Rozbor vody

Rozbor vody je dôležitý faktor a pomocník pri úprave vody, či už na meranie výsledkov alebo na prvotné nastavenie prístrojov na úpravu vody. Zistite, či je vaša voda vhodná na pitie. Rozborom vody u nás vám taktiež ukážeme, aký druh úpravovne vody je pre vás najvýhodnejší. V prípade záujmu nás kontaktujte a my sa s vami individuálne dohodneme na odbere, prípadne na zaslaní vzorky vody k nám. Následne vám namerané hodnoty odošleme buď prostredníctvom emailu alebo poštou. Pokiaľ budete mať záujem, vieme vám odborne poradiť pri následnej úprave vody. To, ako funguje naša spoločnosť, si môžte prečítať v článku "Úprava vody v 4 krokoch".

Rozbor vody

Komu sme pomohli

psdcquotes/author.png

"Som urológom v bratislavkej nemocnici na Mickiewiczovej ulici. S firmou spolupracujem už roky, máme namontovanú reverznú osmózu, zmäkčovač vody a momentálne čakáme na ionizátor. Mám bohaté skúsenosti s operáciami napríklad obličkových kameňov a som veľmi rád, že existuje firma, ktorá pomáha ľudom v oblasti akou je voda, pretože sa na ňu často zabúda."

- Doc. MUDr. Juraj Fillo , PhD.

psdcquotes/profilovka.png

"V našich dreveničkách sme potrebovali riešit zmäkčenie vody kvôli ochrane vírivky a ostatných zariadení. Kedže dreveničky prenajímame, potrebovali sme kvalitné a dlhodobo bezporuchové a funkčné riešenie. Na internete sa dá toho nájsť veľa, no potešila ma obsiahla emailová odpoveď od Čistá voda od pána Papíka a následný telefonát ma len utvrdil, že toto je spoločnosť, ktorá sa problematike už dlhšie venuje a vie, o čo v nej ide. Spoločne sme navrhli vhodné riešenie pre nás, dodávka prebehla rýchlo, zabezpečili nám aj neskoršiu montáž, nastavenie zariadení podľa miestnej tvrdosti vody, dodali potrebné soľné tablety. Všetko neustále funguje a to oceňujeme my a tešia sa z toho naši spokojní zákazníci."

- Roman Pohančeník, vedúci ubytovacieho zariadenia Dreveničky

psdcquotes/profilovka.png

"Kúpili sme novú vírivku a keďže máme veľmi tvrdú vodu, tak som hľadala riešenie ako vodu zmäkčiť. Na internete som našla stránku www.cistavoda.sk, kde mi telefonicky poskytli všetky informácie, poradili aký prístroj je pre nás vhodný a v priebehu dvoch dní po objednávke aj dodali. Moje poďakovanie patrí aj technikovi, ktorý mi telefonicky radil pri zapájaní aj prvom spustení. Meranie tvrdosti vody pred napustením a následne napúšťanej vody cez zmäkčovač bolo neporovnateľné a preto by som zmäkčovač vody odporúčala každému, kto uvažuje o kúpe vírivky."

- Henrieta, napísala o nás na portáli Heureka

psdcquotes/profilovka.png

"V našej prevádzke bolo potrebné riešiť problém s tvrdou vodou, kedže prístroje sa zanášali vodným kameňom. Na základe toho sme kontaktovali spoločnosť ČistáVoda. Po spoločnej analýze problému sme sa rozhodli pre dva zmäkčovače vody do priemyselnej prevádzky. Bol som spokojný najmä s veľmi rýchlou dobou dodania a montážou. Určite môžem odporúčiť."

- Dušan Oršuliak vedúci prevádzky Nobel Automotive Slovakia Dolný Kubín

psdcquotes/profilovka.png

“Našla som každú informáciu na vašej web stránke a máte dobré ceny. Objednala som rozbor vody. Platenie bolo jednoduché, rýchlo som dostala výsledky a dodržiavali ste termín. Áno, odporúčam, lebo ste spoľahliví.”

- Zuzka, napísala o nás na webe Heureka

psdcquotes/profilovka.png

"So spoločnosťou prebiehala komunikácia a analýza takmer rok, kedže sme upravovali veľmi znečistenú vodu od dusičnanov, amónnych iónov a podobne. Taktiež sme mali problém so zápachom. Avšak nakoniec sme sa dohodli a máme namontovanú komplexnú úpravovňu vody pre vyše 10 domov, ktoré máme napojené z jedného zdroja. S kvalitou vody po filtrácií som spokojný a môžem odporúčiť."

- Peter Turský, Višňové

Aký rozbor vody potrebujem?

Máte vlastný zdroj vody a netúšite akej kvality je voda? Ide o váš prvý rozbor vody, pričom chcete následne riešiť úpravu vody? Potom je pre vás ideálne riešenie najprv vykonať rozbor vody pre studničné vody a vŕty. Táto analýza vám ukáže hodnoty látok, ktoré v slovenských vodách spôsobujú najčastejšie problémy. Vďaka výsledkom z rozboru vody vieme aj následne nastaviť kapacitu jednotlivých filtračných zariadení pre prípadnú úpravu vody.

Potrebujete sa informovať, prípadne nezávisle preveriť kvalitu vašej vody v domácnosti? Pokiaľ máte vodu z vodárni a bojíte sa o jej kvalitu, najjednoduchšie ju preveríte práve rozborom vody pre domácnosti. Dozviete sa obsah chlóru, tvrdosť vody a taktiež prípadne zvýšené množstvo dusičnanov, ktoré sú nevhodné na pitie.

Kompletný rozbor vody pre pitnú vodu sa analyzuje priamo v laboratóriu a na výsledky sa čaká približne jeden týždeň, kedy je však potrebný? Pri kolaudácií. Máte vlastný zdroj vody ako jediný zdroj vody v objekte? Potom bude potrebný kolaudačný rozbor vody. Normy, ktoré musíte spĺňať pri úspešnej kolaudácií vášho objektu nájdete v Nariadeni vlády č.496 z roku 2010.

Pokiaľ máte záujem o analýzu konkrétnych látok vo vode, ktoré sa nenachádzajú v ponuke, tak nás prosím kontaktujte v našom formulári a my sa vám ozveme.

Ako postupovať pri objednávke rozboru vody?

Pri objednávke kolaudačného, respektíve rozboru vody podľa Nariadenia vlády č.496/2010 je nutné nás kontaktovať priamo, pričom sa dohodneme na odbere vzorky, kedže vtedy je to nutné. Pri záujme o informatívny rozbor vody za 19,99€, respektíve 29,99€ môžete buď vykonať objednávku na daný rozbor vody nižšie, pričom uvediete spôsob dopravy "Osobný odber". Následne nám zašlite vzorku vody v uzavretej 300ml PET flaši poštou na našu adresu Hričovská 221, 010 01, Žilina, s tým, že odporúčame uviesť aj vašu adresu, telefonický a mailový kontakt. Akonáhle obdržíme vzorku vody, do 5 dní vám pošleme výsledky rozboru vody na mail, v prípade záujmu aj poštou. Platiť môžete buď prevodom alebo platobnou kartou. Druhá možnosť je, že vám vzorku za poplatok 10€ odoberieme my, vtedy je možné platiť aj hotovosťou. Pre vykonaniu odberu našim technikom nás kontaktujte.

Rozbor vody pre domácnosti (obecný vodovod)

Rozbor sa zameriava na:
 • tvrdosť
 • vodivosť
 • reakcia vody (pH)
 • celkové množstvo rozpustených látok (TDS)
 • voľný chlór
 • dusičnany
Pri objednávke vás poprosíme zaslať poštou vzorku vašej vody v 300ml PET fľaši na našu adresu: Hričovská 221, 010 01, Žilina. Prípadne nás kontaktujte a vzorku vám odoberieme za príplatok 15€.
 

Cena: 24,90€ 19,99€ s DPH

Mám záujem o rozbor vody pre domácnosť

Rozbor vody pre studničné vody alebo vŕt

Rozbor sa zameriava na:
 • tvrdosť
 • vodivosť
 • reakcia vody (pH)
 • celkové množstvo rozpustených látok (TDS)
 • dusičnany
 • dusitany
 • železo
 • mangán
 • amónne ióny
Pri objednávke vás poprosíme zaslať poštou vzorku vašej vody v 300ml PET fľaši na našu adresu: Hričovská 221, 010 01, Žilina. Prípadne nás kontaktujte a vzorku vám odoberieme za príplatok 15€.
 

Cena: 39,90€ 29,99€ s DPH

Mám záujem o rozbor vody pre studne a vrty

Kolaudačný rozbor vody (fyzikálno-chemický + mikrobiologický):

Minimálny rozbor pitnej vody vykonaný na základe Nariadenia vlády SR č. 496/2010 Zb.z., ktorý je riadne akreditovaný a môže byť použitý aj pri kolaudácii, vám radi spostredkujeme. Minimálny rozbor na pitnú vodu meria 29 ukazovateľov vrátane mikrobiologického merania kvality vody, ktorým sa určí znečistenie vody od vírusov a baktérií. Dajte nám vopred vedieť, ak potrebujete výsledky rozboru vody použiť pri kolaudácii.

Platnosť rozboru vody pre účely kolaudácie je 6 mesiacov.

Ako takýto rozbor prebieha?
1. Kontaktujte nás so žiadosťou o rozbor vody, prípadne môžete cez e-shop vykonať objednávku s týmto produktom.
2. Následne sa s odborným pracovníkom akreditovaného laboratória dohodnete na odbere vzorky vody.
3. Rozbor vody je zvyčajne vykonaný do 10 pracovných dní, po vykonaní rozboru vám doručíme výsledky na vašu adresu.
4. Klientov vždy kontaktujeme aj telefonicky, pričom vám vysvetlíme, či voda vyhovuje, zodpovieme prípadné otázky a v prípade nevyhovujúcich hodnôt navrhneme pre vás prístroje, ktoré dokážu problémy vo vode odstrániť.

Cena je 139€ s DPH vrátane dopravy a odberu vzoriek vody. Kolaudačný rozbor vody vykonávame v rámci celého Slovenska. 

Kolaudačný rozbor vody

Rozbor vody - Atrazín:

V súvislosti so zvýšeným záujmom o rozbor vody z hľadiska zistenia prítomnosti Atrazínu vo vode, vieme v spolupráci s laboratóriom zabezpečiť aj takéto meranie. Cena za rozbor vody na Atrazín je 99€ s DPH vrátane odberu vzorky vody. 

Atrazín sa zaraďuje do skupiny triazínových herbicídov a od 1. augusta 2005 je na základe rozhodnutia Európskej komisie 200/248/EC jeho používanie zakázané. Do ľudského tela sa dostáva predovšetkým pitím vody, prípadne dýchaním v oblastiach so zvýšeným používaním tohto prvku. Otrava atracínom sa prejavuje hnačkou, zvracaním, prípadne dráždením pokožky, očí a má negatívny vplyv na nervovosvalovú sústavu, hormonálny systém (ovplyvňuje reprodukciu a vývoj). Podľa Medzinárodnej agentúry pre výskum rakoviny je tiež klasifikovaný ako možný karcinogén.


Mikrobiologický rozbor vody:

Mikrobiologický rozbor vody vykonávame pre klientov, ktorý majú záujem o zistenie kvality vody z hľadiska mikrobiologického znečistenia. Ide o meranie baktérií, vírusov a ďalších možných mikroorganizmov nachádzajúcich sa vo vode. V prípade záujmu je možné merať len niektoré vybrané mikrobiologické ukazovatele (cena za jeden ukazovateľ je 8€ s DPH).

Rovnako, ako aj pri kolaudačnom rozbore vode, ide o meranie vykonané v akreditovanom laboratóriu. 

Cena je 89€ s DPH vrátane dopravy a odberu vzoriek vody. Mikrobiologický rozbor vody vykonávame v rámci celého Slovenska.

Mikrobiologický rozbor vody


Kompletný rozbor kvality pitnej vody:

V prípade záujmu o kompletný rozbor vody vrátane všetkých možných meraných ukazovateľov kvality pitnej vody je cena s dopravou a odobraním vzorky vody 599€ s DPH. Postup je rovnaký ako pri predchádzajúcej možnosti rozboru vody. Zoznam všetkých ukazovateľov nájdete v popise produktu Kompletný rozbor kvality pitnej vody. Ak vás zaujíma hodnota konkrétnej látky a nemáte záujem o kompletný rozbor všetkých ukazovateľov, ponúkame pre vás aj takúto možnosť.

Cena pri individuálnom výbere meraní špeciálnych látok je 5€ s DPH za jednu látku (kov) a 5,50€ s DPH za jednu látku (anión). K celkovej cene je zarátaná automaticky aj doprava a odber vzorky v hodnote 15€ s DPH.