Kategórie
 
 
 
Zmäkčovač vody maiCat® BigBlue 20"
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zmäkčovač vody maiCat® BigBlue 20"
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 

Zmäkčovač vody maiCat® BigBlue 20"

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000939
Výrobca:maiCat
Katalytický zmäkčovač vody maiCat s prietokom do 1500 litrov za hodinu.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 582,50 € bez DPH
699,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Zmäkčovač vody maiCat® BigBlue 20"
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Základné informácie

Katalytický zmäkčovač vody maiCat®, tiež známy pod názvom CrystaliT, predstavuje účinnú a spoľahlivú ochranu pred tvorbou vodného kameňa. Je možné ho použiť v domácnostiach ale aj v priemyselných prevádzkach - je veľmi často využívaný na úpravu pitnej vody, keďže nie je chemický a do vody nepridáva žiadne chemikálie ani neuvoľňuje žiadne minerály. 

Proces kryštalizácie vodného kameňa - katalytické zmäkčovače vodyAko zmäkčovač vody maiCat® pracuje?

V poronaní s bežnými katexovými zmäkčovačmi vody, ktoré fungujú na báze ionovýmeny a vodu reálne zmäkčujú (čo je možné overiť meraním výstupnej tvrdosti vody) pracujú katalytické zmäkčovače vody na inom princípe.

Pomocou fyzikálnych procesov prirodzenej kryštalizácie minerálov spôsobujúcich tvrdú vodu a vodný kameň (vápnik a horčík) na vysoko-poréznych povrchoch zabraňujú ich usádzaniu. "Tvrdé" minerály sú premenené na mikro-kryštáliky, ktoré nie sú schopné viazať sa na povrchy. Teda aj napriek tomu, že vo vode tieto látky zostávajú, prechádzajú vodovodným systémom a neusádzajú sa v ňom. Rovnako vodný kameň nevzniká ani na spotrebičoch, vykurovacích či ďalších zariadeniach v domácnosti/objekte. Po vysušení vody (napr. na vodovodných batériach a armatúre) vzniká len jemný biely povlak, ktorý je možné následne ľahko zotrieť.

 

Výhody zariadení maiCat®

Výhoda maiCat - žiadna údržba zmäkčovača vody     Výhoda maiCat - ekonomická prevádzka zmäkčovača vody     Výhoda maiCat - bez použitia chemikálií     Výhoda maiCat - dlhodobá investícia     Výhoda maiCat - variabilita a garancia

                                

 • ŽIADNA ÚDRŽBA ZARIADENIA - nevyžadujú žiadnu údržbu a obsluhu po dobu minimálne 5 rokov. Špeciálna zmes maiCat® vo vnútri zariadenia má životnosť až 10 rokov, pričom nie je potrebný žiadny preplach alebo regenerácia, ako je tomu pri iných typoch zmäkčovačov vody.
 • EKONOMICKÉ - katalytické zmäkčovače vody nevyžadujú žiadnu regeneráciu, čo znamená, že majú nulovú spotrebu vody. Výhodou je taktiež takmer nulová tlaková strata (do 0,2 bar).
 • EKOLOGICKÉ - zariadenie pracuje bez použitia chemikálií len na báze fyzikálnych procesov. Je šetrný k životnému prostrediu a bezpečný na použitie úpravy pitnej vody. Žiadnym spôsobom neovplyvňuje a nemení kvalitu vody.
 • DLHODOBÁ INVESTÍCIA - náplň vo vnútri zmäkčovača vody má životnosť až 10 rokov, pôsobí tak ako dlhodobá účinná ochrana pred vodným kameňom. Proces kryštalizácie vplýva aj na už vytvorené usadeniny vodného kameňa, ktoré postupne mäkknú a sú vyplavované obtekajúcou vodou. Následne na kovových plochách vytvára anti-korózny ochranný film (zložený z vyšších oxidov železa Fe304, Fe506).
 • ŠIROKÉ VYUŽITIE - zmäkčovače vody maiCat, resp. CrystaliT sú dostupné vo viacerých veľkostiach a prevedeniach, vďaka čomu je možné ich použiť v bytových priestoroch, rodinných domoch ale aj v priemyselných prevádzkach. Udržateľný a garantovaný efekt ochrany pred vodným kameňom pri rôznej teplote alebo tlaku vody.

 

V čom je rozdiel?

Rozdiel medzi katalytickými (maiCat, CrystaliT) a katexovými zmäkčovačmi vody:

Základný rozdiel medzi katalytickými zmäkčovačmi vody a zariadeniami pracujucími s katexovou náplňou (klasické zmäkčovače vody) je nasledovný: za pomoci katexovej živice sú z vody odstránené ióny vápnika a horčíka, ktorých usádzanie spôsobuje vodný kameň - to znamená, že voda je zmäkčená a výsledok je nie len pozorovateľný, ale aj merateľný. Na riadicej hlavici katexového zmäkčovača vody je možné nastaviť požadovanú hodnotu tvrdosti vody, ktorú chceme dosiahnuť.

Oproti tomu katalytické zmäkčovače vody neznižujú tvrdosť vody a minerály z vody neodstraňujú, len zabraňujú ich usádzaniu, resp. spojeniu do formy vodného kameňa. Výstupná tvrdosť vody je teda rovnaká ako vstupná a účinnosť zariadenia je len pozorovateľná - nevytvára sa vodný kameň, prípadne sú vyplavované už vzniknuté usadeniny. Nevýhodou pri filtrácii vody maiCatom je tvorba bieleho povlaku, ktorý sa však dá ľahko utrieť.

 

Porovnanie bez zmäkčovača voda a so zmäkčovačom vody maicat, crystalit

 

Kedy nie je vhodné maiCat použiť?

Kedy nie je vhodné zmäkčovač vody maiCat použiť?

 • pri veľmi nízkych prietokoch vody (napr. pri kávovaroch) nemusí byť dosiahnutá uvedená účinnosť zariadenia,
 • voda nesmie obsahovať železo a mangán v nadmerných hodnotách,
 • pri použití bez mechanickej predfiltrácie (odporúčame nainštalovať pri všetkých typoch zmäkčovačov vody).
Filter je dodávaný kompletne ako sada aj s prislúchajúcim obalom, do poznámky môžte uviesť veľkosť šroubenia.  
 

Certifikát kvality a účinnosti DVGW

Certifikát kvality a účinnosti katalytických zmäkčovačov vody maiCat a CrystaliT

Certifikát účinnosti DVGW:

Kvalita a účinnosť katalytických zmäkčovačov vody je preukázaná testami účinnosti vykonanými v laboratóriách Nemeckej asociácie plynu a vody (DVGW). Skúšky boli vykonané v južnom Nemecku, keďže v tomto regióne je vysoký stupeň tvrdosti vody do hodnôt až 26°dH - vodný kameň sa začína tvoriť už pri hodnote 7°dH. Ako potvrdenie kontroly kvality vykonanej v súlade so ZERT DIN EN ISO 9001-2008 slúži certifikát Certificate Nr. QS-4720 HH od Germanischen Lloyd Certification GmbH v Hamburgu.
 
Zmäkčovače vody maiCat sú používané v priemysle už viac ako 15 rokov - v roku 1998 boli jediné svojho druhu a v testoch účinnosti uspeli na 99%. Opakované skúšky v roku 2012 potvrdili spoľahlivosť týchto zariadení a bezpečné používanie na úpravu pitnej vody podľa skúšobných protokolov W 510 a W 512. V tomto prípade simulátor zmäkčovaču vody prefiltroval 300 000 litrov vody a preukázal 99,7% účinnosť pri ochrane vykurovacieho zariadenia pred vznikom vodného kameňa.
 
Zmäkčovače vody maiCat® boli testované skúškou účinnosti Nemeckej spoločnosti vody a plynu (DVGW):
Certifikát: Registriernummer: DW-9191CO0200, Modell: maicat, Produktart: 9191- Kalkschutzanlage (platný do 10.07.2018)
 
 
 • Rozmery prístroja (Výška x Priemer): 61x18 cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 10 kg      
 • Objem živice v nádrži: žiadna
 • Objem soli v nádrži: žiadna
 • Spotreba soli pri regenerácii: neregeneruje sa
 • Spotreba vody pri regenerácii: neregeneruje sa
 • Maximálny prietok vody: 1,5 m3/hod
 • Pracovný tlak: 0,5-6,5 bar
 • Pracovná teplota: 2-45 °C
 • Napájanie el. energie: žiadne
 • Pripojenie: 1", 3/4", 1 1/2"


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia