Kategórie
 
 
 
Reverzná osmóza AQUAtip® RS
Doprava ZADARMO nad 100€
 
 
bezplatne-meranie-tvrdosti-vody
Meranie tvrdosti a obhliadka zadarmo
 
 
 
 

Reverzná osmóza AQUAtip® RS

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000535
Výrobca:AQUAtip®
3-stupňová reverzná osmóza AQUAtip® RS v revolučnom štýlovom dizajne, ktorú môžete umiestniť priamo na kuchynský pult.
:
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Farba: Zelená: 541,58 € bez DPH
649,90 € s DPH


Reverzná osmóza AQUAtip® RS - farebné prevedeniaReverzná osmóza AQUAtip® RS v dvoch farebných prevedeniach s tromi stupňami filtrácie vody, ktorá vám nie len dodá zdravú čistú vodu, ale navyše je dizajnovým doplnkom, ktorý oživí vašu kuchyňu. Na rozdiel od ostatných reverzných osmôz značky AQUAtip, ktoré sa montujú pod kuchynský drez, tento štýlový model môžete umiestniť priamo na kuchynský pult a kedykoľvek si dopriať čistú vodu zbavenú všetkých škodlivín. Systém reverznej osmózy AQUAtip® RS v estetickom kryte je riadený mikropočítačom a ovládaný prostredníctvom jednoduchého prepínača na spustenie/zastavenie vody.

Filtračné stupne reverznej osmózy AQUAtip® RS:

1.) Mechanická filtračná vložkaPrvým stupňom filtrácie je mechanický filter s priepustnosťou 5 mikrónov. Filter je vyrobený z polypropylénu a vďaka filtračným pórom neprepustí žiadne väčšie mechanické nečistoty ako piesok, hlina, hrdza, vlasy, práve preto sa filter nazýva aj sedimentačný. Mechanické filtračné vložky je vhodné vymieňať každých 6 až 12 mesiacov. 

2.) Uhlíková filtračná vložkaDruhým stupňom je uhlíkový filter so zalisovaným uhlím (granulát), ktorý má za úlohu zachytávať hlavne chlór a všetky jeho zlúčeniny. Filter odstráni aj niektoré ďalšie oxidačné zlúčeniny, napríklad železa. Jeho hlavnou úlohou je ochrana osmotickej membrány práve pred týmito oxidačnými činidlami, kvôli ktorým by nastalo fyzické poškodenie membrány, ktoré by sa prejavilo vysokým prienikom solí cez membránu. Zalisované aktívne uhlie odstráni z vody tiež trihalometány, takzvané "THM", ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami a sú vysoko karcinogénne. Filter zbaví vodu aj ďalších škodlivých organických látok ako sú baktérie, pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a fenoly, týmto filter zároveň zbaví vodu nepríjemnej chuti a vône.

Výmena uhlíkového filtra je odporúčaná raz za 6 až 12 mesiacov, keďže absorbčná schopnosť aktívneho uhlia začne približne po 6 mesiacoch klesať. Pokiaľ účinnosť filtra klesne približne na polovicu, začnú sa usadzovať baktérie, ktoré spôsobujú sliz vo vnútri nádoby a na potrubiach. Voda začne mať nepríjemnú trpkú, neskôr až horkú chuť. Preto naozaj odporúčame nepodceniť dôležitosť výmeny týchto filtrov.

3.) Molekulárna membrána: Tretím a zároveň najdôležitejším stupňom je molekulárna membrána, ktorá je veľmi podobná bunkovej stene. Tento extrémne jemný filter vytvorí úžasnú chutnú a čistú vodu z akéhokoľvek zdroja vody. Pracuje na princípe polopriepustnej membrány, ktorej póry prepustia len najmenšie molekuly vody s veľkosťou do 0,0001 mic. Tým pádom táto filtračná membrána odstráni až 97% kontaminácie vody (choroboplodné zárodky, vírusy, baktérie..). Ostatná voda obmýva povrch membrány, čím je zaistené neustále prečisťovanie membrány, tým pádom sa nezanesie. 

Pre porovnanie ľudský vlas má veľkosť 100 mikrónov, najmenšia okom viditeľná častica 50 mikrónov, najmenšia baktéria 0,2 mikrónu, najmenší vírus 0,002 mikrónu, pričom póry molekulárnej membrány prepustia molekuly menšia ako 0,0001 mikrónu. Životnosť molekulárnej membrány je dva roky, následne je potrebná výmena.

 

Reverzná osmóza AQUAtip® RS - ovládací panel

Hlavné výhody reverznej osmózy AQUAtip® RS v porovnaní s klasickými typmi:

- DIGITÁLNY OVLÁDACÍ PANEL S FUNKCIAMI:

A) 24-hodinová detekcia hodnoty TDS na výstupe (celkové množstvo rozpustených látok vo vode)
B) Kontrolka stavu kvality vody
C) Kontrolka životnosti filtračných vložiek
D) Dotykové tlačidlá na nastavenie
E) Prepínač spustenia/zastavenia vody

- 3L UMÝVATEĽNÝ ZÁSOBNÍK VODY vo vnútri zariadenia,

- ZABUDOVANÉ ČERPADLO,

- ATRAKTÍVNY DIZAJN,

- 100% ČISTÁ PITNÁ VODA podľa štardardu BSTI a WHO.

Veľkou výhodou je jednoduchá údržba zariadenia, ktorá spočíva vo výmene filtračných vložiek v troch krokoch:

Reverzná osmóza Aquatip RS - výmena filtračných vložiek

Reverzná osmóza a zdravie:

Počas filtrácie reverznou osmózou je voda postupne zbavená prakticky všetkého, čo sa v nej nachádza a stáva sa skutočne čistou, tj. membránou prechádzajú len samotné molekuly vody H2O. Takáto čistá voda má vysokú tendenciu na seba viazať všetko, čo jej príde do cesty - preto sa nazýva aj "hladná voda". Vodu z reverznej osmózy preto nie je vhodné skladovať v PET fľašiach, ideálne je použiť sklenené nádoby z ktorých voda nenaviaže nijaké škodlivé látky.

Čo sa stane s takouto vodou, keď ju vypijeme? Niektorí ľudia tvrdia, že je to škodlivé a takáto voda z tela vyplavuje potrebné minerály, ale prečo by to robila? Organizmus je na toľko inteligentný, že sám vie, čo pre jeho fungovanie je a nie je potrebné, preto uvoľňuje látky, ktoré mu škodia a nie tie, ktoré sú nevyhnutné pre jeho fungovanie. Takáto voda je jednoducho najlepší detox pre vaše telo, tým, ako sa dostane do tela, naviaže na seba anorganické minerálne usadeniny v kĺboch, tepnových stenách, kanálikoch, dutinách.. defacto v celom tele, kedže voda sa nachádza v našom tele naozaj všade a následne ich vyplaví.

Spoznajte skutočnú vôňu vášho obľúbeného čaju alebo kávy, ochutnajte čaro domácej polievky pripravenej z takejto vody a uvidíte sami, kde je pravda.

Jedným z ďalších argumentov ľudí, ktorý profitujú z balených "minerálnych" vôd je, že takáto voda sa prirodzene v prírode nenachádza, tak ako by mohla byť zdravá? To je ďalší blud, samotná osmóza predsa vznikla pri pozorovaní buniek. Tieto bunky, či už v našom tele alebo v hocičom živom v prírode, obsahujú polopriepustné membrány, ktoré vodu takto filtrujú.

Súhlasíme s tým, že voda v prírode je neškodná, ale jedine v odľahlých častiach sveta. Dnes sa vo vode nachádzajú umelé hnojíva, antibiotiká, hormóny, liečivá a podobne. Nehovoriac o tom, že voda v potrubiach často prechádza cez zastaralé zhrdzavené rúry, neveríte? Pozrite sa na viditeľné cesty pre automobily, ani tie v našej krajine nezodpovedajú potrebnej kvalite. Čo myslíte, že o vodovodné potrubia zakopané v zemi, ktoré nikto nevidí sa v našom štáte niekto zaujíma? Je to na Vás, pite vodu z vodovodu, ale neklamte, že je zdravá. :)

Čo je to reverzná osmóza? Čo je to reverzná osmóza?

 

ŠPECIFIKÁCIA:

 • Rozmery (V,Š,H): 39 x 15 x 41 cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 8kg
 • Počet filtračných stupňov: 3
 • Objem zásobníka: 3 litre
 • Prietok: 50 gpd = cca 250 litrov denne
 • Prevádzkový tlak: 2,8 - 6 bar (4 bary optimálne)
 • Prevádzková teplota: 4-42 °C
 • Pripojenie: 1/2"
 • Elektrické pripojenie: áno
 • Odporúčaný servis: minimálne každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky
 • Rozmery (V,Š,H): 39 x 15 x 41 cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 8kg
 • Počet filtračných stupňov: 3
 • Objem zásobníka: 3 litre
 • Prietok: 50 gpd = cca 250 litrov denne
 • Prevádzkový tlak: 2,8 - 6 bar (4 bary optimálne)
 • Prevádzková teplota: 4-42 °C
 • Pripojenie: 1/2"
 • Elektrické pripojenie: áno
 • Odporúčaný servis: minimálne každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia