Čo je to reverzná osmóza?

Kategórie
 
 
 
Čo je to reverzná osmóza?
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Čo je to reverzná osmóza?
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
10.04.2018

Čo je to reverzná osmóza a na akom princípe funguje? Prečítajte si, prečo je reverzná osmóza pokladaná za najlepší a najvhodnejší spôsob úpravy vody na svete.

 

 

Princíp fungovania reverznej osmózy je založený na vlastnosti živých buniek. Voda preteká cez polopriepustnú membránu z prostredia s vyššou koncentráciou rozpustených látok do prostredia s nižšou koncentráciou, pričom vzniká osmotický tlak. Osmotická membrána má póry veľkosti 0,0001 mikrometra, ktoré prepustia len čisté a krištalické molekuly vody a prípadne veľmi malé množstvo niektorých ostatných prvkov, avšak voda je zbavená až 97-99% množstva všetkých kontaminantov (baktérie, vírusy, kaly, chlór a iné chemické zlúčeniny). Membrána je neustále preplachovaná takže všetko nepotrebné mieri do odpadu. Systém je úžasný aj v tom, že nepotrebuje žiadnu elektrickú energiu len prirodzený tlak vody aspoň 3 bary. Pri poklese tlaku vody je potrebné nainštalovať prídavné elektrické čerpadlo.

Reverzná osmóza AQUAtip 5000M PRO

Osmotická membrána ako taká, nie je schopná fungovať samostatne. Je potrebné vodu najprv predpripraviť, či už sedimentačným filtrom, ako aj uhlíkovým filtrom. Samotná veľmi jemná membrána by sa bez tejto predprípravy veľmi rýchlo zaniesla alebo dokonca prederavila. Preto sa pri filtrácii vody používa termín, tzv. "systém úpravy reverznou osmózou", ktorý vyrieši všetky tieto problémy.

Zaujímavosťou je, že reverzná osmóza našla svoj prvotný veľký význam pre ľudí v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, keď pri veľkom rozvoji vesmírneho programu vyriešila problém nenáročnej filtrácie vody, kedže bola schopná zmeniť moč na pitnú vodu. Reverzná osmóza taktiež dokáže prefiltrovať morskú vodu.

Systémy reverzných osmôz sú plne variabilné a postupnosť filtračných stupňov, prípadne ich počet záleží od želania zákaznika a množstva znečistenia vody. Systém môžete ľubovolne upravovať a dopĺňať o ďalšie stupne (mineralizátor, pachový filter, filter na dusičnany, filter na železo, UV lampa, ionizátor..).

Sme naozajstní odborníci na reverzné osmózy a vieme o nich všetko.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia