Kategórie
 
 
 
Manuálny zmäkčovač vody AQ® 7
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Manuálny zmäkčovač vody AQ® 7
ZĽAVY NA DEŇ VODY 2020
 
 
 
 

Manuálny zmäkčovač vody AQ® 7

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000656
Manuálny zmäkčovač vody AQ® 7 predstavuje spoľahlivé a úsporné riešenie na odstránenie vodného kameňa najmä v menších domácnostiach.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 165,83 € bez DPH
199,00 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.

Manuálny zmäkčovač vody AQ® 7 predstavuje ideálne riešenie na odstránenie problémov súvisiacich s tvrdosťou vody a s nadmernou tvorbou vodného kameňa. Zariadenie je vhodné najmä do menších domácností, a to kvôli veľkosti soľankovej nádoby s objemom 7 l. Zmäkčovač má všestranné využitie – slúži na napustenie akvárií, malých bazénov či vykurovacích systémov, z ktorých zaručene odstráni časté usadeniny vodného kameňa. Dizajn zmäkčovača je univerzálny, spratný a jednoduchý. Produkt, podobne ako iné konkurenčné zariadenia rovnakej kategórie zaručuje prémiovú kvalitu, spoľahlivé výsledky a je šetrný k prírode.

Okrem toho disponuje ďalšími výhodami:

 • proces zmäkčenia nevyžaduje spotrebu elektrickej energie,
 • jeden krok pre dokončenie celého procesu regenerácie,
 • posuvný vodotesný kryt,
 • jednoduchá inštalácia (manuálne ovládanie „jedným otočením“),
 • výrazná úspora financií (žiadne elektrické napájanie).


Manuálny zmäkčovač vody


Tvrdosť vody je zapríčinená nadmerným obsahom vápnika a horčíka vo vode, preto je potrebné množstvo týchto minerálov vo vode zredukovať, resp. odstrániť. To je účelom zmäkčovačov vody, ktoré dokážu premeniť tvrdú vodu na mäkkú, vďaka účinku katexovej zmesi, ktorá zachytáva nadbytočný vápnik a horčík. V tomto procese teda nie sú použité žiadne chemické látky, čo znamená, že zariadenie pracuje na báze prírodných látok a spĺňa normy pre pitné vody.


Filtračná zmes KATEX

Zmes katex má schopnosť odstrániť z vody prebytočný vápnik a horčík. Celý proces zmäkčenia prebieha prostredníctvom ionovýmeny - ióny vápnika a horčíka sú zamenené za ióny sodíka. Po určitom prietoku vody je potrebné zmes zregenerovať, na čo sa používa tabletovaná soľ. Keďže životnosť katexu je približne 10 rokov, tak dosypávanie soli predstavuje jedinú údržbu zmäkčovačov. Katexová zmes je vhodná na použitie v domácnostiach, ale aj v priemyselných prevádzkach. 


Filtračná zmes KATEX


Dizajn a ovládanie zariadenia

Dizajn manuálneho zmäkčovača vody ocenia najmä ľudia, ktorí uprednostňujú jednoduchosť pred zložitými nastaveniami, kódmi či nadčasovými LCD displejmi, ktorými toto zariadenie nedisponuje. Zovňajšok zariadenia je nenápadný, má jednoduché zaoblené línie bielej farby, preto zapasuje do akéhokoľvek menšieho priestoru. Keďže zmäkčovač nevyžaduje pripojenie do elektrickej energie a nedisponuje LCD displejom, bonusom je jeho skutočne jednoduchá a manuálna obsluha – zariadenie  ovládate (regulujete) prostredníctvom otočenia páčky, ktorá je umiestnená pod posúvateľným krytom, v hornej časti zmäkčovača. Menší rozmer a jednoduchosť mu však neuberajú na kvalite. Napriek tomu garantuje, podobne ako iné zmäkčovače vody z našej ponuky, 100 % účinnosť zmäkčenia vody a odstránenia vodného kameňa. 
 

Manuálny zmäkčovač - ovládanie


Pripojenie zariadenia

Na zadnej strane zmäkčovača sa nachádza bypass, pomocou ktorého sa zariadenie pripojí k prívodu vody. Okrem toho je v zadnej časti zmäkčovača vody vývod na odpad, preto je dôležité umiestniť zariadenie tak, aby roztok s obsahom vápnika a horčíka bol jednoducho napojený na odpadové potrubie. 
 

Manuálny zmäkčovač - pripojenie


Údržba zariadenia

Pravidelnú údržbu Manuálneho zmäkčovača na vodu predstavuje dosypávanie tabletovanej soli do soľankovej nádrže, aby bola zabezpečená regenerácia katexovej zmesi. Soľ sa dosypáva do priestoru pod vrchným poklopom. Odporúčame vykonávať pravidelný servis zariadenia pod dohľadom odborného technika, čím môžete predísť závažným poruchám a zabezpečiť bezproblémové fungovanie prístroja. 
 

Manuálny zmäkčovač - zvnútra

 • Rozmery prístroja (V,Š,H): 49 x 22 x 36 cm
 • Objem živice v nádrži: 5,8 litrov
 • Objem soli v nádrži: 8 kg
 • Pracovný tlak: 1,5 – 3 bar
 • Pracovná teplota: 60 °C
 • Napájanie el. energie: bez napájania
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky


avatar

Dobry den,
Chcel by som sa spytat ci by bolo mozne namontovat tento manualny cistic na privod vody do rodinneho domu. Mame spravenu malu sachtu kde su hodiny na privode vody a toto je idealne riesenie kedze nemusi byt napojeny na elektrinu... a samozrejme hladame aj cenovo dostupne riesenie, ktore nas zbavi vodneho kamena. Da sa dohodnut pripadne nejaka obhliadka?
Dakujem
Peter

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia