Zistite presnú tvrdosť vody vo vašej domácnosti

Kategórie
 
 
 
Zistite presnú tvrdosť vody vo vašej domácnosti
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zistite presnú tvrdosť vody vo vašej domácnosti
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
9.08.2018

Usadzuje sa vo vašej domácnosti vo veľkej miere vodný kameň? Pokiaľ vás už nebaví neustále čistenie usadenín z rýchlovarnej kanvice či vodovodných batérií a chcete investovať do zariadenia na zmäkčenie vody, je na začiatok potrebné zistiť, aká je reálna tvrdosť vody. Najrýchlejším a zároveň presným spôsobom je použitie nemeckých kvapiek. 

 

Vodný kameň na vodovodnej batériiUsadzuje sa vo vašej domácnosti vo veľkej miere vodný kameň? Pokiaľ vás už nebaví neustále čistenie usadenín z rýchlovarnej kanvice či vodovodných batérií a chcete investovať do zariadenia na zmäkčenie vody, je na začiatok potrebné zistiť, aká je reálna tvrdosť vody. Najrýchlejším a zároveň presným spôsobom je použitie nemeckých kvapiek.
 

Ako zistíte, či máte tvrdú vodu?

Meranie je možné viacerými spôsobmi, nie všetky sú však rovnako presné:

Najmenej konkrétny a skôr len informatívny domáci test tvrdosti vody sme vám spísali nedávno v článku. Postup je naozaj jednoduchý a postačí vám naň PET fľaša a trocha tekutého mydla. Na základe výsledku môžete ľahko posúdiť, či je voda tvrdá alebo mäkká.

Meranie za pomoci lakmusového papierika je veľmi podobné meraniu pH. Nie je 100% presné, ale určíte ním aspoň približnú hodnotu tvrdosti vody. Špecializované laboratória používajú na meranie kvality iontový chromatograf či špeciálny prístroj s názvom fotometer. Ten presviecuje vodu a zobrazuje presné parametre látok vo vode.

 

Ide to rýchlo, jednoducho a presne

Našim klientom odporúčame merať tvrdosť vody pomocou nemeckých kvapiek. Ich použitie je naozaj jednoduché a zároveň veľmi presné. Pri práci ich dokonca používajú aj naši servisní technici.

Sada na meranie tvrdosti vody

Pri použití sady na meranie tvrdosti vody postupujte nasledovne:

  1. Do fľaštičky s objemom 5 ml (je súčasťou balenia) nalejte po rysku vašu vodu.
  2. Následne kvapkajte po jednej kvapke priložený roztok (1 kvapka predstavuje 1°dH).
  3. Kvapkajte až pokým voda vo fľaške nezmení farbu. Počet kvapiek, ktoré ste dovtedy pridali do vody predstavujú výslednú tvrdosť vody v °dH.

To znamená, že ak ste nakvapkali 6 kvapiek, pokým nastala zmena farby vody, výsledná hodnota tvrdosti vody je 6°dH.

Ak uvažujete nad riešením problému s vodným kameňom a chceli by ste ho prekonzultovať s odborníkom, neváhajte sa na nás obrátiť. V rámci našich služieb vám radi poskytneme obhliadku a meranie tvrdosti vody zadarmo priamo u vás doma.

 

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia