Kategórie
 
 
 
Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 
Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30
zväčšiť obrázok
NovinkaOdporúčame
Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30
Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30
 

Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000628
Výrobca:AQUAtip®
Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30 v dizajnovom prevedení predstavuje ideálne riešenie zmäkčenia vody v menších až stredne veľkých objektoch.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 991,67 € bez DPH
1.190,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
 • Inštalačný kit pre zmäkčovač vody
  zľava 49EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 65,83 € bez DPH
  79,00 € s DPH
  ušetríte: 30,00 €
  49,00 €
 • Tabletovaná soľ
  zľava 12EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 12,42 € bez DPH
  14,90 € s DPH
  ušetríte: 2,90 €
  12,00 €
 • Tester na tvrdosť vody
  zľava 9.9EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 12,42 € bez DPH
  14,90 € s DPH
  ušetríte: 5,00 €
  9,90 €
 • Filtračná sprchová hlavica s vitamínom C
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Zdarma
 • Nemám záujem o darček
Pridať označené ponuky, spolu s Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Prémiová technológia a vylepšený dizajn

Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30 je inovatívne zariadenie určené na odstránenie problémov súvisiacich s tvrdosťou vody. Produkty spoločnosti AQUAtip zaručujú kvalitu, spoľahlivosť a riešenia šetrné k prírode. V porovnaní s ostatnými produktami rovnakej kategórie vyniká svojim dizajnom, ale aj vylepšeným procesom zmäkčenia vody.AQUAtip BNT Exclusive 30

OdrážkaOkamžitá regenerácia, ktorá zaručuje kvalitné zmäkčenie vody s nižšou spotrebou až do 58%.
Odrážka„Núdzová regenerácia“ – v prípade, že zostávajúca kapacita katexu klesne na 3%, systém automaticky spustí rýchlu 20 minútovú regeneráciu, ktorá je schopná obnoviť kapacitu katexu až na 33%.
Systém riadiacej jednotky pre BNT 85 je navrhnutý tak, že používa minimálne množstvo soli spolu s vysoko účinnou úpravou soli, čo vedie k jej úsporám až o 30%.
Špeciálne navrhnutý, exkluzívny model v nadčasovom dizajne.

Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30 funguje na princípe ionovýmeny filtračnej zmesi katex zachytávajúcej ióny vápnika a horčíka, ktoré spôsobujú vysokú tvrdosť vody - a tie následne zamieňa za ióny sodíka. Pri tomto procese nie sú do vody uvoľňované žiadne nežiadúce chemické látky, lebo filtračná zmes katex pracuje na prírodnej báze.

Elegantný dizajn so zabudovaným LCD displejom

Dizajn zmäkčovača vody AQUAtip BNT Exclusive 30 je navrhnutý tak, aby okrem svojej účelnosti pôsobil aj ako elegantný doplnok akéhokoľvek priestoru. Objem filtračnej zmesi je 30 l, čo znamená, že tento model je vhodný pre menšie až stredne veľké domácnosti. K dispozícii vám je aj zmäkčovač AQUAtip BNT Exclusive 15 s objemom filtračnej zmesi 15 l, ktorý je navrhnutý pre menšie domácnosti. Má jednoduché línie, telo zariadenia je bielej farby.

Na vrchnej časti zariadenia sa nachádza pokrokový LCD displej, ktorý dopĺňa moderný dizajn zmäkčovača a zároveň slúži na zabezpečenie intuitívneho ovládania celého zariadenia. LCD displej prostredníctvom intuitívneho ovládania umožňuje jednoduché ovládanie a obsluhu celého zariadenia. V prípade poruchy prístroj sám vyhodnotí problém a na displeji zobrazí upozornenie, v dôsledku čoho je možné pristúpiť k okamžitej oprave poruchy. Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30 ponúka nastavenie bežných funkcií ako nastavenie času a dátumu, jazyka ale aj špeciálne funkcie ako je nastavenie tvrdosti vody či začiatku regenerácie katexovej zmesi podľa toho, ako to vyhovuje užívateľovi.

 • Režim Vacation mode ‒ resp. dovolenkový režim, ktorý umožňuje bezproblémovú činnosť prístroja aj v čase, keď nie ste dlhšiu dobu doma.
 • Režim Meter immediate ‒ odmeria spotrebu vody a zaháji regeneračný cyklus ihneď po vyčerpaní vypočítanej kapacity.
 • Režim Meter Delayed Control ‒ odmeria spotrebu vody, ale regeneruje systém v naprogramovanom čase regenerácie po vyčerpaní vypočítanej kapacity.
 • Režim Meter with Day override ‒ regenerácia prebieha v stanovených časových intervaloch, napríklad každých 5 dní.
   
Zmäkčovač vody AQ BNT Exclusive detaily
 

Pripojenie a údržba zariadenia

Na zadnej strane zmäkčovača sa nachádza bypass pomocou ktorého sa zariadenie pripojí k prívodu vody. Zariadenie je potrebné tiež zapojiť do elektrickej siete, aby bol zabezpečený chod riadiacej jednotky. Okrem toho je v zadnej časti zmäkčovača vody vývod na odpad, preto je dôležité umiestniť zariadenie tak, aby roztok s obsahom vápnika a horčíka bol jednoducho napojený na odpadové potrubie. 

Zmäkčovač vody AQUAtip BNT Exclusive 30 je zariadenie nenáročné na údržbu, keďže väčšina procesov prebieha automaticky. Pravidelnú údržbu tohto filtra na vodu predstavuje len dosypávanie tabletovanej soli do soľankovej nádrže, aby bola zabezpečená regenerácia katexovej zmesi. Soľ sa dosypáva do priestoru pod vrchným poklopom. Aby sa predišlo závažným poruchám, odporúčame vykonávať pravidelný servis zariadenia pod dohľadom odborného technika. 
 

Pripojenie a údržba zmäkčovača vody AQ BNT Exclusive

V prípade záujmu o svojpomocnú montáž zmäkčovača s použitím Inštalačného kitu, neváhajte a pozrite si nasledujúce video:

 • Rozmery prístroja (V,Š,H): 100x31x49 cm 
 • Objem živice v nádrži: 30 litrov
 • Objem soli v nádrži:  cca 62 kg
 • Spotreba soli pri regenerácii: 2,9 kg
 • Spotreba vody pri regenerácii: 140 - 160 litrov
 • Maximálny prietok vody: 1,5 m3/hod
 • Pracovný tlak: 1,4 - 8,6 bar
 • Pracovná teplota: 3 - 38 °C
 • Napájanie el. energie: 110 - 240 V/ 50 - 60Hz
 • Možnosti pripojenia: 1"
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky

Úprava vody - zmäkčovače vody

1.) Aká je životnosť náplne (katexu, anexu) v zariadení?
Približne 8 až 10 rokov.

2.) Čo je potrebné pri montáži zmäkčovača vody?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú ilustráciu montážeV prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter.

3.) Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Tu nastáva zväčša veľká dilema pri výbere veľkosti zariadenia. Zákazníci často merajú priemernú mesačnú alebo dennú spotrebu. Tento údaj je však irelevantný. Pri výbere je najpodstatnejšie zohladniť maximálny možný okamžitý prietok. To znamená, že pokiaľ sa vám stáva, že máte viac odberov vody v objekte súčasne (2 sprchy+práčka+umývanie riadu) je potrebné siahnuť po väčšom zariadení. V prípade bežnej spotreby (4-členná rodina) vám vystačia zariadenia s prietokom do 1,5 m3. V prípade malých prevádzok (kaviárne, pizzérie) je táto hodnota ešte nižšia. Ďalší fakt, ktorý je potrebné zohľadniť je regenerácia, ktorú nájdete vysveetlenú nižšie. V prípade, že zariadenie nestíha, potečie vám upravená voda, avšak so zníženým tlakom.

4.) Ako je to s regeneráciou zariadenia, resp. čo je to regenerácia?
V zmäkčovači vody je potrebné, aby sa katex po určitom množstve vody regeneroval práve tabletovanou soľou, pri automatických elektrických systémoch to zväčša zariadenie spraví v noci. Regenerácia trvá 1-2 hodiny, ale čo je najdôležitejšie: počas regenerácie zariadenia tečia neupravená (tvrdá) voda, čiže je potrebné zvážiť pri výbere aj možnosť, že ak budete mať cez deň často vysokú pravidelnú spotrebu vody, tak zariadenie bude potrebovať zregenerovať počas dňa, čo môže byť nepríjemné. Vtedy je potrebné pouvažovať nad väčšími zariadeniami s väčším množstvom živice. Najväčší faktor, ktorý ovplyvňuje množstvo prefiltrovanej vody medzi regeneráciami je tvrdá voda. Čím tvrdšia voda, tým menšie množštvo prefiltrovanej vody medzi regeneráciami. Pri veľmi zväčšenej tvrdosti vody je treba uprednostniť kúpu väčšíieho zmäkčovača vody s väčším obsahom katexu.

5.) Aká je obsluha, údržba zariadenia?
Prakticky žiadna. Jediná povinnosť je pravidelné doplňovanie tabletovanej soli do zariadenia.

6.) Je bypass zahrnutý v cene zmäkčovača vody?

Áno. Bypass (pripojenie) je dodávané v cene ku každému zmäkčovaču vody z našej ponuky.

Zmäkčenie vody a uhlíková filtrácia Voderady

Predstavujeme vám ďalšiu úspešnú realizáciu, tentokrát z obce Voderady pri Trnave, kde sme zákazníkovi upravili vodu vďaka montáži nášho nového zariadenia – Zmäkčovača vody AQUAtip BNT Exclusive 30, spolu s kompatibilným filtrom na vodu značky BigBlue® DUO v robustnejšej, hrubšej verzii s uhlíkovou vložkou. Ide o novinku, ktorá vyniká oproti predošlým zmäkčovačom svojím zdokonaleným dizajnom a praktickosťou (oblé tvary), vrátane vylepšeného LCD displeja s možnosťou nastavenia rôznych režimov.

Realizácia Voderady 2019

Zákazníkovi sme poskytli to najlepšie. Garantujeme okamžité skvalitnenie vody, ako aj predĺženie životnosti domácich spotrebičov (práčka, umývačka riadu), čo podstatne zníži náklady za opravy a reklamácie. Navyše sa účinok zmäkčovača prejaví na zdravotnom stave celej rodiny (hydratácia pokožky, zlepšenie kvality vlasov). Exkluzívny zmäkčovač vody zbaví klienta problémov s vodným kameňom, s dezinfekciou vody a s usadeninami rozpustnými vo vode. Pre poskytnutie vyššej záruky kvality, odporúčame každému zákazníkovi spätne si overiť kvalitu vody, prostredníctvom rozboru vody, ktorý takisto zabezpečujeme. Teší nás, že sme pomohli vyriešiť nepríjemnosti, ktoré spôsobujú problémy väčšine populácie Slovenska, a nielen nášmu zákazníkovi z Voderadov. Veríme, že zariadenia, ktoré odborne montujeme budú slúžiť k spokojnosti čo najdlhšie.

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia