Filter vody Šungit pre objem 1l
Popis produktu

Prírodná filtrácia vody Šungit na odstránenie škodlivých látok. Objem 1 liter vody.

9,90 €
9.90
+ -
Hodnotenie:
Pridať pre porovnanie

Filter vody Šungit pre objem 1l
Adviser Image
Potrebujete poradiť? Opýtajte sa nás priamo na tento produkt.

Šungit na filtráciu pitnej vody

Čo je šungit a prečo ho používať?

Šungit je hornina pochádzajúca zo severozápadu Ruska, ktorá slúži na úpravu pitnej vody. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu dokáže na seba naviazať škodlivé látky a produkuje tak kvalitnú vodu na pitie s priaznivými účinkami pre organizmus. Šungitová voda sa môže používať ako pitná (pre ľudí aj zvieratá), ale svoje využitie nachádza aj v kozmetike, pri inhaláciách, kúpeľoch či polievaní kvetín v domácnosti.

Šungit z vody odstraňuje:

  • mechanické nečistoty,
  • chlór,
  • organické látky,
  • ťažké kovy,
  • zlepšuje chuť vody,
  • ničí pach vody.

Používanie a čistenie:

Pred použitím šungitu obsah balenia prepláchnite pod prúdom vody, následne ho celý vložte do nádoby s objemom cca 1l (sklenená, prípadne keramická) a zalejte pitnou vodou. Pre dosiahnutie účinkov je potrebné nechať šungit vo vode odstáť min. 1 hodinu (max. 72 hodín). Po odstatí je voda pripravená na pitie. Balenie je možné používať po dobu 6 mesiacov. 

Na absorbciu škodlivých látok z vody počas celej doby používania je potrebné pravidelné čistenie šungitu. Po dvoch týžňoch používania vyberte kameň z vody, prepláchnite pod prúdom vody a nechajte vyschnúť. Po čistení môžete kameň opäť vložiť do vody a používať ďalšie dva týždne. 

Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!