zaručene pomôže v boji proti vodnému kameňu? Náš tím ČistáVoda už dlhé roky preferuje klasické katexové zmäkčenie vody - teda permanentné odstraňovanie vodného kameňa. Ide o zariadenia, ktoré vymieňajú soli vápnika a horčíka a nahradzujú ich za iné, neškodné. Všetky naše prístroje pracujú plnoautomaticky a jediné, čo je potrebné  je pravidelné dosypávanie tabletovanej soli.

Zmäkčovač vody je investícia do budúcnosti, minimálne na 10 rokov. Prístroj potrebuje jedine tabletovanú soľ a najlepšie na tom je, že po nainštalovaní zmäkčovača budete mať zmäkčenú vodu v celom rodinnom dome, byte či prevádzke okamžite. Zmäkčovače vody sa postarajú o odstránenie vodného kameňa z potrubí, bojlerov, práčky a všetkých domácich spotrebičov, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou. Odstránite tiež nepekné usadeniny vodného kameňa na batériách a po sprchovaní zmäkčenou vodou bude pokožka vláčna a jemná. 
 

Ponúkame vám najideálnejšie riešenie odstraňovania vodného kameňa v 4 krokoch:

1. Meranie tvrdosti vody. Prídeme bezplatne za Vami, zmeriame tvrdosť vody, ak bude potrebné, dohodneme sa na komplexnom rozbore vody na všetky látky vo vode.

2. Návrh prístrojov na úpravu vody po prediskutovaní vašich požiadaviek a očakávaní.

3. Kompletná montáž všetkých potrebných zariadení s garanciou výsledkou, ktoré sme si dohodli. Odmeriame tvrdosť vody, prípadne iné parametre na vstupe a na výstupe.

4. Pravidelné servisovanie (dezinfekcia, doplnenie zásob soli 100kg, kontrola tesnení) + záruka (pri dodržaní servisných podmienok až 5 rokov*)

Pokiaľ vás zaujalo naše komplexné riešenie zmäkčenia vody, nevyznáte sa do zmäkčovačov, montáže a jednoducho chcete mať už navždy pokoj s tvrdou vodou, tak nás neváhajte kontaktovať v našom formulári. Pokiaľ máte záujem si len prezrieť ponuku našich zmäkčovačov vody navštívte náš e-shop.
 

 
 
Pôvodný článok zo dňa 26. 06. 2017, aktualizovaný dňa 11. 04. 2018. 
 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia