Kategórie
 
 
 
Zmäkčovač vody Supreme 20
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Zmäkčovač vody Supreme 20
MERANIE TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 

Zmäkčovač vody Supreme 20

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000521
Výrobca:Iné
Zmäkčovač vody Supreme 20 vhodný pre priemerné domácnosti.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 575,00 € bez DPH
690,00 € s DPH
 ks
seller_img
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Filip Smejkal
mob:+421 905 629 885
mail:smejkal@cistavoda.sk
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Zmäkčovač vody Supreme 20
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Zmäkčovače vody Supreme sú vhodným riešením úpravy tvrdej vody a odstránenia vodného kameňa. Ide o kvalitné automatické zariadenia s nenáročným ovládaním, ktoré je možné použiť pri úprave vody v domácnostiach ale aj väčších prevádzkach. Zmäkčovač vody Supreme 20 s objemom živice 20 litrov je vhodný pre použitie v priemerných domácnostiach.

Ako všeobecne funguje plnoautomatický zmäkčovač vody? 

Zmäkčovač vody pracuje s osvedčeným a najrozšírenejším spôsobom zmäkčovania vody - pomocou výmeny iónov na báze regenerácie soli (bez zvýšeného obsahu železa a mangánu). Vstupná tvrdá voda vďaka tlaku z vodovodného potrubia preteká najprv cez riadiacu hlavicu zmäkčovača vody a katexovú vložku tzv. iontomenič. Ďalej už voda vystupuje ako zmäkčená trubkou cez riadiaci ventil do kotla, bojlera, vodovodnej batérie, práčky, sprchy a podobne. Regenerácia zmäkčovača vody prebieha soľným roztokom, kedy sa z náplne s veľmi kyslým katexom z vody odstraňujú katióny vápnika Ca2+ a horčíka Mg2+, ktoré spôsobujú tvorbu usadenín a tieto sú nahradené iónmi sodíka Na+.  Zmäkčovací filter, katex sa regeneruje chloridom sodným. Vyčerpaný regenerát, obsahujúci Ca2+ a Mg2+  sa odvádza do odpadu.

 

Medzi hlavné výhody používania zmäkčovača vody patria: 

 • citeľné zvýšenie kvality vody
 • hebká bielizeň a prádlo
 • jemná pleť a hodvábne lesklé vlasy
 • garantovaná ochrana práčiek, umývačiek riadu, rozvodov vody, vodovodných batérií, kúrenia, boilerov, kotlov, bazénovej technológie, kávovarov, žehličiek a ďalších
 • úspora elektrickej energie až o 40% pri ohreve vody
 • úspora čistiacich a pracích prostriedkov až o 80% (záleži od vstupnej tvrdosti vody)
 • zvýšenie energickej účinnosti kotlov, boilerov a ohrevných zariadení (bez vodného kameňa sa tieto zariadenia nezanesú)

 

Časté otázky týkajúce sa zmäkčovačov vody a samotnej úpravy vody zmäkčením: 

Aká je životnosť náplne (katexu) v zariadení?
Približne 8 až 10 rokov.

Čo je potrebné pri montáži tohto zariadenia?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú ilustráciu montáže. V prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter.

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Tu nastáva zväčša veľká dilema pri výbere veľkosti zariadenia. Zákazníci často merajú priemernú mesačnú alebo dennú spotrebu. Tento údaj je však irelevantný. Pri výbere je najpodstatnejšie zohladniť maximálny možný okamžitý prietok. To znamená, že pokiaľ sa vám stáva, že máte viac odberov vody v objekte súčasne (2 sprchy+práčka+umývanie riadu) je potrebné siahnuť po väčšom zariadení. V prípade bežnej spotreby (4-členná rodina) vám vystačia zariadenia s prietokom do 1,5 m3. V prípade malých prevádzok (kaviárne, pizzérie) je táto hodnota ešte nižšia. Ďalší fakt, ktorý je potrebné zohladniť je regenerácia, ktorá je vysvetlená nižšie. V prípade, že zariadenie nestíha, potečie vám upravená voda avšak so zníženým tlakom.

Ako je to s regeneráciou zariadenia, resp. čo to je regenerácia?
V zmäkčovači vody je potrebné, aby sa katex po určitom množstve vody regeneroval práve tabletovanou soľou, pri automatických elektrických systémoch to zväčša zariadenie spraví v noci. Regenerácia trvá 1-2 hodiny, ale čo je najdôležitejšie: počas regenerácie zariadenia tečia neupravená(tvrdá) voda, čiže je potrebné zvážiť pri výbere aj možnosť, že ak budete mať cez deň často vysokú pravidelnú spotrebu vody, tak zariadenie bude potrebovať zregenerovať počas dňa, čo môže byť nepríjemné. Vtedy je potrebné pouvažovať nad väčšími zariadeniami s väčším množstvom živice. Najväčší faktor, ktorý ovplyvňuje množstvo prefiltrovanej vody medzi regeneráciami je tvrdá voda. Čím tvrdšia voda, tým menšie množštvo prefiltrovanej vody medzi regeneráciami. Čiže je potrebné zväžiť pri veľmi zväčšenej tvrdosti vody, väčší zmäkčovač vody s väčším obsahom katexu.
 

Čo všetko sa nachadzí v balení?
Súčasťou balenia je zariadenie Tapworks 24, ventil potrebný na montáž (bypass), katexová náplň.

Aká je obsluha, údržba zariadenia?
Prakticky žiadna. Jediná povinnosť je pravidelné doplňovanie tabletovanej soli do zariadenia. 

Upozorňujeme, že pri všetkých zmäkčovačoch vody, ktoré sú montované na iný prívod vody ako obecný vodovod (studňa, vrt..) je potrebné aby bola pred zmäkčovač umiestnená mechanická filtrácia, kvôli ochrane prístroja! Spoločnosť ČistáVoda nezodpovedá za poruchy zariadenia spôsobené veľkými mechanickými nečistotami (piesok, štrk, hŕdza). Pri obecných vodovodoch je zväčša mechanická predfiltrácia splnená, avšak aj napriek tomuto odporúčame minimálnu investíciu do samotnej mechanickej predfiltrácie, vďaka čomu môžete dosiahnuť výrazne zvýšenú životnosť zmäkčovača vody.
 

ŠPECIFIKÁCIA:

 • Rozmery (V,Š,D):  803x345x573mm (bez bypassu)
 • Objem živice: 20l
 • Pracovný tlak: min/max - 1,4 bar/ 8,3 bar
 • Pracovná teplota: min/ max -  2°C /48 °C
 • Napätie: 230 V
 • Pripojenie: 3/4"
 • Rozmery (V,Š,D):  803x345x573mm (bez bypassu)
 • Objem živice: 20l
 • Pracovný tlak: min/max - 1,4 bar/ 8,3 bar
 • Pracovná teplota: min/ max -  2°C /48 °C
 • Napätie: 230 V
 • Pripojenie: 3/4"


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia