Kategórie
 
 
 
Ionizátor vody Aquatip® ION RS
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Ionizátor vody Aquatip® ION RS
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 

Ionizátor vody Aquatip® ION RS

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000373
Výrobca:AQUAtip®
Ionizátor vody Aquatip® ION RS s vysokým výkonom a futuristickým dizajnom zabezpečí kvalitnú pitnú vodu.
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom u dodávateľa
Vaša cena: 1.158,33 € bez DPH
1.390,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Ionizátor vody Aquatip® ION RS
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Ionizátor vody Aquatip® ION RS v novom prevedení je spojenie skvelého dizajnu s LED obručou a vysokého výkonu vďaka siedmim platinovo-titánovým platniam. Dizajn je praktický aj z dôvodu umiestnenia veľkej neforemnej “krabice” pod drez, narozdiel od ostatných ionizátorov. Na kuchynskom dreze pribudne len elegantný výdajník, ktorý vidíte na obrázku. Systém disponuje taktiež dvojtou predfiltráciou, voda najprv prechádza do jemnej 10-mikrónovej predfiltrácie, ktorá vodu sedimentačne prečistí. Následne voda prechádza cez vysokokvalitný karbón z najlepších uhlíkových vlákien. Ako druhý stupeň je použitá UltraFiltračná membrána, ktorá odstraňuje z vody ďalšie nečistoty. Priestor medzi vláknami, teda priepustnosť predstavuje len 0,1 mikrometra. Vďaka tomu je zabezpečená priam dokonalá predfiltrácia pred ionizáciou vody.  Na dotykovom paneli je možné si vybrať až zo 4 stupňov alkalickej vody a z dvoch stupňov kyslej.

Schéma zapojenia ionizátora vody

Dokonale čistá voda vďaka kvalitnej predfiltrácii:
Pred samotnou ionizáciou vody je potrebné z nej odstrániť nečistoty prostredníctvom spomínanej predfiltrácie, ktorú zabezpečí mechanicko-uhlíkový filter a antibakteriálna membrána umiestnená vo vnútri zariadenia. Aktívny uhlík zachytáva mechanické nečistoty vo vode, sedimenty a škodlivé látky ako napríklad chlór, pesticídy, pozitívne ovplyvňuje aj chuť a vôňu vody. Následne prechádza voda pórovitou membránov, ktorá sa postará o odstránenie zvyšných nebezpečných látok obsiahnutých vo vode, elimináciu baktérií a vírusov a rôznych organických zlúčenín. Voda prechádzajúca antibakteriálnou membránou je dechlórovaná, obohatená o minerály a pripravená na samotný proces ionizácie, ktorej výsledkom je dokonale čistá alkalická voda. 

Pokročilá technológia:
Zariadenie disponuje efektívnou možnosťou samočistenia po každej spotrebe 10 litrov vody, aby bol zabezpečený správny proces elektrolýzy. K tomuto procesu dochádza v čase, keď zariadenie nepracuje, vďaka čomu môžete ionizátor  plnohodnotne a bez problémov používať.

Praktické používanie i údržba: 
Ionizátor vody Aquatip® ION Touch je praktickým zariadením, ktorého ovládanie zvládne vďaka dotykovému displeju každý. Zo štyroch možných stupňov alkalickej vody si jednoducho kliknutím nastavíte ten, ktorý vám vyhovuje. Na výber je k dispozícii aj možnosť vybrať si produkciu acidickej vody s rôznym využitím (napríklad na dezinfekciu, čistenie, ale preukázané sú aj jej pozitívne účinky v oblasti starostlivosti o pokožku). Údržba zariadenia spočíva vo výmene filtra, ktorého životnosť končí pri prietoku cca 4000 litrov vody.  

Samotná ionizácia vody prebieha prostredníctvom elektrolýzy:
Pozitívne nabité ióny (katióny) sa postupne zhromažďujú na zápornej elektróde, naopak záporne nabité ióny (anióny) sa usadzujú na kladnej elektróde. Ionizovaná voda, teda zásaditá následne vyteká hlavným kohútikom do batérie, prípadne hadicovým výstupom na vrchu ionizátora vody. Táto voda je najvhodnejšia na pitie a varenie, naopak na druhej elektróde sa zachytávajú ióny, ktoré následne vytvárajú kyslú vodu. Táto voda následne vyteká ďalším výstupom z ionizátora vody do odpadu. Táto voda je vhodná na sterilizáciu, umývanie rúk, umývanie potravín, prípadne ošetrenie drobných rán, prípadne ekzému.

Elektrolýza proces

 

Význam ionizátorov vody pre životný štýl:
Rýchla doba so sebou priniesla mnoho faktorov, ktoré výrazne vplývajú na kvalitu vášho života. Nesprávne stravovanie a stres spôsobujú vznik kyslého odpadu v tele a ten sa následne ukladá vo vašom tele. To vedie k nedostatku energie a oslabeniu imunitného systému. Pitím ionizovanej vody sa kyseliny zneutralizujú a telo môže na základe to využiť túto vodu na udržianie správnej rovnováhy (pH) v tele. Tento proces sa neodborne nazýva aj detoxikácia.

Čo je ionizátor vody?
Ionizátory vody sú malé filtračné zariadenia, ktoré sú neustále zapojené do elektrickej energie a zväčša stoja na kuchynskej linke. Ionizátor vody je pripojený ku kuchynskej batérií a prúdi ním nízke napätie, vďaka čomu prebieha elektrolýza vody priamo z vodovodu.

Vo vnútri filtračného zariadenia je voda najprv predfiltrovaná od sedimentov a taktiež uhlíkovým filtrom, ktorý výrazne zlepší jej chuť. Vo väčšine prípadov ionizátor vody disponuje aj antibakteriálnou membránou na odstránenie rôznych organických zlúčenín, baktérií a vírusov. Takto prefiltrovaná voda následne vstupuje do komory vybavenej platinovo-titánovou elektródou.
Avšak výrazne neodporúčame používať ionizátor vody bez ďalšej dostatočnej predfiltrácie na studničnej vode, hrozí tu mechanické zanesenie či negatívny dopad pôsobenia tvrdej vody, na ktoré sa nevzťahuje záruka! 

Pohár ionizovanej vody

5 hlavných pozitív ionizovanej vody:

1) zásaditosť: pre telo je to prirodzenejšie, narozdiel od prekyseleného prostredia spôsobeného nezdravou stravou,
2) detoxikácia: výborná schopnosť vyplavovanie toxínov z tela,
3) hydratácia: molekuly vody sú prirodzené spojené do skupín (klastrov), ionizované molekuly H2O sú približne polovičné, takže sa lepšie vstrebávajú do buniek, čím kvalitne hydratujú,
4) antioxidácia: prirodzene bojuje proti škodlivým voľným radikálom v tele,
5) boj proti chorobám: choroby priam neznášajú zásadité prostredie a je mnoho klinických štúdií, ktoré preukázali, že prekyselený organizmus má úzky vzťah s rôznymi chorobami. 

 

ŠPECIFIKÁCIA:

Rozmery (V,Š,H): 40x32x14 cm
Rozmer batérie (V,Š,H): 36x28x14 cm

Počet elektrolytických platní: 7 platinovotitánových
Rozsah pH: 3.00 - 11.00
ORP: - 700 + 800

Výkon mV: +1000 až -500 mV
Výdatnosť: 3.3 l/m pri 3 bar
Prevádzkový tlak: 0.7-6.6 bar
Prevádzková teplota: 5-30°C
Pripojenie: 1/2"
Elektrické pripojenie: 220-240V/50-60Hz
Servis: každých 6 až 12 mesiacov


Dodatočné informácie:

  • dvojtá predfiltrácia (UltraFiltration membrána + mechanicko-uhlíkový filter) životnosť približne 4000 litrov 
  • automatické preplachovanie a čistenie
  • dotykové ovládanie
  • 6 stupňov pH vody (4 zásadité + 2 kyslé)
Prístroje Aquatip prešli mnohými náročnými, celosvetovými certifikáciami, či už na kvalitu vody, spotrebu, homologizáciu a podobne.
certifikaty
certifikaty
 

Rozmery (V,Š,H): 40x32x14 cm
Rozmery batérie (V,Š,H): 36x28x13 cm

Počet elektrolytických platní: 7 platinovotitánových
Rozsah pH: 3.00 - 11.00
ORP: -700 + 800

Výkon mV: +1000 až -500 mV
Výdatnosť: 3.3 l/m pri 3 bar
Prevádzkový tlak: 0.7-6.6 bar
Prevádzková teplota: 5-30°C
Pripojenie: 1/2"
Elektrické pripojenie: 220-240V/50-60Hz
Servis: každých 6 až 12 mesiacov
 



Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia