Ako sa starať o reverznú osmózu? 1. časť

Kategórie
 
 
 
Ako sa starať o reverznú osmózu? 1. časť
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Ako sa starať o reverznú osmózu? 1. časť
COVID-19
 
 
 
 
9.04.2019
Ako sa starať o reverznú osmózu? 1. časť

Článok je určený pre ľudí, ktorí sa v rámci úpravy vody rozhodli pre systém reverznej osmózy a chcú sa dozvedieť viac o údržbe a servise zariadenia, no rovnako pre tých, čo uvažujú o kúpe tohto účinného filtra. V 1. časti vám prinášame text nabitý množstvom overených a pravdivých informácii, pomocou ktorých zvládnete údržbu reverznej osmózy spojenú s dezinfekciou celkom sami.

 


Reverzná osmóza blogSystémy reverznej osmózy sú jedným z najobľúbenejších filtrov inštalovaných pod umývadlom priamo v domácnostiach. V čom spočíva ich popularita? Ide o jednu z účinných metód čistenia vody dostupných na trhu. Osmotická membrána je schopná odstrániť častice do 0,0005 mikrónov. Filtráciou sa likviduje z vody: chlór, ťažké kovy, pesticídy, baktérie, vírusy a mnoho ďalších látok, napr. dusitany, dusičnany, mikročiastočky plastov, hormóny či antibiotiká.
Správne fungovanie reverznej osmózy si vyžaduje niekoľko činností údržby a servisu, aby sme vďaka nej mali celoročne k dispozícii skutočne čistú a upravenú vodu, stopercentne bezpečnú pre zdravie.

Ako obsluhovať reverznú osmózu?

Pravidelná údržbaservis systémov zariadenia sú činnosti, ktoré treba mať na pamäti pri obsluhe reverznej osmózy. Všetky vodné filtre, ktoré sú „povinnou výbavou“ reverznej osmózy majú špecifickú životnosť a ich účinnosť klesá. Prečo je to tak? Veľké množstvo nečistôt, ktoré filtračný materiál vložky zachytí na ňom zostáva, čo vedie k jeho preťaženiu. Dôsledkom procesu je absencia možnosti ďalšej absorpcie znečisťujúcich látok rovnakým a účinným spôsobom.

dezinfekcia reverznej osmózy

Chemické čistenie reverznej osmózy

Systémy reverznej osmózy patria k vodným filtrom, ktoré sú obzvlášť náchylné na akumuláciu znečisťujúcich látok. Po určitom čase prevádzky sa môžu vo vnútri zariadenia vytvoriť usadeniny.
Akumulačné usadeniny môžu byť anorganickej povahy (vápnik, mangán, železo), no takisto sa môžu tvoriť sedimenty organického pôvodu (baktérie, zárodky a i.). Takýto druh znečistenia je obzvlášť nebezpečný pre ľudské zdravie. Oba typy usadenín výrazne ovplyvňujú a zhoršujú kvalitu vody, ktorá sa získava po filtrácii a prietoku kvapalného prúdu.
K hromadeniu baktérií dochádza napríklad v čase vašej dlhšej neprítomnosti (dovolenka), keď zostáva upravená voda v zásobníku bez jej následného použitia. Odporúčame vám ešte predtým vodu vypustiť prostredníctvom prívodného ventila, ktorý slúži na uzavretie prívodu vody a jej následné vypustenie cez batériu.
Aby sa predišlo sedimentácii znečisťujúcich látok, odporúčame majiteľom reverznej osmózy vyčistiť jej vnútro pomocou dezinfekčnej sady, ktorá účinne odstráni vzniknuté usadeniny a garantuje očakávané výsledky. Dezinfekcia zariadenia by sa mala vykonať približne raz do roka.

V pokračovaní článku sa budeme venovať výmene filtračných vložiek, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou reverznej osmózy.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia