Kategórie
 
 
 
Filtračná vložka SILIPHOS® 750g
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Filtračná vložka SILIPHOS® 750g
COVID-19
 
 
 
 

Filtračná vložka SILIPHOS® 750g

0 (0 hlasov)
Kód produktu:001124
Výrobca:AQUAfilter
Filtračná vložka naplnená zmesou SILIPHOS® 750g veľkosť 10".
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 20,75 € bez DPH
24,90 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.

Filtračná vložka naplnená 750g zmesi SILIPHOS®, vhodná do klasických potrubných filtrov veľkosti 10". Napríklad: Aquafilter 10".

SILIPHOS® vytvára na povrchoch z kovu tenký mikrofilm, ktorý zabráni tvorbe a usádzaniu vodného kameňa v systéme. Naopak, pri mäkkej vode takto zabráni prístupu kyslíka a tým pádom aj korózií. Postupne aj čistí systém od starých nánosov vodného kameňa, prípadne hrdze.

Je to špeciálna zmes polyfosfátov s obsahom kremičitanov vo forme sklovitých priehľadných guličiek. Svojím zložením a charakterom postupne zabraňuje:

  • usádzaniu soli vápnika a horčíka (vodného kameňa) na potrubí, prípadne inej technika
  • pri mäkkej vode zabraňuje korózií

SILIPHOS® je schválený Hlavným hygienikom SR pre ošetrenie pitnej vody. Používa sa napríklad aj pri výrobe teplej úžitkovej vody (TÚV), v domoch na ochranu vyhrievacích telies, práčiek, umývačiek riadu, vodovodných batérií atď. V Európe je SILIPHOS® overený už viac ako 40 rokov a je výborným riešením pre nie veľmi tvrdé vody.


avatar

Dobry den, mam v dome vodu s tvrdostou cca 25 dH. Rozvody vody v dome Rehau Rautitan, tada plast. Mam problem s dost vzraznym usadzanim vodneho kamena na kupelnovej a WC keramike a na obkladoch v sprche. V popise k vyrobku pisete, ze vytvara ochranny film na kovovych povrchoch rozvodov, co ale nie je moj pripad. Myslite, ze tato filtracna vlozka by dokazala vyriesit, resp. vyrazne pomoct znizit usadzovanie vodneho kamena, alebo musim ist do vyrazne drahsich rieseni? Alebo je treba ist do vyrazne drahsich zmakcovacov?

...
avatar

Dobrý deň pán Mário,
ďakujem za Vašu otázku.

Je pravda, že táto filtračná vložka vytvára ochranný film, ale vo Vašom prípade nebude účinný. Vzhľadom na tvrdosť Vašej vody, by som odporučila zmäkčovač, ktorý upraví vodu celkovo, inak sa Vám bude stále vytvárať vodný kameň. V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Želám Vám ešte pekný zvyšok dňa.
S pozdravom,
Simona, ČistáVoda.sk

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia