Kategórie
 
 
 
Zmäkčovač vody Aquatip® Clack 90 DUO
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zmäkčovač vody Aquatip® Clack 90 DUO
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 

Zmäkčovač vody Aquatip® Clack 90 DUO

0 (0 hlasov)
Kód produktu:Clack90duet
Výrobca:AQUAtip®
Plnoautomatický zmäkčovač vody Aquatip® Clack 90 DUO s prietokom okolo 3300 l/h a nonstop prevádzkou.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 1.582,50 € bez DPH
1.899,00 € s DPH
seller_img
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Filip Smejkal
mob:+421 905 629 885
mail:smejkal@cistavoda.sk
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Zmäkčovač vody Aquatip® Clack 90 DUO
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Zmäkčovač vody Aquatip Clack DUOZmäkčovač vody Aquati Clack 90 DUO predstavuje kvalitné a spoľahlivé filtračné zariadenie na úpravu vody, ktoré zaručí zmäkčenie tvrdej vody spôsobujúcej vznik vodného kameňa (voda s vysokým obsahom vápnika a horčíka). Zmäkčovač vody je poskladaný v Belgicku a využíva najkvalitnejšiu riadiacu hlavicu na trhu - americký Clack. Ide o najmodernejšie automatické hlavice, ktoré je možné použiť pre obytné, komerčné aj priemyselné účely. Sú riadené mikroprocesormi a nastaviteľné prostredníctvom ovládacieho panela a displeja. Samotné zmäkčovanie vody prebieha na báze katexu a regenerácie soľou, pričom zariadenie obsahuje až 90 litrov katexovej náplne. Je vhodný najmä do väčších prevádzok, firiem, prípadne miest, kde je vysoká denná spotreba vody - systém zmäkčovača vody Aquatip® Clack 90 DUO je pripravený na extrémne požiadavky a výkony. 

Čo znamená systém DUO? 

Systém Clack DUO znamená zdvojený systém zmäkčenia vody, kedy do systému v žiadnom prípade netečie voda. Z dvoch nádob, ktoré sú ovládané hlavicou DUO pracuje vždy len jedna. Po určitom množstve zmäkčenej vody sa nádoba začne preplachovať, teda regenerovať. Vtedy systém automaticky prepne zmäkčenie na druhú nádobu, ktorá začne ihneď plnohodnotne pracovať. To znamená, že systém DUO vám prináša zmäkčenú vodu 24/7, teda nepretržite.

Tento systém sa využíva najmä v priemysle, prípadne v rodinných domoch, kde sú bazény alebo závlaha.

Výhodami zmäkčovačov vody Aquatip® Clack sú:

 • preukázateľne nízka spotreba soli,
 • overená 100%ná spoľahlivosť,
 • kvalitné použité materiály, 
 • široká nastaviteľnosť (rôzne zmesy, prietoky, režimy, atď.),
 • variabilita.
Schéma prierez zmäkčovača vody

Ako všeobecne funguje plnoautomatický, katexový zmäkčovač vody?

Zmäkčovač vody pracuje s osvedčeným a najrozšírenejším spôsobom zmäkčovania vody - pomocouvýmeny iónov na báze regenerácie soli (bez zvýšeného obsahu železa a mangánu). Vstupná tvrdá voda vďaka tlaku z vodovodného potrubia preteká najprv cez riadiacu hlavicu zmäkčovača vody a katexovú vložku tzv. iontomenič. Ďalej už voda vystupuje ako zmäkčená trubkou cez riadiaci ventil do výstupu. Regenerácia zmäkčovača vody prebieha soľným roztokom, kedy sa z náplne s veľmi kyslým katexom z vody odstraňujú katióny vápnika Ca2+ a horčíka Mg2+, ktoré spôsobujú tvorbu usadenín a tie sú nahradené iónmi sodíka Na+. Zmäkčovací filter, katex sa regeneruje chloridom sodným. Vyčerpaný regenerát, obsahujúci Ca2+ a Mg2+  sa odvádza do odpadu.

Výsledkom tohto procesu je zmäkčenie vody (je možné nastaviť tvrdosť vody podľa individuálnych požiadaviek klienta) - rozdiel medzi tvrdou a mäkkou vodou spoznáte okamžite a ocenia ho nie len vaše spotrebiče a zariadenia, ktorými voda prechádza, ale aj vaša pokožka.

 

 

Medzi hlavné výhody používania zmäkčovača vody patria:

 • citeľné zvýšenie kvality vody,
 • hebká bielizeň a prádlo,
 • jemná pleť a hodvábne lesklé vlasy,
 • garantovaná ochrana práčiek, umývačiek riadu, rozvodov vody, vodovodných batérií, kúrenia, boilerov, kotlov, bazénovej technológie, kávovarov, žehličiek a ďalších,
 • úspora elektrickej energie až o 40% pri ohreve vody,
 • úspora čistiacich a pracích prostriedkov až o 80% (záleži od vstupnej tvrdosti vody),
 • zvýšenie energickej účinnosti kotlov, boilerov a ohrevných zariadení (bez vodného kameňa sa tieto zariadenia nezanesú).

Časté otázky týkajúce sa zmäkčovačov vody a samotnej úpravy vody zmäkčením:

Aká je životnosť náplne (katexu) v zariadení?
Približne 8 až 10 rokov.

Čo je potrebné pri montáži tohto zariadenia?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú ilustráciu montáže. V prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter.

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Pri výbere veľkosti zmäkčovača vody, respektíve jeho litráže katexu, je potrebné sa zamyslieť nad týmito parametrami:

 • denná spotreba vody,
 • maximálny momentový prietok,
 • vstupná a požadovaná výstupná tvrdosť vody.
  Na základe týchto parametrov s vami vyberieme potrebný zmäkčovač vody. Je dôležité, aby sa zmäkčovač neregeneroval viac ako jeden krát za deň, taktiež je potrebné, aby mal dostatočný výkon v určitých fázach dňa, to je tzv. momentový prietok. Tu treba rátať s tým, koľko WC, spŕch, umývačiek, práčiek a iných vodovodných zariadení môže v jeden moment byť naraz pustených. Ako posledný bod je tvrdosť vody na vstupe a na výstupe zo zariadenia. Tento parameter je taktiež veľmi dôležitý pre určenie veľkosti zariadenia. Pokiaľ máte problém s výberom, zavolajte nám alebo napíšte a my vám poradíme! 

Ako je to s regeneráciou zariadenia, resp. čo to je regenerácia?
V zmäkčovači vody je potrebné, aby sa katex po určitom množstve vody regeneroval práve tabletovanou soľou, pri automatických elektrických systémoch to podľa nastavenia zariadenie vykoná v noci. Regenerácia trvá 1-2 hodiny, záleží od typu prístroja. 

Aká je obsluha, údržba zariadenia?
Prakticky žiadna. Jediná povinnosť je pravidelné doplňovanie tabletovanej soli do zariadenia, prípadne občasná dezinfekcia. Dôležité je však nezabúdať na výmenu filtračných vložiek v mechanickom filtry, ktorý sa nachádza pre zmäkčovačom.

 

Upozorňujeme, že pri všetkých zmäkčovačoch vody, ktoré sú montované na iný prívod vody ako obecný vodovod (studňa, vrt..) je potrebné aby bola pred zmäkčovač umiestnená mechanická filtrácia, kvôli ochrane prístroja! Spoločnosť ČistáVoda nezodpovedá za poruchy zariadenia spôsobené veľkými mechanickými nečistotami (piesok, štrk, hŕdza). Pri obecných vodovodoch je zväčša mechanická predfiltrácia splnená, avšak aj napriek tomuto odporúčame minimálnu investíciu do samotnej mechanickej predfiltrácie, vďaka čomu môžete dosiahnuť výrazne zvýšenú životnosť zmäkčovača vody.

 • Rozmery prístroja (V,Š,H): 160x80x30 cm + 82x40x40 cm soľná nádrž
 • Hmotnosť zariadenia: cca 2x 60 kg      
 • Objem živice v nádrži: 2x 45 litrov
 • Objem soli v nádrži: 75 kg
 • Spotreba soli pri regenerácii: 5,6 kg na jednu nádobu
 • Spotreba vody pri regenerácii: 230-250 litrov na jednu nádobu
 • Maximálny prietok vody: 3,3 m3/hod
 • Pracovný tlak: 1,4-8,6 bar
 • Pracovná teplota: 4-43 °C
 • Napájanie el. energie: 220-240 V/ 50-60Hz
 • Možnosti pripojenia: 1", 3/4", 5/4"
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia