Aké výhody má piesková filtrácia vody?

Kategórie
 
 
 
Aké výhody má piesková filtrácia vody?
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Aké výhody má piesková filtrácia vody?
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
6.08.2018

Piesková filtrácia vody predstavuje najúčinnejšiu možnosť odstránenia mechanických nečistôt vo vode. Vďaka zachytávaniu pevných častíc mikroskopických rozmerov znižuje aj zákal vo vode. Túto variantu odporúčame najmä klientom, ktorých zaťažuje výmena filtračných vložiek pri bežných mechanických filtroch, prípadne potrebujú zariadenie s vyššou účinnosťou. Prečítajte si, aké ďalšie výhody so sebou piesková filtrácia vody prináša.

Možnosti filtrácie mechanických nečistôt

Pri riešení problému s mechanickým znečistením vody máme na výber z niekoľkých možností. Pokiaľ sa vo vode nachádza štrk, piesok, vlasy, úlomky hrdze a ďalšie pevné látky, najčastejšie ľudia siahajú po klasických mechanických filtroch s pevnou vložkou. Sú zložené z polypropylénových vlákien a účinne zachytávajú spomínané sedimenty do určitej veľkosti. Pri výbere filtračných vložiek je preto potrebné vhodne zvoliť aj jej priepustnosť - väčšinou sú ponúkané vo veľkostiach 1, 5, 20 či 50 mikrónov. Čím nižšie je číslo, resp. priepustnosť vložky, tým menšie častice dokáže odfiltrovať.

Porovnanie mechanickej vložky pred a po použitíNevýhodou klasických mechanických filtrov s výmennou vložkou je ich rýchle zanášanie a potrebná častá údržba - minimálne raz za 10 mesiacov výmena za novú filtračnú vložku. Pokiaľ je však voda veľmi znečistená, môže byť výmena potrebná oveľa častejšie.

Aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia siahajú po alternatívnych možnostiach filtrácie mechanických nečistôt. Piesková filtrácia vody je v porovnaní s klasickými filtračnými vložkami účinnejšia a jej životnosť je oveľa dlhšia. Zariadenia s pieskovou filtračnou zmesou pracujú plnoautomaticky a nevyžadujú si žiadnu údržbu.

 

Hlavnými výhodami pieskovej filtrácie vody sú:

  • plnoautomatický chod a regenerácia zariadenia,
  • preplach len vodou (bez použitia chemikálií),
  • vysoká absorbčná schopnosť aj veľmi jemných častíc mikroskopických rozmerov,
  • okrem pevných sedimentov odstraňuje aj zákal vody do hodnoty < 0,1 NTU,
  • dlhá životnosť zariadenia bez potreby akejkoľvek údržby.

Pieskové filtre na vodu sú vhodné na filtráciu vody v domácnosti aj v priemysle. Jedinou nevýhodou môžu byť vyššie počiatočné náklady v porovnaní s vodnými filtrami s pevnou výmennou vložkou.

 

Pieskový filter na vodu Aquatip BNTAko pieskový filter na vodu funguje?

Pieskový filter sa skladá z tuby, v ktorej je umiestnené filtračné médium a motora, resp. riadiacej hlavice zariadenia. V závislosti od prietoku, spotreby vody a úrovne znečistenia je možné vyskladať prístroj na mieru presne podľa vašich požiadaviek. Všetko závisí od objemu použitej filtračnej zmesi a možností riadiacej hlavice.

V našej ponuke nájdete pieskové mechanické filtre Aquatip BNT, ktoré sú poháňané overenou riadiacou hlavicou od spoločnosti Canature. Pre menšie domácnosti odporúčame použiť verziu s objemom filtračného média 11 litrov, pri väčších objektoch alebo výrazne znečistenej vode je potrebné zariadenie s 22 litrami. Piesková filtrácia prebieha prostredníctvom filtračnej zmesi Turbidex - ide o prírodné médium, ktoré vďaka veľkej povrchovej ploche a nepravidelnému povrchu s vysokou pórovitosťou efektívne zachytáva všetky mechanické nečistoty do veľkosti 5 μm.

Po naviazaní určitého množstva sedimentov je potrebný preplach filtračného média, ktorý prebieha automaticky. Pri regenerácii zariadenia nie sú použité žiadne chemické látky, len voda.

 

Piesková filtrácia na úpravu vody v bazéne

Úprava vody pomocou pieskových filtrov je obľúbená a často využívaná aj pri domácich bazénoch. Okrem zachytenia všetkých mechanických nečistôt vo vode vedie rovnako k menšej spotrebe bazénovej chémie. Znižuje totiž aj zákal, resp. vznik zelenej vody v bazéne, takže nie je potrebné používať vo veľkej miere chlór či ďalšie chemikálie, ktoré sú často príčinou alergických reakcií.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
alebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia