Kategórie
 
 
 
Ionizátor vody Aquaion Elegance
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Ionizátor vody Aquaion Elegance
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 

Ionizátor vody Aquaion Elegance

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000736
Výrobca:Aquaion
Moderný poddrezový ionizátor vody so 7 elektrolytickými platňami na produkciu alkalickej vody.
Dostupnosť
Dodacia lehota: Skladom u dodávateľa
Vaša cena: 1.708,33 € bez DPH
2.050,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Ionizátor vody Aquaion Elegance
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Ionizátor vody Aquaion Elegance predstavuje novinku medzi zariadeniami na ionizáciu vody, ktorý sa vďaka svojmu elegantnému modernému dizajnu hodí do každej kuchyne. Prostredníctvom 7 elektrolytických platní produkuje alkalickú vodu s vysokým pH prospešnú pre ľudský organizmus. Vedľajším produktom je kyslá, resp. acidická voda, ktorá má svoje využitie napr. v kozmetickom priemysle či ako dezinfekcia. Systém disponuje viacstupňovou predfiltráciou, ktorá sa postará o zachytenie mechanických nečistôt, chlóru, jeho zlúčenín a predchádza vzniku a množeniu baktérií.


Dizajn

Zariadenie sa od klasických ionizátorov vody odlišuje moderným prevedením batérie s dotykovým displejom, ktorá sa umiestňuje nad kuchynský drez. V poddrezovej časti, resp. tele ionizátora, je umiestnená filtračná vložka zabezpečujúca predfiltráciu vody a napájanie elektrickej energie.

Inštalácia ionizátora vody Aquaion Elegance


Dotykový displej Ionizátora vody Aquaion Elegance
Dotykový displej

Zariadenie je ovládané pomocou dotykového displeja, ktorý sa nachádza na batérii ionizátora vody s dvomi vývodmi. Horný slúži na dodávku zásaditej/alkalickej vody, zo spodného vyteká kyslá/acidická voda. Jednoduchým ovládaním si nastavíte typ aj hodnotu vody - pre produkciu zásaditej vody zvolíte tlačidlom "Alkaline" úroveň 1-4. Následne pomocou tlačidla Start/Stop pustíte, resp. zastavíte tok vody. Rovnako postupuje pri zvolení acidickej "Acidic" (úroveň 1-2) alebo čistej filtrovanej vody "Purified".
 Viacstupňová filtrácia

Filtračná vložka je zložená z viacerých vrstiev, ktoré zabezpečujú odstránenie väčšiny škodlivých látok nachádzajúcich sa vo vašej vode. Sedimentačná filtračná vrstva chráni zariadenie pred poškodením mechanickými nečistotami, uhlíkový granulát zase zachytáva chlór, organické zlúčeniny a zabraňuje tvorbe baktérií.
 Meranie pH a nastavenie prietoku vody

Optimálna na pitie je voda s hodnotou medzi pH 9 - 9,5 (predstavuje hornú hranicu limitu pH v pitnej vode predpísaného vyhláškou MZSR). Pri spustení ionizátora vody je nutné nastaviť požadované hodnoty pH, a to nastavením prietoku vody za minútu. Balenie obsahuje indikačné kvapky a farebnú stupnicu, vďaka ktorým spoľahlivo zistíte, aká je hodnota pH vody pri aktuálnom prietoku. Výsledok ionizácie vody závisí najmä od kvality vstupnej vody, približne sa však pre dosiahnutie hodnoty pH 9 - 9,5 môžete riadiť nasledujúcou tabuľkou:

Tabuľka - tvrdosť vody vs prietokVýhody ionizovanej vody

Rýchla doba so sebou prináša mnoho faktorov, ktoré výrazne vplývajú na kvalitu nášho života. Nesprávne stravovanie a stres spôsobujú vznik kyslého odpadu v organizme, a ten sa následne ukladá v našom tele. To vedie k nedostatku energie a oslabeniu imunitného systému. Pitím ionizovanej vody sa kyseliny zneutralizujú a telo sa dostavá do správnej rovnováhy pH. 

5 hlavných pozitív ionizovanej vody:

 1. zásaditosť - neutralizácia prekysleného prostredia spôsobeného nezdravou stravou, stresom...,
 2. detoxikácia - výborná schopnosť vyplavovania toxínov z tela,
 3. hydratácia - molekuly vody sú spojené do skupín (klastrov), ionizované molekuly H20 sú približne polovičné, takže sa lepšie vstrebávajú do buniek, čím kvalitne hydratujú organizmus,
 4. antioxidácia - prirodzene bojuje proti škodlivým voľným radikálom v tele,
 5. boj proti chorobám - existuje mnoho klinických štúdií, ktoré preukázali, že prekyslený organizmus má úzky vzťah s rôznymi chorobami.
   


Jednoduchá údržba

Ionizátor vody Aquaion Elegance má kapacitu až 3 600 litrov prefiltrovanej vody. Výmena náhradného filtra sa odporúča raz za 6 mesiacov. V prípade vysokej tvrdosti vody môže byť potrebná pravidelnejšia údržba zariadenia, aby nedošlo k zaneseniu vodným kameňom.

Výmena filtračnej vložky v ionizátori vody Aquaion Elegance

 • Počet elektrolytických platní: 7
 • Rozsah pH: 3,5 - 10,0 pH (v závislosti od vstupnej vody)
 • Napájanie: 120 V, 50/60 Hz
 • Hmotnosť: 1,39 kg
 • Rozmery (V,Š,D): 385 x 284 x 135 mm
 • Prevádzkový tlak vody: 1-7 kg/cm3
 • Množstvo upravenej vody: 2-3 l/min
 • Životnosť filtra: 6 mesiacov (v závislosti od kvality filtrovanej vody)


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia