Kategórie
 
 
 
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
zväčšiť obrázok
Odporúčame
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
 

Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000566
Výrobca:AQ®
Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1 odstráni z vody v jednom procese filtrácie: železo, mangán, tvrdosť vody, amónne ióny a organické zlúčeniny.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 991,67 € bez DPH
1.190,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1
Zobraziť viac
Zobraziť menej

Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1 predstavuje revolučné riešenie, ktoré spoľahlivo odstráni z vašej vody nadmerné množstvo železa, mangánu, usadeniny vodného kameňa, amónne ióny a organické znečistenie (rozklad živočíšneho, rastlinného organizmu; unikanie toxických látok do vody). 

Filtračné zariadenie Ecomix 5v1 zaručuje komplexnú úpravu vody vo vašej domácnosti. Použitie multifunkčného filtra vás zbaví viacerých problémov:

 • Vápnik a horčík spôsobujúce vodný kameň - tvrdá voda ako najrozšírenejší problém s vodou na území Slovenska spôsobuje usadeniny na vodovodných batériách, znižuje efektívnosť domácich spotrebičov a tiež aj ich životnosť. Dlhodobou absenciou vhodného riešenia dôjde k poškodeniu až k úplnému zničeniu spotrebičov, vytvoreniu vrstvy vodného kameňa v ohrievacích zariadeniach a teda k výraznému navýšeniu nákladov na energie. Navyše, časté umývanie sa vodou s vysokým stupňom tvrdosti vysušuje a dráždi pokožku, prípadne vedie k zhoršeniu ekzémov či iných kožných ochorení. 
 • Železo sa dostáva do vody z hornín, ktoré sú obsiahnuté v pôde a voda nimi preteká. Hoci rozpustené železo a železnaté ióny nie sú spozorovateľné, hnedá voda v spojení s charakteristickou železitou chuťou, ktorá tečie z kohútika spôsobuje závažné problémy ‒ ekonomické (výdavky na kúpu nových spotrebičov) a predovšetkým zdravotné.
 • Mangán sa vo vode vyskytuje v podobe čiernych usadenín či mastných škvŕn. Aj tento problém multifunkčný filter spoľahlivo odstráni. 
 • Amónne iónyzvýšené hodnoty signalizujú fekálne znečistenie vody
 • Organické znečistenielátky prírodného pôvodu, ako rozklad živočíšneho, rastlinného organizmu či výluhy z organicky bohatých zemín) a tiež umelého pôvodu (unikanie toxických látok do vody, najmä v blízkosti poľnohospodárskych podnikov, pri zahnojovaní, používaní postrekov a pod.). Zvýšené hodnoty signalizujú fekálne znečistenie vody. 
Výkonnosť 5v1 sa zhmotnila do multifunkčného filtra osobitého dizajnu zo syntetického materiálu v bielej farbe. Zariadenie bolo navrhnuté obzvlášť tak, aby bez problémov zapadlo do menších domácností, ako aj do priemyselných priestorov.

Multifunkčný filter na vodu aq 25 ecomix 5v1

Zmes Ecomix 5v1

Ecomix tvorí 5 filtračných vrstiev, vďaka ktorým odstráni z vody nadbytočný vápnik a horčík, železo i mangán, organické nečistoty či amónne ióny. So špeciálne navrhnutou technológiou dokáže spracovať vodu v rozmedzí pH 5 až 9, s nízkym TDS a aj pri zvýšenom obsahu sírovodíka.

Filtračnú náplň Ecomix tvorí 5 zmesí prírodného aj syntetického pôvodu:

 1. Inertný materiál, ktorý redukuje oxidované železo.
 2. Absorbent redukujúci železo a mangán.
 3. Absorbent znižujúci organické nečistoty.
 4. Katexovú zmes, ktorá zabezpečuje zmäkčenie vody.
 5. Kremičitý piesok zabezpečujúci rovnomerný tok cez zariadenie.
 
Zmes ecomix 5v1

Riadiaca jednotka

Multifunkčný filter Ecomix 5v1 je vybavený hlavicou AQ BNT, ktorá zaručuje účinné odstránenie všetkých piatich vybraných problémov z vašej vody. Riadiaca jednotka spolu s kvalitnou zmesou ECOMIX zabezpečí prostredníctvom kremičitého piesku rovnomerný tok cez zariadenie s plnoautomatickým nastavením, čím dochádza k pravidelnej ionovýmene v systéme. Oproti starším typom riadiacich hlavíc disponuje zdokonalenými funkciami, ktoré šetria energiu aj náklady potrebné na činnosť zariadenia.

Hlavica je vyrábaná spoločnosťou Canature, ktorá patrí k popredným výrobcom zariadení na úpravu vody. Vo svojich začiatkoch sa zameriavala len na výrobu vodných filtrov do domácností, dnes už však produkuje filtračné zariadenia a riadiace hlavice aj pre veľké úpravne vody v priemysle. Spoločnosť vlastní od roku 2002 certifikát kvality ISO9001, o niekoľko rokov neskôr bola kvalita výrobkov potvrdená aj certifikátom NSF.


Multifunkčný filter na vodu aq 25 ecomix 5v1


Údržba zariadenia

Zariadenie si nevyžaduje náročnú údržbu ani inštaláciu, a to vďaka úplnej automatickosti. Riadiacu jednotku stačí nastaviť raz, a potom už len priebežne kontrolovať zostatok tabletovanej soli, ktorá zabezpečuje regeneráciu. Pri malom objeme soli je potrebné ju doplniť skôr, ako dôjde k úplnému vyčerpaniu (približne raz za 1-2 mesiace). Prostredníctvom riadiacej jednotky si viete zvoliť jeden zo štyroch regeneračných módov: 

 • Režim Vacation ‒ resp. dovolenkový režim, ktorý umožňuje bezproblémovú činnosť prístroja aj v čase, keď nie ste dlhšiu dobu doma.
 • Režim Meter immediate ‒ odmeria spotrebu vody a zaháji regeneračný cyklus ihneď po vyčerpaní vypočítanej kapacity. 
 • Režim Meter Delayed Control ‒ odmeria spotrebu vody, ale regeneruje systém v naprogramovanom čase regenerácie po vyčerpaní vypočítanej kapacity.
 • Režim Meter Override ‒ regenerácia prebieha v stanovených časových intervaloch, napríklad každých 5 dní.

Multifunkčný filter na vodu aq 25 ecomix 5v1

Pripojenie

Súčasťou oboch multifunkčných filtrov zo série Ecomix 5v1 je rýchle pripojenie, ktoré umožní jednoduchú inštaláciu a údržbu. Pripojenie k prívodu vody pomocou bypassu sa nachádza na zadnej strane multifunkčného filtra. Vďaka zabudovanému meraču v pripojení má v porovnaní s inými filtrami menšie rozmery, čím nedochádza k zasekávaniu merača. 


Multifunkčný filter na vodu aq 12 ecomix 5v1


Alternatívne riešenia

Pokiaľ vás trápi len jeden zo spomínaných problémov, samozrejme, vieme vyriešiť každú nepríjemnú situáciu osobitne. Stačí si vybrať zo našej širokej ponuky filtrov a kontaktovať nás.

 • Rozmery prístroja (V,Š,H): 107 x 31 x 49 cm  
 • Objem zmesi v nádrži: 25 litrov
 • Pracovný tlak: 1,4 - 8,3 bar
 • Pracovná teplota: 1 - 39 °C
 • Napájanie el. energie: 220 - 240V/50 - 60 Hz
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky


avatar

Dobry den, rad by som sa dozvedel technicke parametre prevadzky filtra. Cena 25 kg naplne, m3 H2O/1 napln. Dakujem.
Zaroven ma zaujima ci mnozstvo Fe a Mg odstraneneho z H2O je zavisle od prietoku. Dakujem

...
avatar

Dobrý deň pán Haninec,
ďakujem za Vášu otázku, veľmi rada pomôžem.
Technické parametre tohto vodného filtra sú:
Pracovný tlak: 1,4 - 8,3 bar
Pracovná teplota: 1 - 39 °C
Napájanie el. energie: 220 - 240V/50 - 60 Hz

Množstvo odstráneného Fe a Mg nie je závislé od prietoku, avšak od množstva týchto prvkov vo vode.
Cena náplne je 240€ za 25l.

Verím, že som pomohla. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.
Barbora, Čistávoda

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia