Kategórie
 
 
Veľké odželezňovače vody AQ IRON
Doprava ZADARMO nad 100€
 
 
 
 

Veľké odželezňovače vody AQ IRON

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000865
Výrobca:AQ®
Odželezňovače vody AQ IRON s prietokom od 1400 až do 2800 litrov za hodinu.
:
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Variant: 1400: 707,50 € bez DPH
849,00 € s DPH


O výrobcovi a samotných zariadeniach...

Odželezňovače vody AQ IRON s veľkými prietokmi vhodné najmä do priemyslu, ale aj do domácnosti so zvýšenou spotrebou vody. Na výber sú zariadenia s prietokmi 1400, 1800, 2300 a 2800 litrov za hodinu. Prístroje sú poskladané v Poľsku a majú čínske riadiace hlavice RX. Zariadenia sú špeciálne prispôsobené na odstraňovanie železa a mangánu vo vode. Hlavnou výhodou je nízka cena a druhou vysoká variabilita, čo sa týka prietokov. Všetky odželezňovače vody AQ sú plnoautomatické, so špeciálnou živicou a digitálnym displejom na kontrolovanie stavu a technických informácii prístroja.

Ako fungujú naše plnoautomatické odželezňovače vody?

Odželezňovač vody pracuje s osvedčeným spôsobom odželeznenia vody - oxidáciou železa a mangánu so špeciálnou zmesou Green+ sa železo a mangán vyzráža na dne filtra ako pevná látka. Následne pri regenerácii sa tieto malé častice vyplavujú do odpadu, čím sa obnoví filtračné médium Green+, ktoré má životnosť do 10 rokov. Pre zaistenie oxidačnej sily sa zmes Green+ regeneruje manganistanom draselným (KMnO4), ktorý je finančne nenáročný (spotreba do 20€ ročne).

Príznaky železitej vody:

  • voda zafarbená do hneda
  • na povrchu sanitárnej techniky sú žlté škvrny
  • voda má charakteristickú "železitú" chuť
  • po kúpaní, sprchovaní pocit suchej pokožky

Hrozby železitej, mangánovej vody:

  • zvýšené riziko infarktu, mozgovej mrtvice
  • poškodenie pečene (cirhóza)
  • vážne poškodenie vykurovacej techniky, potrubia, sanitárnej techniky

Často kladené otázky (FAQ):
Prečo sú tieto zariadenia oproti zmäkčovačom vody drahšie a pritom vyzerajú identicky?
Áno, je pravda, že zariadenia vypadajú identicky ako zmäkčovače vody. Rozdiel je však vo vnútri, odželezňovače vody majú v sebe špeciálnu zmes Green+, ktorá je omnoho drahšia ako klasická katexová zmes, ktorá sa používa v zmäkčovačoch vody, takisto používajú aj špecialne upravené nádrže na manganistan draselný.

Čo znamenajú jednotlivé čísla pri každom odželezňovači vody?
Modelové čísla pri jednotlivých odželezňovačoch vody udávajú ich maximálny hodinový prietok v litroch upravenej vody.

Aká je životnosť živice (Green+) vo filtračnom zariadení?
Približne 10 rokov.

Čo je potrebné pri montáži tohto zariadenia?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú, všeobecnú ilustráciu montáže. V prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter. Pri odželezňovačoch vody je nutné aby bola voda dostatočné zmäkčená a to do 10°dH.

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Tu nastáva zväčša veľká dilema pri výbere veľkosti zariadenia. Zákazníci často merajú priemernú mesačnú alebo dennú spotrebu. Tento údaj je však irelevantný. Pri výbere je najpodstatnejšie zohladniť maximálny možný okamžitý prietok. To znamená, že pokiaľ sa vám stáva, že máte viac odberov vody v objekte súčasne (2 sprchy+práčka+umývanie riadu) je potrebné siahnuť po väčšom zariadení. V prípade bežnej spotreby (4-členná rodina) vám vystačia zariadenia s prietokom do 1,5 m3. V prípade malých prevádzok (kaviárne, pizzérie) je táto hodnota ešte nižšia. Ďalší fakt, ktorý je potrebné zohladniť je regenerácia, ktorá je vysvetlená nižšie. V prípade, že zariadenie nestíha, potečie vám upravená voda avšak so zníženým tlakom. Pri odželezňovaní vody sa veľkosť prietoku zariadenia priamo úmerne zvyšuje so zvýšeným obsahom či už železa alebo mangánu.

Ako prebieha regenerácia?
Podobne ako pri zmäkčovačoch vody, avšak nie tak často a nákladne. Pri regenerácii sa uvoľní zmes manganistanu draselného, ktorý slúži na preplachnutie a vyčistenie zmesi Green+. Regenerácia sa nastavuje elektronicky na displeji prístroja, ideálne je nastaviť regeneráciu na noc. Počas regenerácie z prístrojov AQ nepreteká žiadna voda.

Aká je údržba zariadenia?
Prakticky žiadna, avšak je potrebné približne každých 6-12 mesiacov dosypať regeneračnú zmes (0,5 - 1kg) do zariadenia pre správne fungovanie.

Upozorňujeme, že pri všetkých odželezňovačoch vody, ktoré sú montované na iný prívod vody ako obecný vodovod (studňa, vrt..) je potrebné aby bola pred odželezňovač umiestnená mechanická filtrácia, kvôli ochrane prístroja! Spoločnosť ČistáVoda nezodpovedá za poruchy zariadenia spôsobené veľkými mechanickými nečistotami (piesok, štrk, hŕdza). Pri obecných vodovodoch je zväčša mechanická predfiltrácia splnená, avšak aj napriek tomuto odporúčame minimálnu investíciu do samotnej mechanickej predfiltrácie, vďaka čomu môžete dosiahnuť výrazne zvýšenú životnosť zmäkčovača vody.

Pri odželezňovačoch vody je taktiež potrebné aby mala vaša voda tvrdosť vody maximálne do 10°dH.

 Model zariadenia:                     AQ IRON 1400  AQ IRON 1800 AQ IRON 2300 AQ IRON 2800 
 Rozmery prístroja (V,Š,H)  130x27cm  156x27cm  140x31cm  156x34cm
 Hmotnosř zariadenia 25 kg  34 kg  49,5 kg  60,4 kg
 Objem živice (Green+)   22l  33l  46l  57l
 Približné ročné náklady  10€  15€  20€  25€
 Maximálny prietok vody  1,4m3  1,8m3  2,3m3  2,8m3
 Pracovný tlak (bar)  2-6  2-6  2-6  2-6
 Pracovná teplota (°C)  2-38  2-38  2-38  2-38
 Napájanie elektrickej energie  220-240V/50-60Hz  220-240V/50-60Hz  220-240V/50-60Hz  220-240V/50-60Hz
 Pripojenie  1"  1"  1"  1"
 Záruka  2 roky  2 roky  2 roky  2 roky

 Ku každému z týchto odželezňovačoch vody je dodávaná navyše externá nádrž na manganistan draselný s veľkosťou 89x39x39 cm.


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia