Vodný blog

Kategórie
 
 
 
Vodný blog
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Vodný blog
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
19.05.2018

Plasty sa využívajú čoraz častejšie vo výrobe a distribúcií skoro v každom priemysle na svete. Ľudstvo vyprodukuje 300 miliónov ton plastu ročne. Z toho sa zrecykluje len malé množstvo, väčšina ostáva na skládkach alebo v moriach a oceánoch. Podľa údajov OSN, plasty v moriach tvorí 5 až 12 miliónov ton. Prvýkrát sa však potvrdilo, že mikročastice plastu sú aj vo vodovodoch po celom svete.

 
18.05.2018

Zaujíma vás, ako funguje filter na báze reverznej osmózy a prečo je vôbec vhodné ho používať? Prečítajte si tento komplexný článok so všetkými potrebnými informáciami. 

 

 
18.05.2018

Už asi všetci dobre vieme, že kvalita pitnej vody v našej krajine nie je úplne v poriadku. Zaujíma vás, ako sú na tom vodné zdroje v okolitých štátoch? Pripravili sme si pre vás niekoľko faktov o vode a jej kvalite vo vybraných európskych krajinách. 

 
18.05.2018

Aj keď dokáže človek bez potravy prežiť až niekoľko týždňov, bez vody by nevydržal dlhšie ako tri dni. Voda je pre ľudský organizmus nesmierne dôležitá, no napriek tomu častokrát pitný režim podceňujeme. Nedostatočným príjmom tekutín sa ľahko dostávame do stavu dehydratácie, ktorú sprevádza veľa nepríjemných príznakov.

 
18.05.2018

Ako zamestnávateľ máte povinnosť zabezpečiť svojim zamestnancom na pracovisku pitný režim. Ideálnym riešením je bezbarelový automat na pitnú vodu. 

 
18.05.2018

Tvrdá voda a vodný kameň spôsobuje v domácnosti celý rad problémov, cez nevzhľadný povlak na spotrebičoch, vysúšanie pokožky a vlasov až po výrazné zvýšenie nákladov za energie. V článku sa zameriame na konkrétne príklady, ktoré sa vo vašej domácnosti objavia, ak používate tvrdú vodu. 

 
18.05.2018

Väčšina slovenských domácností trpí tvrdou vodou a s ňou spôsobeným vznikom vodného kameňa, ktorý je nie len estetickým problémom, ale výrazne vplýva aj na životnosť spotrebičov či ohrevných zariadení - menej sa však už hovorí o tom, že dokáže nepriaznivo ovplyvniť aj naše zdravie. 

 
17.05.2018

Pri príležitosti Svetového dňa vody 2017 sme sa rozhodli vykonávať rozbor vody zadarmo. V článku sa dočítate, ako postupovať, ak máte aj vy záujem o zistenie kvality vašej vody z hľadiska množstva dusičnanov a tvrdosti vody.

 
17.05.2018

Viete, aké výhody so sebou prináša pitie živej vody? Presvedčte sa o nich sami s používaním vlastného ionizátora vody. 

 
17.05.2018

Zvažujete využívať vodu v domácnosti zo studne? Výborná voľba z dlhodobého hľadiska. Avšak aké prináša dodatočné náklady? Pozrime sa na príklady, ktoré vo väčšine prípadov budete musieť riešiť. 

 
17.05.2018

S otázkou ako riešiť úpravu vody pre vírivky a bazény sa stretávame pomerne často. Možností je mnoho, avšak základom je úprava tvrdej vody a dezinfekcia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia