Kategórie
 
 
 
Reverzná osmóza Aquaphor Morion UV
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Reverzná osmóza Aquaphor Morion UV
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 

Reverzná osmóza Aquaphor Morion UV

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000887
Výrobca:Aquaphor
Aquaphor MORION, inovatívna reverzná osmóza s UV lampou.
Dostupnosť
Dodacia lehota: na objednávku
Vaša cena: 308,25 € bez DPH
369,90 € s DPH
seller_img
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Filip Smejkal
mob:+421 905 629 885
mail:smejkal@cistavoda.sk
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Reverzná osmóza Aquaphor Morion UV
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Reverzná osmóza vznikla dlhoročným odborným skúmaním a vylepšovaním poznatkov o úprave pitnej vody. Pri navrhovaní tejto reverznej osmózy boli použité tie najmodernejšie technológie na filtráciu vody spolu s ekologickým prístupom.

 

ZDRAVIE a REVERZNÁ OSMÓZA: 

Pri filtrácii osmotickou membránou voda prejde cez tak malé filtračné póry, že je prakticky zbavená všetkého znečistenia, ktoré sa v nej nachádza. Takto upravená voda sa stáva čistou a po príchode do organizmu začne na seba s oveľa lepšou účinnosťou naväzovať škodlivé anorganické minerály (usadeniny) v kĺboch, tepnových stenách, dutinách a podobne. Takáto voda slúži v tele ako detox, čiže výrazne pomáha telu zbaviť ho všetkých škodlivých látok. 


Ako postupne preteká voda cez reverznú osmózu?

1.) Polypropylénový mechanický filter 20µm K5 (výmena každých 3-6 mesiacov): Voda preteká cez malé filtračné póry veľkosti 20 mikrometrov, vďaka tomu už ďalej nepustí mechanické sedimenty ako piesok, hlina, hrdza, vlasy a podobne. Mechanické filtračné vložky je vhodné vymieňať pri viditeľnom znečistení, taktiež to spoznať aj pri zníženom prietoku vody.

2.) Filter s lisovaným aktívnym uhlím K2 (výmena každých 6 mesiacov): Filter zachytáva hlavne chlór a jeho zlúčeniny. Filter odstráni aj niektoré ďalšie oxidačné zlúčeniny, napríklad železa. Jeho hlavnou úlohou je ochrana osmotickej membrány práve pred týmito oxidačnými činidlami, kvôli ktorým by nastalo fyzické poškodenie membrány, ktoré by sa prejavilo vysokým prienikom solí cez membránu. Zalisované aktívne uhlie odstráni z vody tiež trihalometány, takzvané "THM", ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami a sú vysoko karcinogénne.Filter zbaví vodu aj ďalších škodlivých organických látok ako sú baktérie, pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a fenoly, týmto filter zároveň zbaví vodu nepríjemnej chuti a vône.

3.) Osmotická membrána K50 (výmena každé 2 roky): Membrána s naozaj malou priepustnosťou prepustí len úplne čistú vodu bez ďalších znečistení. Membrána má tak malé póry, že si poradí aj s vírusmi a baktériami.

4.) Mineralizátor K7M (výmena každých 6 mesiacov): Voda je  spätne obohatená dodatočne o minerály, viď. hodnoty v tabuľke vyššie.

5.) UV lampa na dokonalú sterilizáciu vody od baktérií, vírusov a mikroorganizmov, ktoré sa rozmnožili v zásobníku na vodu. Veľmi vhodný stupeň hlavne na studničné vody.

Všetky filtračné vložky sú samozrejme dodávané v balení a reverzná osmóza je plne pripravená na zapojenie ihneď po kúpe.

 

Naozaj jednoduchá výmena filtračných vložiek:

Beztlakové zásobníky sú navrhnuté tak, aby zaistili čo najjednoduchší prístup pri údržbe, čistení a výmene filtračných vložiek. Každú jednu filtračnú vložku je možné samostatne vymeniť, vrátane membrány. Reverzná osmóza taktiež disponuje najnovším bajonetovým spôsobom výmeny filtračných vložiek. Narozdiel od klasických reverzných osmôz, kde je potrebné mať trochu zručnosti a aj tak Vám to zaberie približne hodinu práce. Tu stačí len stisnúť poistné tlačidlo a bez kvapky vody vytiahnete a vymeníte starú vložku za novú!
 

Výrazne menšia spotreba vody oproti "klasickým reverzným osmózam":

Vďaka novšiemu, efektívnejšiemu čisteniu membrány (preplachovanie), sa výrazne znížil pomer upravenej a odpadovej vody. V reverznej osmóze Crystal PREMIUM je použítý beztlakový zásobník s 5 litrovým objemom upravenej vody, pripravenej na pitie. Vďaka beztlakovému zásobníku produkuje táto reverzná osmóza až o 50% menej odpadu ako klasické osmózy, pričom pomer je približne 1 : 4 (čistá : upravená voda).
Porovnanie produkcie vody pri reverznej osmoze

Pracuje aj pri nízkom tlaku vo vodovodnom potrubí:

Pri bežných reverzných osmózach je potrebný tlak na prevádzku minimálne 3,0 až 3,5 baru. Inak je nevyhnutné použiť elektrické čerpadlo, ktoré umelo tlak zvýši. Tento problém sa netýka reverznej osmózy Crystal PREMIUM, ktorá pracuje už pri tlaku od 1,9 baru.
Zasobníky vody Crystal PREMIUM

Šetrí miesto, zmestí sa takmer všade:

Aquaphor Morion zaberá približne až o 50% menej miesta ako klasické reverzné osmózy, a to hlavne vďaka zabudovanému zásobníku. Vďaka tejto kompaktnosti sa zmestí už takmer pod každý kuchynský drez.
 

Certifikáty reverznej osmózy Aquaphor Morion:

Certifikaty RO Crystal PREMIUM

Reverzná osmóza Aquaphor Morion používa vysokokvalitné materiály a súčiastky od popredných svetových výrobcov v obore úpravy pitnej vody (napr. Purolite, BASF, Mitshubishi, John Guest..). Výrobca reverznej osmózy Crystal PREMIUM, teda firma Aquaphor, prechádza každoročnou prísnou certifikáciou ISO 9001
 
Reverzná osmóza taktiež získala certifikáty NSF a LGA, dostupné u nás na požiadanie. Značka BPA Free znamená, že výrobok neobsahuje škodlivý uhlovodík Bisfenol A, ktorý je považovaný za karcinogénny. Taktiež certifikát zaručuje, že plasty neobsahujú toxické látky a ftaláty.
 • Rozmery (V,Š,H): 53 x 37 x 19 cm
 • Rozmery zásobníka (V,Š,H): zásobník je zabudovaný
 • Hmotnosť zariadenia: 11,8 kg
 • Počet filtračných stupňov: 5
 • Objem zásobníka: 5 litrov
 • Prietok: 190 litrov vody denne
 • Prevádzkový tlak: 1,9 - 6 bar (4 bary optimálne)
 • Prevádzková teplota: 5-38 °C
 • Pripojenie: 1/2"
 • Elektrické pripojenie: 200-250V / 50-60Hz pre UV lampu (6W)
 • Odporúčaný servis: minimálne každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky

Množstvo minerálov vo vode po prejdení spätnou mineralizáciou:

Katióny koncentrácia Anióny koncentrácia
Ca2+ 26,4 mg/l CO32- 25,1 mg/l
Mg2+ 20,1 mg/l HCO32- 30,6 mg/l
Na+ 1,3 mg/l SO42- 12,4 mg/l
K+ 0,7 mg/l Cl- 5 mg/l


avatar

Dobrý deň,

na obrázkoch nie je vidno, kde je vstup neupravenej vody a kde výstup už upravenej vody a ako sa pripája na vodovodnú batériu. Požiadal by som Vás o návod.

S pozdravom

Milan Pechník

...
avatar

Dobrý deň pán Milan,

ďakujem za Vašu otázku. Vstup a výstup je zo zadnej strany reverznej osmózy Morion. Je viditeľný na poslednom obrázku. Vstup je označený názvom IN a výstup OUT. Filtračné zariadenie sa napája na rohový ventil a pripája sa na batériu, ktorá je samostatne a je súčasťou balenia. Žiaľ, návody posielame až pri kúpe tovaru.

Verím, že som pomohla.
S pozdravom a prianím pekného dňa.
Andrea

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia