Kategórie
 
 
 
Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 
Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8
zväčšiť obrázok
NovinkaOdporúčame
Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8
 

Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000612
Výrobca:AQ®
Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8, ktorý je možné vďaka kompaktným rozmerom a váhe umiestniť aj na stenu.
Dostupnosť
Dodacia lehota: na objednávku
Vaša cena: 566,58 € bez DPH
679,90 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
 • Inštalačný kit pre zmäkčovač vody
  zľava 49EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 65,83 € bez DPH
  79,00 € s DPH
  ušetríte: 30,00 €
  49,00 €
 • Tabletovaná soľ
  zľava 12EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 12,42 € bez DPH
  14,90 € s DPH
  ušetríte: 2,90 €
  12,00 €
 • Tester na tvrdosť vody
  zľava 9.9EUR
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: 12,42 € bez DPH
  14,90 € s DPH
  ušetríte: 5,00 €
  9,90 €
 • Filtračná sprchová hlavica s vitamínom C
  Dostupnosť
  Dodacia lehota: skladom
  Zdarma
 • Nemám záujem o darček
Pridať označené ponuky, spolu s Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Základné informácie

Zmäkčovače vody AQ® BNT Wall predstavujú účinné riešenie zmäkčenia vody, pričom ich hodnota je v pomere k cene veľmi priaznivá. Disponujú hlavicami BNT® s inovatívnym LCD displejom, manuálnym nastavením pozície cyklu pre rýchlejšiu inštaláciu a servis zariadenia. Zariadenia sú technologicky navrhnuté tak, aby celý proces zmäkčenia prebehol automaticky bez nutnosti manuálnej obsluhy. V súvislosti s pravidelnou údržbou je potrebné zabezpečiť dostatok tabletovanej soli. 


Zmäkčovače vody AQ® BNT Wall pracujú s katexovou náplňou, ktorá predstavuje najlepšiu voľbu pri riešení problému s tvrdou vodou. Zmäkčovače sú certifikované na použitie pre pitné vody v EÚ aj v Slovenskej republike. 

Veľkou výhodou zmäkčovačov vody AQ® BNT rady WALL sú ich kompaktné rozmery a nízka hmotnosť v porovnaní s inými typmi - vďaka tomu je možné ich umiestniť aj priamo na stenu a ušetriť tak priestor.
 

Informácie o výrobcovi

Spoločnosť Canature, ktorá distribuuje riadiace hlavice BNT je popredným lídrom vo výrobe technológií na úpravu vody. Vo svojich začiatkoch sa zameriavala len na výrobu vodných filtrov do domácností, dnes však už produkuje filtračné zariadenia a riadiace hlavice aj pre veľké úpravne vody v priemysle.

Spoločnosť vlastní od roku 2002 cerifikát kvality ISO9001, o niekoľko rokov neskôr bola kvalita výrobkov potvrdená aj certifikátom NSF.


Inštalácia zariadenia

V prípade záujmu vám poskytneme aj odbornú montáž a pravidelný servis zariadenia. Veľkou výhodou pri montáži zmäkčovača vody našou firmou je záruka, ktorú našim klientom v tomto prípade poskytujeme - to znamená, že akúkoľvek poruchy prídeme čo najskôr opraviť priamo k vám a reklamáciu vybavíme priamo u vás napočkanie.

Naša spoločnosť pôsobí na celom Slovensku, preto vám vieme ponúknuť montáž kdekoľvek a to už do 3 pracovných dní v čase, ktorý vám bude vyhovovať.

Odborná montáž zmäkčovača vody

V prípade záujmu o svojpomocnú montáž zmäkčovača s použitím Inštalačného kitu, neváhajte a pozrite si nasledujúce video:


Časté otázky

 • Je použitie zmäkčovača bezpečné na pitnú vodu?
  Samozrejme, každý z našej ponuky zmäkčovačov vody má atestáciu a skúšky pre použitie na pitné vody v EÚ. Zmäkčovač vody žiadnym spôsobom nenaruší kvalitu vody, avšak treba dať pozor na kvalitu vody pred jej zmäkčením.
 • Je možné použiť zmäkčovač vody aj v prípade, že mám čističku odpadových vôd (ČOV)?
  Z vlastných skúseností môžeme tvrdiť, že je to bezproblémové. Soľanka, ktorá vyteká do odpadu, nepoškodí ČOV. 
 • Ako zistím tvrdosť mojej vody?
  Buď orientačne na mape tvrdosti vody, prípadne u dodávateľa vody. Ideálnou voľbou sú však kvapky na meranie tvrdosti vody.
 • Odstráni zmäkčovač z vody aj potrebné minerály?
  Určite nie. Zmäkčovač vody funguje na báze iónovýmeny, teda vymieňa “kus za kus” vápnik a horčík za sodík. Ostatná charakteristika a zloženie vody ostáva nedotknuté.
 • Ako funguje plnoautomatický zmäkčovač vody na báze katexu?
  Voda vďaka tlaku z vodovodného potrubia preteká cez zmäkčovač vody, v ktorom je iónovýmenná živica - katex. Tá počas prietoku zamieňa ióny vápnika a horčíka za sodík. Ďalej už táto voda ide zmäkčená, pričom sa prístroj po čase automaticky zregeneruje. O regenerácií sa dočítate nižšie.
 • Aká je životnosť náplne, katexu, vo vnútri zariadenia?
  Životnosť náplne je individuálna, výrobca udáva minimálne 5 rokov. Zo skúsenosti je to však 10 až 15 rokov.
 • Kde v dome sa montuje toto zariadenie?
  Na prívod vody, zväčša do pivnice, technickej miestnosti, prípadne šachty. Avšak kreativite sa medze nekladú a vždy je to len na želaní klienta. Miesto musí byť suché, s odpadom, el. energiou a malo by ísť o priestor, v ktorom nemrzne. 
 • Čo je potrebné pri montáži zariadenia?
  Potrebné sú potrubia, ventily a predfiltre. Odporúčame pred zmäkčovač umiestňovať ventil, ktorý sa hodí v prípade poruchy či servisu. Taktiež odporúčame zapojiť bypas spolu s kvalitnou predfiltráciou na odstránenie mechanických nečistôt, prípadne chlóru. Zdôrazňujeme však nevyhnutnosť mechanickej filtrácie, kedže na mechanické poškodenie (piesok, úlomky potrubia..) sa záruka nevzťahuje.
 • Ako vybrať vhodnú veľkosť zmäkčovača vody?
  Záleží od spotreby vody spolu s tvrdosťou vody. Zväčša však menšie domácnosti do 4 ľudí s tvrdosťou vody maximálne 20°dH volia zmäkčovače s kapacitou do 20 litrov katexu. Pri väčšej spotrebe alebo tvrdosti sa už spoliehame na väčší zmäkčovač vody. Je to však veľmi individuálna voľba, zmäkčovače vody s určitou rezervou môžu ušetriť v konečnom dôsledku náklady na soľ, nepríjemnosti s nedostatočne mäkkou vodou a hlavne majú väčšiu životnosť. 
 • Je potrebný prívod elektrickej energie?
  Pri väčšine zmäkčovačov vody áno, avšak to len na pohon riadiacej jednotky s minimálnym odberom. Zmäkčovače vody Kinetico, Delta softeners, prípadne maiCat elektrickú energiu nepotrebujú.
 • Čo je to proces regenerácie a ako prebieha?
  Regenerácia sa väčšinou sama spustí v noci, tak aby nevyrušovala klienta. Trvá od 20 minút až do 2 hodín v závislosti od zmäkčovača vody. Ide o proces, kedy sa zmes vo vnútri zmäkčovača - katex prepláchne rozpustenou soľou, teda soľným roztokom. Vďaka tomu sa odplaví nahromadený vápnik a horčík do odpadu, pričom sa zmes opätovne nasýti sodíkom pre ďalšie zmäkčenie.
 • Aká je obsluha, teda údržba zariadenia?
  Prakticky žiadna, je potrebné pravidelne dosypávať tabletovanú soľ - cca raz mesačne v závislosti od spotreby, tvrdosti a samotného zmäkčovača vody. Odporúčame však vykonať aj pravidelný servis približne raz ročne, na ktorý budete automaticky vyzvaný našou spoločnosťou. Ten zahŕňa výmenu vložiek, dezinfekciu zariadenia, pretesnenie, kontrolu riadiacej jednotky a zároveň donášku 100kg tabletovanej soli. Servis našim odborných technikom je dobrovoľný, väčšina zákazníkov však túto službu využíva.

V prípade, že ste odpoveď na svoju otázku nenašli, nás neváhajte kontaktovať. Radi vám poradíme.

Kontaktujte nás
 

Schéma zmäkčovača vody AQ BNT Wall 10

 

Špecifikácia:

 • Rozmery (V, Š, D): 580 x 446 x 215 mm
 • Objem zmesi: 8 litrov
 • Typ regenerácie: vrchný preplach
 • Spotreba soli pri regenerácii: 1 kg
 • Pracovný tlak: 0,14 - 0,86 MPa
 • Pracovná teplota: 3 - 38 °C
 • Možnosti pripojenia:
 • Napájanie: 110 - 120 V / 220 - 240 V AC 50/60 Hz


avatar

Dobrý deň. Zmäkčovač vody AQ® BNT WALL 8
Ako často robi preplach zariadenia a akú spotrebu vody potrebuje k tomu?
Menší Rodinný dom, počet osôb 3.,
Ďakujem za info

...
avatar

Dobrý deň, pán Dávid,
ďakujem za komentár.

Zmäkčovače vody sa navrhujú na základe tvrdosti vody a spotreby. AQ® BNT WALL 8 je skôr určený do malých bytových jednotiek s veľmi malou spotrebou vody.

S pozdravom a prianím pekného dňa,
Simona, ČistáVoda

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia