Kategórie
 
 
 
Vodný filter na železo a mangán AQ 25
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Vodný filter na železo a mangán AQ 25
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 

Vodný filter na železo a mangán AQ 25

0 (0 hlasov)
Kód produktu:ZelezoAQ25
Výrobca:AQ®
Vodný filter AQ 25 pomocou špeciálnej zmesi BIRM odstráni obsah železa a mangánu vo vode.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 825,00 € bez DPH
990,00 € s DPH
seller_img
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Filip Smejkal
mob:+421 905 629 885
mail:smejkal@cistavoda.sk
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Vodný filter na železo a mangán AQ 25
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Vodný filter na železo a mangán AQ 25 zaručuje profesionálne odstránenie nadbytočného množstva železa a mangánu na centrálnom prívode vody vo vašej domácnosti. Efektívne sa postará o úpravu vody v celom objekte. Vlastnosti ako: plná automatickosť, vysoká variabilita (multifunkčnosť prietokov) a garancia kvality z neho robia spoľahlivého spoločníka v boji proti usadeninám, korózii, a čo je najdôležitejšie, proti zdravotným rizikám. Výhodou je takisto pomerne nízka cena a vyššia životnosť, ktoré šetria vašu peňaženku a podstatne znižujú náklady na energie.

Vodný filter na železo a mangán AQ 25 detail


Železo vo vode

Tečie vám z kohútika hnedá voda? Spozorovali ste na domácich spotrebičoch či bielej technike nánosy hrdze? Cítite vo vode charakteristickú, železitú pachuť a vaša pokožka je suchá? V takom prípade, ide o prvé príznaky, ktoré sa objavujú z dôvodu nadmerných hodnôt železa a mangánu vo vode. Rozpustené železo a železnaté ióny voľným okom vo vode nespozorujeme. Všímame si ho až po styku so vzduchom, kedy začína reagovať a dochádza k vzniku nerozpustného hydroxidu železitého, spôsobujúceho povlaky a vyššie uvedené príznaky. „Ruka v ruke“ sa spolu so železom objavuje aj mangán, ktorý sa do vody dostáva rovnako, teda z hornín, ktoré sú obsiahnuté v pôde a voda nimi preteká. Nadmerná hodnota mangánu sa prejavuje vo vode v podobe mastných škvŕn a čiernych usadenín či sfarbenia. Nariadenie vlády SR č. 496/2010 Z.z. určuje stanovený limit týchto látok v hodnote max. 0,2 mg/l v pitnej vode (železo)max. 0,05 mg/l v pitnej vode (mangán)


Ako fungujú odželezňovače

Celý proces odstránenia železa z vody zabezpečuje riadiaca hlavica umiestnená vo vrchnej časti zariadenia. Riadiaca jednotka spoločne so zmesou BIRM zabezpečí pravidelnú ionovýmenu v systéme s plnoautomatickým nastavením. Vodný filter na železo a mangán AQ 25 disponuje riadiacou jednotkou BNT, ktorá oproti starším typom riadiacich hlavíc vyniká zdokonalenými funkciami, ktoré šetria energiu aj náklady potrebné na chod zariadenia. Riadiaca jednotka v nastavených intervaloch automaticky spustí regeneráciu, počas ktorej dochádza k preplachu zmesi.

Riadiaca hlavica Vodného filtra na železo a mangán AQ 25


Filtračná náplň BIRM

Filtračná zmes Birm je vysoko účinné filtračné médium, ktoré spoľahlivo odstráni železo či mangán z vody. Zmes tvorí ľahký zeolitový granulát s aktívnym katalytickým povrchom, ktorý zabezpečuje zrážanie železa a mangánu. Tieto látky, pri priaznivých podmienkach, reagujú vo vode so zmesou, zoxidujú a následne sú zachytené zmesou. Celý proces prebieha bez použitia akýchkoľvek chemikálii, a čo je ďalšia výhoda, ide o úsporný variant. Filtračnú náplň Birm môžete totižto použiť opätovne, stačí pravidelné prepláchnutie prúdom vody od nahromadených nečistôt a zmes je pripravená ďalej si plniť svoju funkciu.


Zmes birm na odstránenie železa a mangánu


Alternatíva na odstránenie železa a ďalších látok

Vhodnou možnosťou na odstránenie železa a ďalších látok z našej ponuky sú Multifunkčné filtre na vodu Ecomix 5v1, ktoré sú spoľahlivým riešením v situáciách, keď je potrebné odstrániť viacero problémov s vodou súčasne, vrátane odstránenia železa či mangánu. Pri odželezňovačoch je tiež potrebné, aby mala vaša voda odporúčanú tvrdosť max. do 10° dH. Pokiaľ si nie ste istí účinkom zmäkčovačov a chcete zistiť skutočnú tvrdosť vody, odporúčame vám zakúpiť si sadu na meranie tvrdosti vody, pomocou ktorej spoľahlivo a jednoducho zmeriate obsah vápnika i horčíka vo vode.

  • Rozmery prístroja (V,Š,H): 107 x 31 x 49 cm  
  • Objem zmesi v nádrži: 25 litrov
  • Pracovný tlak: 1,4 - 8,3 bar
  • Pracovná teplota: 1 - 39 °C
  • Napájanie el. energie: 220 - 240V / 50 - 60 Hz
  • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
  • Záruka: 2 roky


avatar

Dobrý deň pán Šťavina,
ďakujeme za komentár.

Veľmi radi Vám poradíme pri výbere vhodného filtračného zariadenia. Napíšte mi prosím Vašu mailovú adresu a telefónne číslo, na ktorom Vás môžme kontaktovať.

S pozdravom a prianím pekného dňa,
Simona, ČistáVoda.sk

...
avatar

Dobrý deň, chcel by som sa informovať o možnosti úpravy vody v bytovom dome. Počet bytov je 24 a máme problém hlavne s teplu vodou. V nepravidelnych časových intervaloch nám tečie špinavá železitá voda. Keď sa nechá voda odstáť tak sa odkalí je číra a na dne sú asi železité usadeniny. Bola by možnosť filtrácie pri vstupe do bytového domu? Poprípade by ste mi vedeli poslať cenový odhad v prípade ak máte vhodný systém na náš problém? Na budúci rok na jar máme stretnutie vlastníkov bytov tak aby som vedel v prípade možnosti riešenia predbežne informovať ľudí o vašej ponuke.
Ďakujem
Adam

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia