Kategórie
 
 
 
Univerzálny TRIO vodný filter
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Univerzálny TRIO vodný filter
Meranie tvrdosti a obhliadka zadarmo
 
 
 
 

Univerzálny TRIO vodný filter

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000469
Výrobca:Iné
Trojitý filter na vodu, ktorý obsahuje dve sedimentačné vložky na hrubé nečistoty a jednu uhlíkovú.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Bežná cena: 45,83 € bez DPH
54,99 € s DPH Vaša cena: 45,75 € bez DPH
54,90 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.

Univerzálny trio filter na vodu Schéma rozmeryUniverzálny triofilter je vhodný do každej situácie. Slúži ako ideálna, prvotná filtrácia najmä obecnej vody, kedže sa skladá z dvoch mechanických predfiltrov a uhlíkového filtra na chlór. Dokonale prečistí vodu a ochráni ďalšie zariadenia a úpravovne vody pred poškodením.
 

Použitie:

Filter je určený na filtráciu studenej vody vo vodovodnom potrubí, umiestňuje sa však aj pod kuchynský drez. Obal sa vyznačuje vylepšeným tvarom a zvýšenou tvrdosťou plastov oproti klasickým potrubným filtrom, vďaka ktorým zvládne prevádzkový tlak až do 10 bar. Pri inštalácii odporúčame umiestniť pred vstup do filtra uzatvaráci ventil pre jednoduchšiu výmenu filtračných vložiek.

Vodný filter TRIO je dodávaný v kompletnej sade, čiže samotné 3 filtre, kľúčkonzola na uchytenie, 2x mechanická filtračná vložka rozdielnej priepustnosti a uhlíková filtračná vložka.

 

Filtračné vložky:

Mechanická vložka k trio filtruMechanická filtračná vložka: mechanická polypropylénová filtračná vložka odstráni z vody sedimenty, ako sú piesok, hlina, štrk, hrdzu, vlasy a všetky ďalšie mechanické nečistoty nachádzajúce sa vo vode. Mechanická filtrácia slúži ako ochrana domácich spotrebičov, zariadení či úpravovní vody pred zanesením pevnými nerozpustnými látkami, čo môže mať za následok ich poškodenie, prípadne úplné zničenie. 

Uhlíková vložka k trio filtruUhlíková filtračná vložka: účinne odstraňuje z vody chlór a jeho zlúčeniny, aktívne uhlie odstráni tiež trihalometány, takzvané "THM", ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami a sú vysoko karcinogénne. Filter zbaví vodu aj ďalších škodlivých organických látok, ako sú baktérie, pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a fenoly, taktiež výrazne zlepší nepríjemnú chuť a vôňu vody.

 

Výhody použitia TRIO filtra na vodu:

  • priehľadný obal, vďaka ktorému ľahko vidíte úroveň znečistenia filtračnej vložky,
  • široká kompatibilita so všetkými filtračnými vložkami Aquafilter veľkosti 10",
  • pretlakový ventil, s ktorým vypustíte vzduchové bubliny, ktoré vzniknú pri výmene filtračnej vložky,
  • filter je výborne tesnený,
  • medzinárodné certifikáty NSF, WRAS,
  • 2 možnosti pripojenia: 3/4", 1" - pri objednávke treba uviesť do poznámky vhodný variant

Rozmery (Výška x Priemer): 32 x (12x3) cm
Hmotnosť: 2.7 kg
Priemerný prietok: v závislosti od znečistenia
Pracovný tlak: 4-6 bar
Maximálny pracovný tlak: do 10 bar
Pracovná teplota: 2 °C - 45 °C (filtrovaná voda max. do 23 °C)
Pripojenie: 1", 3/4"
Veľkosť filtračných pórov: 1 µ, 5 µ, 20 µavatar

zdravím mam otazocku je mozne tieto univerzalne filtre pouzit ked pracovný tlak mam 3 bary tak ci to bude stacit ?

...
avatar

Dobrý deň pán Peťo
ďakujeme za Vašu otázku. Samozrejme, univerzálny filter TRIO môžte používať, ak máte tlak 3 bary. Pracovný tlak pri tomto filtri je 4-6 barov.

Verím, že som pomohla.
S pozdravom,
Andrea

...
avatar

Dobry den
Funguje tento filter na tom istom principe alebo podobnom ako kanvice Britta a Laica?
Dakujem

...
avatar

Kanvice vodu filtrujú pomalšie a dôkladnejšie, univerzálny TRIO vodný filter je prietokový a inštaluje sa spravidla na hlavný prívod vody.

...
avatar

Dobrý deň, pri týchto filtroch je uvdené že pracovná teplotaje 2 °C - 45 °C (filtrovaná voda max. do 23 °C), znamená to že filtre je možné využiť aj na teplú vodu?

Ďakujem

...
avatar

Dobrý deň Tatiana,
vďaka za otázku, tento filter je však určený pre úžitkovú vodu, ktorá nie je zohrievaná. Avšak na teplú, horúcu vodu napr. z bojlera, prípadne inú vodu, ktorá je teplejšia než 40 stupňov Celzia odporúčame použiť https://www.cistavoda.sk/potrubny-filter-na-teplu-vodu/ .
Verím, že som pomohol.
Peter

...
avatar

Dobrý deň! Aká je životnosť jednotlivých filtrov, po koľkých pretečených litrov ich treba vymeniť? Aká je cena jednotlivých filtrov? Ďakujem! Paľo Zaťko

...
avatar

Dobrý deň pán Zaťko,
ďakujeme za komentár, čo sa týka životnosti filtrov, tak tá je veľmi individuálna, avšak v praxi na studničnej vode vydržia filtre menej ako na obecnej. Životnosť sa pohybuje od 6 do 10-12 mesiacov pri extrémne znečistenej vode to však môžu byť aj 3 mesiace. Cena filtrov je 3 až 6 eur za jeden kus podľa výrobcu a kvality, sadu náhradných nájdete vo zvýhodnenej cene na odkaze: https://www.cistavoda.sk/sada-3-filtracnych-vloziek-mum/ . V cene 9.90€ by Vám však štandardne mala stačiť na aspoň 6 mesiacov.
Verím, že som pomohol.

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia