UV lampy Cintropur – v čom spočíva ich sila?

Kategórie
 
 
 
UV lampy Cintropur – v čom spočíva ich sila?
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
UV lampy Cintropur – v čom spočíva ich sila?
Meranie tvrdosti a obhliadka zadarmo
 
 
 
 
20.05.2019

Pokiaľ hľadáte riešenie účinnej dezinfekcie vody z vlastného zdroja, UV lampy na odstránenie baktérií z vody sú tou najlepšou voľbou. Tieto zariadenia spoľahlivo odstraňujú mikroorganizmy pomocou UV žiarenia. V článku sa bližšie zameriame na sterilizačné UV lampy od renomovanej belgickej značky Cintropur. V čom spočíva ich sila?

Ak máte vlastný zdroj vody (studňa, vrt), treba byť pripravený na možné riziká, a to na zvýšené znečistenie mikroorganizmami (mikrobiálna kontaminácia). Problémy nemusia nastať na začiatku prevádzky, ale môžu sa objaviť po dlhšej dobe. K najčastejším príčinám patrí zanedbaná ochrana vrtu či vŕtanie na nesprávnom mieste, do nesprávnej hĺbky. Zariadenia slúžiace na likvidáciu baktérií – germicídne lampy sú skutočným pomocníkom pri výskyte kontaminácie, ako aj prevenciou, ktorá zaručí spoľahlivú ochranu zariadenia. Séria UV lámp na vodu Cintropur funguje vďaka použitiu ultrafialového žiarenia s príslušnou frekvenciou.

studna

Overený výrobca

Cintropur je celosvetovo uznávaný výrobca a v obľube vyhľadávaná značka, ktorá vyrába systémy na úpravu vody. Ide najmä o vodné filtre. Hneď niekoľko nájdete na našom e-shope, ktorý sme aktuálne doplnili o nové modely za bezkonkurenčné ceny. Spoločnosť má bohaté, dlhoročné skúsenosti vo výrobe, o čom svedčí kvalita produktov. Sú špecialistami na inovatívny dizajn, ktorý sa odzrkadlil aj na UV lampách.

Čo skrýva účinok UV žiarenia Cintropurov

Kľúčový efekt germicídnych lámp spočíva v dezinfekcii vody určenej na potravinárske a úžitkové účely v domácnostiach. UV lampy Cintropur si navyše poradia s dezinfekciou dažďovej vody a pramenitej vody z vlastného zdroja. Takisto sú užitočné ako ochrana proti baktériám vo vode, ktoré sa skladujú dlhú dobu v cisternách. Zariadenia Cintropur sú vhodné aj pri úprave vody z vodovodu, ak potrebujete ochrániť vlastný zdroj, prípadne si závažnosť problému vyžaduje komplexnú sadu na úpravu vody, ktorú takisto nájdete v našej ponuke. Prostredníctvom nej budú z vašej vody odstránené nielen baktérie, ale aj mechanické nečistoty, zneškodnený zápach a zvýraznená chuť vône. Synonymom garancie kvality je UV lampa Cintropur 2100inovatívne filtračné zariadenie výborne kompatibilné s mechanickýmuhlíkovým filtrom Cintropur NW25.

Cintropur 2100 blog

Výhody UV lampy Cintropur

  • Neoceniteľnou výhodou germicídnych lámp Cintropur je predovšetkým malá, spratná veľkosť. Sú menšie ako štandardné UV lampy, ich inštalácia teda nezaberie priveľa miesta.
  • Vďaka skrutkovým spojom môžu byť namontované aj vertikálne, čo predstavuje záruku komfortu najmä v malých miestnostiach. Väčšina modelov si totižto vyžaduje horizontálnu montáž, ktorá zaberá veľa miesta.
  • Jednoduchá obsluha a servis patria k jedným z hlavných výhod. Výmena žiariča pripojeného k napájaciemu zdroju je veľmi jednoduchá. Jemným obratom odstránite použitý diel a nahradíte ho novým. Šikovne to zvládnete aj sami, prípadne si môžete zavolať na servis nášho odborného technika.
  • UV lampy nepotrebujú k fungovaniu žiadne chemikálie, čo ocení množstvo ľudí, predovšetkým zástancovia ekologických riešení. Takto upravená voda je absolútne bezpečná a vhodná na pitie.
  • UV lampy Cintropur sú odolné voči vysokým teplotám, tlakovým výkyvom a nepriaznivým pracovným podmienkam.

Záleží nám na kvalite

V našom portfóliu produktov nájdete aj UV lampy z vysokokvalitnej nerezovej ocele, konkrétne od kanadského výrobcu Sterilight VIQUA, ktoré môžu svojím výkonom pokojne „konkurovať“ prezentovaným Cintropurom. Zdôrazňujeme, že obe rady produktov eliminujú 99,99 % baktérií vo vode a garantujú prvotriednu kvalitu. S výberom vám ochotne poradíme!

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia