Filter na vodu v domácnosti

Kategórie
 
 
 
Filter na vodu v domácnosti
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Filter na vodu v domácnosti
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
11.05.2018

Už dobrých pár rokov sa dostáva do popredia téma pitnej vody, nekonečné diskusie o tom, či je bezpečná voda z vodovodu, minerálky alebo tá filtrovaná. Zaujíma vás náš názor? Čítajte ďalej.

Už dobrých pár rokov sa dostáva do popredia téma pitnej vody, nekonečné diskusie o tom, či je bezpečná voda z vodovodu, minerálky alebo tá z filtra na vodu. Zaujíma vás náš záver? Čítajte ďalej. 

Filter na vodu pred a po

Dodržiavanie pitného režimu je téma číslo jeden v súvislosti so zdravým životným štýlom azda ihneď po stravovaní. Nájdete naozaj mnoho a mnoho článkov o tom koľko, kedy a akej vody počas dňa vypiť. Základná múdrosť však hovorí, že pitný režim predstavuje len naozaj čistá voda. Teda žiadne čaje, či minerálky a už vôbec nie sladené limonády, či džúsy ako si stále mnoho ľudí myslí. Takisto páni, nie, ani pivo do pitného režimu nemôžme rátať. :) 

Avšak možností ako sa dostať k naozaj čistej vode nie je zrovna mnoho. Jednu cestu predstavujú už spomínané pramenité vody v PET flašiach, ktoré nielen zaťažujú našu peňaženku, ale aj prírodu. Ďalšou možnosťou sú lacné filtračné zariadenia vo forme filtračných kanvíc, či malých uhlíkových filtrov. Tie majú určite pozitívny efekt na pitnú vodu (hlavne odstránenie chlóru) za naozaj málo peňazí, ale hovoriť tu o čistej vode nemôžme. Neupravenú vodu z kohútika musíme vylúčiť, aj keď voda priamo v zásobníku vodárne síce môže byť relatívne v poriadku, lenže cestou do vášho kohútika v domácnosti prechádza cez rôzne korodované, olovené, či inak znečistené potrubia. Voda prirodzene viaže na seba všetky nečistoty a s určitosťou ich dopraví až ku vám domov. Pre dospelých to možno nepredstavuje náhle zdravotné riziká, avšak pre detí áno.

Filter na vodu na báze osmózy Aquatip MINI

Filtre na vodu na báze reverznej osmózy


Áno priznávam, na internete nájdete mnoho názorov od samozvaných odborníkov, ktorí tvrdia, že reverzná osmóza demineralizuje vodu. Avšak to nepredstavuje pre ľudské telo problém, ba dokonca je to benefit, pretože voda má telo detoxikovať, prečistovať a nie vyživovať. Správne minerály sa do tela dostanú zo stravy, tie anorganické z vody ľudské telo nevie poriadne vstrebať a väčšinou ich teda vyplaví, prípadne sa zachytia v cievach. Voda z reverznej osmózy však nie je nijak kontaminovaná chemikáliami (anorganickými aj organickými) a pevnými časticami (piesok a bordel z potrubia), poradí si dokonca s baktériami a vírusmi, a teda ničí drvivú väčšinu choroboplodných zárodkov vo vode.

Úprava vody reverznou osmózou pripomína filtráciu vody v prírode - výsledkom je dokonalo čistá voda. Sumár výhod filtra na vodu je teda široký, počnúc zdravotnou stránkou a taktiež aj tou ekonomickou. Pretože aj keď sa vstupná investícia do reverznej osmózy môže zdať vysoká, v dlhodobom horizonte tomu tak nie je, podrobnú tabuľku nájdete v tomto článku na našom blogu.

Pokiaľ máte záujem o kvalitné vodné filtre pre domácnosť neváhajte nás kontaktovať, prípadne si prezrite našu ponuku.

Kontaktujte nás

Pôvodný článok zo dňa 19. 08. 2016, aktualizovaný dňa 11. 05. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia