Kategórie
 
 
Filter na dusičnany Turbojet Clack® 25
Doprava ZADARMO nad 100€
 
 
 
 

Filter na dusičnany Turbojet Clack® 25

0 (0 hlasov)
Kód produktu:439 25 l ANEX
Výrobca:Turbojet Clack
Vodný filter na dusičnany (do 100 mg/l) s anexovou náplňou a výkonom až 1900 l/h.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 833,16 € bez DPH
999,79 € s DPH


O výrobcovi a samotnom zariadení...

Prístroje Turbojet Clack Anex sú plnoautomatické, kompaktné zariadenia so zmesou a nádržou na soľ v jednom. Sú prípravené vás zbaviť dusičnanov z vody. Turbojet 10 je navrhnutý na prietok až do 1900 litrov za hodinu, avšak za predpokladu, že hodnota dusičnanov na vstupe neprekračuje hranicu 100 mg/l. Pokiaľ bude hodnota výrazne vyššia, neprebehne iónovýmena a vo vode ostanú dusičnany,  ktoré sa dostanú ďalej do systému.

Anexové filtre s Clackovou hlavicou sú široko používané na celom svete. Ide o najbežnejšiu a najdostupnejšiu možnosť odstránenia dusičnanov z vody. Riadiaca hlavica Clack v kombinácií s kvalitnou zmesou ANEX sa postará o pravidelnú iónovýmenu v systému s plnoautomatickým nastavením.

Ako prebieha odstránenie dusičnanov vody?

Zariadenia, ktoré si poradia s dusičnanmi vo vode sú takmer identické ako zmäkčovače vody, avšak obsahujú špeciálnu náplň vo vnútri prístroja, a tou je silne bázický ANEX. Pri prietoku vody cez filter sa zachytávajú ióny dusičnanov NO3 a tie sa zamenia za ióny iných, neškodných solí, ktorých obsah nie je limitovaný. Následne sa vďaka elektronickému systému spustí regenerácia prístroja (zväčša v noci), ktorá si sama vytvorí soľný roztok vo vnútri prístroja a preplachne ANEX, ktorý je následne pripravený na ďalšie použitie.

Dusičnany pôsobia vo vode bez zápachu a preto nie sú vidieť. Na zistenie obsahu dusičnanov a dusitanov vody je potrebný rozbor vody, avšak takmer so 100% úspešnosťou nájdete dusičnany a dusitany všade tam, kde sa v blízkosti používali alebo používajú dusíkaté, umelé hnojivá. Teda hlavne na južnom a juhozápadnom Slovensku.

Prečo sú dusičnany a dusitany nebezpečné pre človeka v pitnej vode?

Hlavným dôvodom je ich väzba na hemoglobín v krvi, respektíve väzba dusitanov, kedže dusičnany sa v ľudskom tele premieňajú práve na dusitany. Viazaním na hemoglobín spôsobujú, že sa v tele menej prenáša kyslík. Dospelé organizmy, prípadne deti nad 3 roky si už zväčša vedia poradiť s týmto problémom, avšak u bábätiek do 3 rokov hrozí až smrť! Samotné dusičnany a dusitany vo vode sú taktiež karcinogénne, teda spôsobujúce rakovinu. Taktiež bolo preukázané, že ľudia a hlavne deti žijúce v blízkosti výskytu dusičnanov a dusitanov majú častejšie astmu, cuktrovku a problémy s dýchacími cestami.

Často kladené otázky (FAQ):

Aká je životnosť živice (ANEX) vo filtračnom zariadení?
Približne 10 rokov.

Čo je potrebné pri montáži tohto zariadenia?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú, všeobecnú ilustráciu montáže. V prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Záleží od troch faktorov:

  • denná spotreba vody
  • maximálny momentový prietok vody
  • množstvo dusičnanov a dusitovano vo vode

Na základe toho je potrebné určiť množstvo náplne, ANEXU v prístroji. Pokiaľ si chcete byť 100% istý, neváhajte nám zavolať, prípadne nás kontaktovať! 

Aká je údržba zariadenia?
Prakticky žiadna, avšak je potrebné pravidelné dosypávanie soli, občasná dezinfekcia a hlavne výmena filtračných vložiek v mechanickej predfiltrácií.


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia