Kategórie
 
 
 
Zmäkčovač vody Aquatip® Elegance 30
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zmäkčovač vody Aquatip® Elegance 30
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 

Zmäkčovač vody Aquatip® Elegance 30

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000633
Zmäkčovač vody Aquatip Elegance 30 v modernom prevedení ideálny pre väčšie domácnosti a objekty.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 1.325,00 € bez DPH
1.590,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
 • Inštalačný kit pre zmäkčovač vody
  zľava 49EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 65,83 € bez DPH
  79,00 € s DPH
  ušetríte: 30,00 €
  49,00 €
 • Tabletovaná soľ
  zľava 12EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 12,42 € bez DPH
  14,90 € s DPH
  ušetríte: 2,90 €
  12,00 €
 • Tester na tvrdosť vody
  zľava 9.9EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 12,42 € bez DPH
  14,90 € s DPH
  ušetríte: 5,00 €
  9,90 €
 • Filtračná sprchová hlavica s vitamínom C
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Zdarma
 • Nemám záujem o darček
Pridať označené ponuky, spolu s Zmäkčovač vody Aquatip® Elegance 30
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Overená kvalita a ekologickosť

Zmäkčovač vody AQUAtip® Elegance 30 predstavuje novinku na slovenskom aj svetovom trhu. Od konkurenčných zariadení sa odlišuje nielen moderným dizajnom, ale aj zdokonalením rôznych funkcionalít. Hlavnými výhodami je vysoká spoľahlivosť, overená kvalita a ekologickosť. Ekologický zmäkčovač vody Aquatip Elegance


Niektoré procesy prebiehajú 10-krát pomalšie oproti štandardným zmäkčovačom vody, čo zaručuje úsporu vody použitej pri regenerácii až do 60%,
Systém je naprogramovaný pre minimálnu spotrebu soli a jej efektívne využitie, čo vedie k úspore soli až o 30%,
Zariadenie pri všetkých procesoch pracuje už s upravenou vodou, čím sa predchádza poruchám, ktoré nastávali pri starších typoch zmäkčovačov vody.Zmäkčovač vody AQUAtip® Elegance 15 pracuje na báze ionovýmennej živice Katex zachytávajúcej vápnik a horčík, teda látky spôsobujúcej vysokú tvrdosť vody – a tie následne zamieňa za sodík. Pri tomto procese nie sú do vody pridávané žiadne chemické látky, čo znamená, že upravená voda je vhodná aj na pitie. 


Moderný dizajn s dotykovým displejom

O moderný dizajn zmäkčovača vody sa zaslúžilo tvrdené sklo, na ktorom sa nachádza farebný LCD displej. Telo zariadenia v neutrálnej bielej farbe je oživené zelenými prvkami. Zmäkčovač vody AQUAtip® Elegance 30 obsahuje 30l katexovej živice, čo znamená, že je ideálny pre menšie domácnosti. Množstvo zmesi je trvalé (nie je potrebné ju dopĺňať) a jej životnosť je až 10 rokov. V prípade záujmu o zariadenie s nižším prítokom vody, vhodné aj do menších domácností a objektov, je k dispozícii verzia s objemom živice 15l. Dizajnom aj rozmermi je totožná, rozdiel je len vo výške zmäkčovača vody.


Ekologický zmäkčovač vody Aquatip Elegance 15


Dotykový LCD displej, ktorý sa nachádza na tvrdenom skle vrchnej časti zmäkčovača vody, umožňuje jednoduché ovládanie celého zariadenia. Ovládanie základných funkcií zvládne aj laik, keďže menu je podobné moderným smartfónom. Na displeji nenájdete žiadne mätúce kódy a symboly, ako je tomu pri riadiacich hlaviciach od iných výrobcov. V prípade poruchy ju vie prístroj sám vyhodnotiť a zobraziť upozornenia na displeji. 


Ekologický zmäkčovač vody Aquatip Elegance 15 displej

Okrem bežných funkcií zmäkčovača vody (nastavenie času, krajiny, jazyka, tvrdosti vody a počtu osôb v domácnosti), systém ponúka aj ďalšie doplnkové funkcie, ako napríklad:

Holiday mode, resp. „dovolenkový režim“, ktorý zaručí bezproblémové fungovanie prístroja aj v prípade, keď nie ste dlhšiu dobu doma. Po siedmich dňoch nepoužívania vody systém automaticky prepláchne živicu, čím predchádza prípadnému množeniu baktérií. 

Pre-Fill – „prednaplnenie soľanky vodou pred regeneráciou“ ‒  výhodou zmäkčovača vody AQUAtip® Elegance 30 je aj možnosť núdzovej regenerácie, ktorá prebehne automaticky, ak kapacita Katexu klesne pod 3%. Prostredníctvom rýchlej 20 minútovej núdzovej regenerácie sa obnoví až na 33% a vy si môžete naďalej užívať výhody mäkkej vody. 

Chlorin – možnosť zapojenia zariadenia na generáciu chlóru, ktoré spoľahlivo zabráni tvorbe baktérií a vírusov v soľanke a v ďalších častiach zariadenia. 

Salt-check – indikácia malého množstva soli v soľanke.


Pripojenie a údržba zariadenia

K prívodu vody sa prístroj pripája pomocou bypassu, ktorý sa nachádza na zadnej strane zmäkčovača vody. Je potrebné aj zapojenie do elektrickej energie, ktorá sa však využíva len na riadenie motora, resp. riadiacej hlavice zariadenia. Na zadnej strane zmäkčovača vody je umiestnený aj vývod na odpad. Jediná údržba zariadenia spočíva v dosypávaní tabletovanej soli do soľanky. Vrchná časť sa dá posunutím dozadu otvoriť a pod poklopom, sa vo fľaši nachádza katexová zmes a soľanka. Ideálne je vykonávať aj pravidelný servis zariadenia, ktorý zaručuje jeho spoľahlivé a bezproblémové fungovanie. 


Zmäkčovač vody Aquatip Elegance 15

V prípade záujmu o svojpomocnú montáž zmäkčovača s použitím Inštalačného kitu, neváhajte a pozrite si nasledujúce video:

 • Objem živice v nádrži: 30 litrov
 • Objem soli v nádrži: 77 kg
 • Spotreba soli pri regenerácii: 2,9 kg
 • Spotreba vody pri regenerácii: 150 - 170 litrov
 • Pracovný tlak: 1,4 - 8,6 bar
 • Pracovná teplota: 3 - 38 °C
 • Napájanie el. energie: 110 - 240 V/ 50 - 60Hz
 • Možnosti pripojenia: 1", 3/4", 1/2"
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky

Úprava vody - zmäkčovače vody

1.) Aká je životnosť náplne (katexu, anexu) v zariadení?
Približne 8 až 10 rokov.

2.) Čo je potrebné pri montáži zmäkčovača vody?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú ilustráciu montážeV prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter.

3.) Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Tu nastáva zväčša veľká dilema pri výbere veľkosti zariadenia. Zákazníci často merajú priemernú mesačnú alebo dennú spotrebu. Tento údaj je však irelevantný. Pri výbere je najpodstatnejšie zohladniť maximálny možný okamžitý prietok. To znamená, že pokiaľ sa vám stáva, že máte viac odberov vody v objekte súčasne (2 sprchy+práčka+umývanie riadu) je potrebné siahnuť po väčšom zariadení. V prípade bežnej spotreby (4-členná rodina) vám vystačia zariadenia s prietokom do 1,5 m3. V prípade malých prevádzok (kaviárne, pizzérie) je táto hodnota ešte nižšia. Ďalší fakt, ktorý je potrebné zohľadniť je regenerácia, ktorú nájdete vysveetlenú nižšie. V prípade, že zariadenie nestíha, potečie vám upravená voda, avšak so zníženým tlakom.

4.) Ako je to s regeneráciou zariadenia, resp. čo je to regenerácia?
V zmäkčovači vody je potrebné, aby sa katex po určitom množstve vody regeneroval práve tabletovanou soľou, pri automatických elektrických systémoch to zväčša zariadenie spraví v noci. Regenerácia trvá 1-2 hodiny, ale čo je najdôležitejšie: počas regenerácie zariadenia tečia neupravená (tvrdá) voda, čiže je potrebné zvážiť pri výbere aj možnosť, že ak budete mať cez deň často vysokú pravidelnú spotrebu vody, tak zariadenie bude potrebovať zregenerovať počas dňa, čo môže byť nepríjemné. Vtedy je potrebné pouvažovať nad väčšími zariadeniami s väčším množstvom živice. Najväčší faktor, ktorý ovplyvňuje množstvo prefiltrovanej vody medzi regeneráciami je tvrdá voda. Čím tvrdšia voda, tým menšie množštvo prefiltrovanej vody medzi regeneráciami. Pri veľmi zväčšenej tvrdosti vody je treba uprednostniť kúpu väčšíieho zmäkčovača vody s väčším obsahom katexu.

5.) Aká je obsluha, údržba zariadenia?
Prakticky žiadna. Jediná povinnosť je pravidelné doplňovanie tabletovanej soli do zariadenia.

6.) Je bypass zahrnutý v cene zmäkčovača vody?

Áno. Bypass (pripojenie) je dodávané v cene ku každému zmäkčovaču vody z našej ponuky.


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia