Kategórie
 
 
 
Ionizátor vody Aquatip® ION S
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Ionizátor vody Aquatip® ION S
COVID-19
 
 
 
 

Ionizátor vody Aquatip® ION S

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000375
Výrobca:AQUAtip®
Aquatip® ION S je najdostupnejší z ponuky ionizátorov. Dostupná cesta ku kvalitnej ionizovanej vode.
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom u dodávateľa
Vaša cena: 741,67 € bez DPH
890,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.

Ionizátor vody Aquatip® ION S je spomedzi kategórie kvalitných ionizátorov vody, ktoré disponujú pravými titánovo-platinovými platňami na elektrolýzu, najekonomickejší - aj vďaka tomu patrí medzi najobľúbenejšie. Dizajn zariadenia je oproti iným ponúkaným ionizátorom vody trochu zastaralý, avšak potešujúce je, že technológia je nedotknutá. Systém disponuje dvojtou predfiltráciou prostredníctvom antibakteriálnej membrány a mechanicko-uhlíkového filtra, tak ako pri drahších modeloch a zároveň má taktiež až 7 elektrolytických platní zložených z platiny a titánu. Vybrať si môžete dokonca až z piatich stupňov alkalickej vody, z dvoch stupňov kyslej vody (3.5 a 5.5 pH) a nakoniec jedno tlačidlo slúži na čisto prefiltrovanú vodu bez ionizácie, vhodnú napríklad na zapíjanie liekov, prípadne doplnkov výživy.

Schéma zapojenia ionizátora vodyDokonale čistá voda vďaka kvalitnej predfiltrácii:

Pred samotnou ionizáciou vody je potrebné z nej odstrániť nečistoty prostredníctvom predfiltrácie, ktorú zabezpečí mechanicko-uhlíkový filter aantibakteriálna membrána umiestnená vo vnútri zariadenia. Aktívny uhlík zachytáva mechanické nečistoty vo vode, sedimenty a škodlivé látky ako napríklad chlór, pesticídy, pozitívne ovplyvňuje aj chuť a vôňu vody. Následne prechádza voda pórovitou membránov, ktorá sa postará o odstránenie zvyšných nebezpečných látok obsiahnutých vo vode, elimináciu baktérií a vírusov a rôznych organických zlúčenín. Voda prechádzajúca antibakteriálnou membránou je dechlórovaná, obohatená o minerály a pripravená na samotný proces ionizácie, ktorej výsledkom je dokonale čistá alkalická voda. 

Praktické používanie i údržba: 
Ionizátor vody Aquatip® ION Touch je praktickým zariadením, ktorého ovládanie zvládne vďaka dotykovému displeju každý. Zo štyroch možných stupňov alkalickej vody si jednoducho kliknutím nastavíte ten, ktorý vám vyhovuje. Na výber je k dispozícii aj možnosť vybrať si produkciu acidickej vody s rôznym využitím (napríklad na dezinfekciu, čistenie, ale preukázané sú aj jej pozitívne účinky v oblasti starostlivosti o pokožku). Údržba zariadenia spočíva vo výmene filtra, ktorého životnosť končí pri prietoku cca 4000 litrov vody.  

Samotná ionizácia vody prebieha prostredníctvom elektrolýzy:
Pozitívne nabité ióny (katióny) sa postupne zhromažďujú na zápornej elektróde, naopak záporne nabité ióny (anióny) sa usadzujú na kladnej elektróde. Ionizovaná voda, teda zásaditá následne vyteká hlavným kohútikom do batérie, prípadne hadicovým výstupom na vrchu ionizátora vody. Táto voda je najvhodnejšia na pitie a varenie, naopak na druhej elektróde sa zachytávajú ióny, ktoré následne vytvárajú kyslú vodu. Táto voda následne vyteká ďalším výstupom z ionizátora vody do odpadu. Táto voda je vhodná na sterilizáciu, umývanie rúk, umývanie potravín, prípadne ošetrenie drobných rán, prípadne ekzému.

Elektrolýza proces

Význam ionizátorov vody pre životný štýl:
Rýchla doba so sebou priniesla mnoho faktorov, ktoré výrazne vplývajú na kvalitu vášho života. Nesprávne stravovanie a stres spôsobujú vznik kyslého odpadu v tele a ten sa následne ukladá vo vašom tele. To vedie k nedostatku energie a oslabeniu imunitného systému. Pitím ionizovanej vody sa kyseliny zneutralizujú a telo môže na základe to využiť túto vodu na udržianie správnej rovnováhy (pH) v tele. Tento proces sa neodborne nazýva aj detoxikácia.

Čo je ionizátor vody?
Ionizátory vody sú malé filtračné zariadenia, ktoré sú neustále zapojené do elektrickej energie a zväčša stoja na kuchynskej linke. Ionizátor vody je pripojený ku kuchynskej batérií a prúdi ním nízke napätie, vďaka čomu prebieha elektrolýza vody priamo z vodovodu.

Vo vnútri filtračného zariadenia je voda najprv predfiltrovaná od sedimentov a taktiež uhlíkovým filtrom, ktorý výrazne zlepší jej chuť. Vo väčšine prípadov ionizátor vody disponuje aj antibakteriálnou membránou na odstránenie rôznych organických zlúčenín, baktérií a vírusov. Takto prefiltrovaná voda následne vstupuje do komory vybavenej platinovo-titánovou elektródou.
Avšak výrazne neodporúčame používať ionizátor vody bez ďalšej dostatočnej predfiltrácie na studničnej vode, hrozí tu mechanické zanesenie či negatívny dopad pôsobenia tvrdej vody, na ktoré sa nevzťahuje záruka! 

Pohár ionizovanej vody

5 hlavných pozitív ionizovanej vody:

1) zásaditosť: pre telo je to prirodzenejšie, narozdiel od prekyseleného prostredia spôsobeného nezdravou stravou,
2) detoxikácia: výborná schopnosť vyplavovanie toxínov z tela,
3) hydratácia: molekuly vody sú prirodzené spojené do skupín (klastrov), ionizované molekuly H2O sú približne polovičné, takže sa lepšie vstrebávajú do buniek, čím kvalitne hydratujú,
4) antioxidácia: prirodzene bojuje proti škodlivým voľným radikálom v tele,
5) boj proti chorobám: choroby priam neznášajú zásadité prostredie a je mnoho klinických štúdií, ktoré preukázali, že prekyselený organizmus má úzky vzťah s rôznymi chorobami.

 

ŠPECIFIKÁCIA:

Rozmery (V,Š,H): 37x32x14 cm
Počet elektrolytických platní: 7 platinovotitánových
Rozsah pH: 3.5 - 10.0
Výkon mV: +1000 až -500 mV
Výdatnosť: 3.3 l/m pri 3 bar
Prevádzkový tlak: 0.7-6.6 bar
Prevádzková teplota: 5-30°C
Pripojenie: 1/2"
Elektrické pripojenie: 220-240V/50-60Hz
Servis: každých 6 až 12 mesiacov


Dodatočné informácie:

  • dvojtá predfiltrácia (UltraFiltration membrána + mechanicko-uhlíkový filter) životnosť približne 4000 litrov 
  • automatické preplachovanie a čistenie
  • dotykové ovládanie + mechanické koliečko
  • 7 stupňov pH vody (5 zásadité + 2 kyslé)
Prístroje Aquatip prešli mnohými náročnými, celosvetovými certifikáciami, či už na kvalitu vody, spotrebu, homologizáciu a podobne.
certifikaty
certifikaty
 

Rozmery (V,Š,H): 37x32x14 cm
Počet elektrolytických platní: 7 platinovotitánových
Rozsah pH: 3.5 - 10.0
Výkon mV: +1000 až -500 mV
Výdatnosť: 3.3 l/m pri 3 bar
Prevádzkový tlak: 0.7-6.6 bar
Prevádzková teplota: 5-30°C
Pripojenie: 1/2"
Elektrické pripojenie: 220-240V/50-60Hz
Servis: každých 6 až 12 mesiacov
 Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia