Malé odželezňovače vody AQ IRON
Dostupné skladom
Popis produktu

Malé odželezňovače vody AQ IRON s prietokom od 300 až do 1000 litrov za hodinu.

od 499 €
+ -
Model (veľkosť prietoku v l/h) a pripojenie:
499,00
499,00
599,00
599,00
699,00
699,00
Hodnotenie:
Pridať pre porovnanie

Malé odželezňovače vody AQ IRON
Adviser Image
Potrebujete poradiť? Opýtajte sa nás priamo na tento produkt.

O výrobcovi a samotných zariadeniach ...
Odželezňovače vody AQ IRON s veľkými prietokmi vhodné najmä do priemyslu, ale aj do domácnosti so zvýšenou spotrebou vody. Na výber sú zariadenia s prietoky 300, 700 a 1000 litrov za hodinu. Zariadenia sú špeciálne prispôsobené pre odstraňovanie železa a mangánu vo vode. Hlavnou výhodou je nízka cena a druhou vysoká variabilita, čo sa týka prietokov. Všetky odželezňovače vody AQ sú plne automatické, so špeciálnou živicou a digitálnym displejom na kontrolovanie stavu a technických informácií prístroja.

 

Ako fungujú naše plnoautomatické odželezňovacom vody?
Odželezňovač vody pracuje s osvedčeným spôsobom odželeznenie vody - oxidáciou železa a mangánu so špeciálnou zmesou Green + sa železo a mangán vyzráža na dne filtra ako pevná látka. Následne pri regenerácii sa tieto malé častice vyplavujú do odpadu, čím sa obnoví filtračné médium Green +, ktoré má životnosť do 10 rokov. Pre zaistenie oxidačné sily sa zmes Green + regeneruje manganistanom draselným (KMnO4), ktorý je finančne nenáročný (spotreba do 20 € ročne).

 

Príznaky železitej vody:

  • voda sfarbená do hneda
  • na povrchu sanitárnej techniky sú žlté škvrny
  • voda má charakteristickú "železitou" chuť
  • po kúpaní, sprchovaní pocit suchej pokožky


Hrozby železité, mangánovej vody:

  • zvýšené riziko infarktu, mozgovej mŕtvice
  • poškodenia pečene (cirhóza)
  • vážne poškodenie vykurovacej techniky, potrubia, sanitárnej technikyČasto kladené otázky (FAQ):

Prečo sú tieto zariadenia oproti zmäkčovačom vody drahšie a pritom vyzerajú identicky?
Áno, je pravda, že zariadenie vyzerajú identicky ako zmäkčovače vody. Rozdiel je však vo vnútri, odželezňovače vody majú v sebe špeciálnu zmes Green +, ktorá je oveľa drahšia ako klasická katexový zmes, ktorá sa používa v změkčočech vody, tiež používajú aj špeciálne upravené nádrže na manganistan draselný.

Čo znamenajú jednotlivé čísla pri každom odželezňovači vody?
Modelové čísla pri jednotlivých odželezňovačech vody udávajú ich maximálnu hodinový prietok v litroch upravenej vody.

Aká je životnosť živica (Green +) vo filtračnom zariadení?
Približne 10 rokov.

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)?
Tu nastáva väčšinou veľké dilema pri výbere veľkosti zariadenia. Zákazníci často meria priemernú mesačnú alebo dennú spotrebu. Tento údaj je však irelevantné. Pri výbere je najpodstatnejšia zohľadniť maximálny možný okamžitý prietok. To znamená, že ak sa vám stáva, že máte viac odberov vody v objekte súčasne (2 sprchy + práčka + umývanie riadu) je potrebné siahnuť po väčšom zariadení. V prípade bežnej spotreby (4-členná rodina) vám vystačí zariadenie s prietokom do 1,5 m3. V prípade malých prevádzok (kaviarne, pizzeria) je táto hodnota ešte nižšia. Ďalšie fakt, ktorý je potrebné zohľadniť je regenerácia, ktorá je vysvetlená nižšie. V prípade, že zariadenie nestíha, upravená voda vám potečie, avšak so zníženým tlakom. Pri odželezňovanie vody sa veľkosť prietoku zariadenie priamo úmerne zvyšuje so zvýšeným obsahom či už železa alebo mangánu.

Ako prebieha regenerácia?
Podobne ako u zmäkčovačov vody, avšak nie tak často a nákladne. Pri regenerácii sa uvoľní zmes manganistanu draselného, ktorý slúži na prepláchnutie a vyčistenie zmesi Green +. Regenerácia sa nastavuje elektronicky na displeji prístroja, ideálne je nastaviť regeneráciu na noc. Počas regenerácie z prístrojov Turbojet IRON tečie neupravená voda.

Aká je údržba zariadenia?
Prakticky žiadna, avšak je potrebné približne každých 6-12 mesiacov dosypať regeneračné zmes (0,5kg) do zariadenia pre správne fungovanie. 

Upozorňujeme, že pri všetkých odželezňovačoch vody, ktoré sú montované na iný prívod vody ako obecný vodovod (studňa, vrt ..) je potrebné, aby bola pred odželezňovaoem umiestnená mechanická filtrácia kvôli ochrane prístroja! Spoločnosť ČistáVoda nezodpovedá za poruchy zariadenia spôsobené veľkými mechanickými nečistotami (piesok, štrk, hrdza. Pri obecných vodovodoch je väčšinou mechanická predfiltrácia splnená, však aj napriek tomuto doporučujeme minimálnu investíciu do samotnej mechanickej predfiltrácia, vďaka čomu môžete dosiahnuť výrazne zvýšenú životnosť zmäkčovača vody.

 Model zariadenia:                     AQ IRON 300 AQ IRON 700  AQ IRON 1000 
 Rozmery prístroja (V,Š,H)  50x20x39cm  65x23x44cm 110x23x44cm 
 Hmotnosť zariadenia  8,5kg 13kg   27kg
 Objem živice (Green+) 3l   6l 14l 
 Približné ročé náklady 3€   5€  8€
 Maximálny prietok vody  0,3m3  0.7m3  1,0m3
 Pracovný tlak (bar)  2-6  2-6  2-6
 Pracovná teplota (°C) 2-38   2-38 2-38 
 Napájanie elektrickej energie  220-240V/50-60Hz 220-240V/50-60Hz   220-240V/50-60Hz
 Pripojenie 3/4" alebo 1"  3/4" alebo 1"  3/4" alebo 1" 
 Záruka 2 roky  2 roky  2 roky 

Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!