Vodný blog

Kategórie
 
 
 
Vodný blog
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Vodný blog
Meranie tvrdosti a obhliadka zadarmo
 
 
 
 
9.08.2018

Usadzuje sa vo vašej domácnosti vo veľkej miere vodný kameň? Pokiaľ vás už nebaví neustále čistenie usadenín z rýchlovarnej kanvice či vodovodných batérií a chcete investovať do zariadenia na zmäkčenie vody, je na začiatok potrebné zistiť, aká je reálna tvrdosť vody. Najrýchlejším a zároveň presným spôsobom je použitie nemeckých kvapiek. 

 

 
6.08.2018

Piesková filtrácia vody predstavuje najúčinnejšiu možnosť odstránenia mechanických nečistôt vo vode. Vďaka zachytávaniu pevných častíc mikroskopických rozmerov znižuje aj zákal vo vode. Túto variantu odporúčame najmä klientom, ktorých zaťažuje výmena filtračných vložiek pri bežných mechanických filtroch, prípadne potrebujú zariadenie s vyššou účinnosťou. Prečítajte si, aké ďalšie výhody so sebou piesková filtrácia vody prináša.

 
28.07.2018

Trpíte nevysvetliteľnou unavou, máte nedostatok energie či problémy s trávením spojené so zápachom z úst? Alebo vás trápia krehké a popraskané nechty, suché a mastné vlasy s lupinami prípadne máte biely povlak na jazyku? Ak ste odpovedli áno, môže ísť o prejavy prekyslenia (acidózy) organizmu, ktorý vedie k mnohým civilizačným chorobám.

 
2.07.2018

Na to, aby ste zistili, že voda vo vašej domácnosti je naozaj tvrdá, nemusíte ani opustiť váš domov. Stačí vám trocha tekutého mydla, menšia PET fľaša a minútka času. V článku vám popíšeme krátky postup, ako na to.

 
19.06.2018

Tak ako aj minulý rok, tak aj tento rok sme sa od 25. - 28. 4. 2018 zúčastnili Stavebného veľtrhu v Brne. Veľtrh sa konal na brnenskom výstavišti a kde sa stretli odborníci z rôznych oblastí stavebníctva. Za oblasť úpravy vody sme nemohli chýbať my aj spolu s našim partnerom spoločnosťou Aquatrend.

 

 
11.06.2018

Snažíme sa neustále zlepšovať naše služby a preto sme sa rozhodli o inováciu nášho webu. Odteraz je náš web prehľadnejší, lepšie usporiadaný s možnosťou filtrácie podľa viacerých parametrov. Filtrovať sa dá podľa ceny, výrobcu a dostupnosti. Veríme, že sa vám náš nový dizajn webu bude páčiť a spríjemní vám nakupovanie na našom eshope. 

 
24.05.2018

Na ochranu podzemných zásobárni vôd sa postavili Slováci z občianskeho združenia s názvom Za našu vodu. Členovia združenia sú aktivisti, ktorým stav pitnej vody nie je ľahostajný a chcú zabezpečiť každému obyvateľovi Slovenska čistú a zdravotne nezávadnú pitnú vodu z vodovodu.

 
21.05.2018

Začiatkom minulého mesiaca sme zverejnili článok o mikroplastoch vo vode, ktoré znečisťujú nie len moria a oceány, ale boli zistené aj vo vzorke pitnej vody zo Slovenska. Za posledné týždne sa táto téma stala ešte aktuálnejšou, čo je pravdepodobne následkom testov balených vôd neziskovou organizáciou Orb Media. Podľa vykonanej štúdie viac ako 90% testovaných balených pitných vôd obsahovalo určitú formu mikroplastov.

 
20.05.2018

Jednoduchá a praktická mapa, ktorá Vám ukáže, aká je tvrdosť vody v rôznych okresoch alebo krajoch na Slovensku (Bratislava, Žilina, Košice, Banská Bystrica, Trenčín, Trnava, Prešov, Nitra). Samozrejme, že je to len približné, ale výborné na orientáciu! 

 
19.05.2018

Pre ľudí, ktorí hľadajú nízkonákladovú filtráciu vody pre svoju domácnosť, sú ideálnou voľbou filtračné kanvice na vodu. Aktívne uhlie vo vnútri filtra na seba dokáže naviazať škodliviny nachádzajúce sa vo vode, zároveň zvyšuje jej kvalitu a zlepšuje chuť pitnej vody. Viac o výhodách použitia filtračnej kanvice sa dočítate v článku.

 
19.05.2018

Za jednu z najdôležitejších častí procesu úpravy vody považujeme jej dezinfekciu, prostredníctvom ktorej je zabezpečená nezávadnosť vody z mikrobiologického hľadiska. Vo väčšine prípadov sa vykonáva chlórovanie vody - prečítajte si, aké výhody so sebou táto metóda dezinfekcie vody prináša.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia