Kategórie
 
 
 
Bezúdržbový filter na vodu Ecowater CWFS
Doprava ZADARMO nad 70€
 
 
Bezúdržbový filter na vodu Ecowater CWFS
Meranie tvrdosti vody zadarmo
 
 
 
 

Bezúdržbový filter na vodu Ecowater CWFS

0 (0 hlasov)
Kód produktu:000202
Výrobca:Ecowater
Plnoautomatický bezúdržbový filter s multifunkčnou náplňou odstráni chlór ako aj mechanické nečistoty.
Dostupnosť
Dodacia lehota: na objednávku
Bežná cena: 833,33 € bez DPH
1.000,00 € s DPH Vaša cena: 666,58 € bez DPH
799,90 € s DPH
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Využite špeciálnu akciovú ponuku
Pridať označené ponuky, spolu s Bezúdržbový filter na vodu Ecowater CWFS
Zobraziť viac
Zobraziť menej

O výrobcovi a samotnom zariadení...

Spoločnosť Ecowater navrhuje a produkuje svoje systémy v USA, patrí jednoznačne medzi najväčších výrobcov zariadení na úpravu vody na svete. Na trhu pôsobí už od roku 1925, čiže sa spolieha na dlhoročnú tradíciu a víziu firmy. Za tieto roky firma nazbierala stovky patentov na úpravu vody. Taktiež je členom svetovej neziskovej organizácie WQA (Water Quality Association), ktorá dbá na kvalitu zariadení na úpravu vody po celom svete. Spoločnosť Ecowater v minulých rokoch odkúpila Tapworks, preto tieto zariadenia nájdete už len ako skladové zásoby v niektorých spoločnostiach. Samotné zariadenia Tapworks sa už nevyrábajú.

Mechanicko-uhlíkový filter Ecowater CWFS s multifunkčnou náplňou je plnoautomatická jednotka, ktorá z vody odstráni chlór a jeho zlúčeniny, herbicídy a pesticídy, odstráni nepríjemný zápach a chuť vody a navyše sa zbaví sedimentov vďaka mechanickej filtrácií veľkosti 20 mikrometrov. Samotné zariadenie pri ideálnych podmienkach zvládne prietok vody až do 3000 litrov za hodinu, montuje sa na vstup vody do domácnosti alebo prevádzky, čiže voda je upravená v celom objekte. Zariadenie s týmto prietokom je vhodné približne pre 4 až 6 člennú rodinu, obrovskou výhodou zariadenia je, že nepotrebuje žiadnu údržbu, čiže žiadne menenie vložiek, uhlia, rukávov a podobne. Filter sa samostatne regeneruje vodou podľa nastavenia (najčastejšie v noci) a samotná náplň je navrhnutá na výdrž, ktorá predstavuje 2 až 5 rokov (v závislosti od znečistenia vody).

Filter na vodu spĺňa kritéria certifikátu ISO 9001. Systém je taktiež vybavený elektronickým počítačom, vďaka ktorému vidíte a viete si nastaviť na displeji údaje ako čas regenerácie a rôzne iné informácie.

 

Bezudržbovy filter na vodu EcowaterAko funguje tento bezúdržbový plnoautomatický filter na vodu?

 1. Aktívne uhlie: veľkosti 0,65 mm odstráni nepríjemný zápach a chuť vody, taktiež odstráni škodlivý chlór a jeho zlúčeniny. Aktívne uhlie výrazne zredukuje množstvo pesticídov a herbicídov vo vode.
 2. Multifunkčný elektronický panel: dá sa navoliť frekvencia a čas regenerácie (vyplachovania), taktiež sa dá spustiť okamžité vyplachnutie prístroja.
 3. Ovládací ventil, ktorý neznižuje tlak vody: pevná konštrukcia, ktorá nespôsobuje výrazne tlakové straty v zariadení a taktiež je bez rizika korózie.
 4. Filtračný piesok: mechanická filtrácia na úrovni približne 20 mikrometrov, ktorá z vody odstráni vlasy, hrdzu, kal a podobne.
 5. Filtračný štrk: optimalizuje cirkuláciu vody pri vyplachovaní, čím zaručí jej najvyššiu efektívnosť

Vyplachovanie, teda regenerácia prístroja, sa vykonáva automaticky každých 1-14 dní v závislosti od množstva prefiltrovanej vody a stupňa znečistenia vstupnej vody. Systém sa vyplachuje výhradne čistou vodou a vždy je to nastavené na čas, ktorý užívateľovi najviac vyhovuje. Teda zväčša v noci.
 

Výhody automatického filtra na vodu s multifunkčnou náplňou:

 • žiadna výmena filtračných vložiek ani aktívného uhlia,
 • vyplachovanie náplne len vodou, bez použitia akýchkoľvek chemických prípravkov,
 • veľmi nízka spotreba elektrickej energie,
 • zdravšia pokožka bez podráždenia chlórom,
 • chutnejšia a zdravšia voda, či už na varenie, pitie alebo sprchovanie,
 • efektívnejšia príprava jedál a taktiež plná chuť čajov a kávy.
   

Montáž zariadenia:

V balení sa nachádza aj bypass, ktorý je potrebný k montáži.  Prístroj sa montuje identicky ako zmäkčovač vody, čiže ďalšie jednoduché inštrukcie všetkého, čo je nevyhnutné k montáži nájdete napríklad aj v našom článku na blogu: Montáž zmäkčovača vody.

 • Rozmery prístroja (V,Š,H): 86 x 34 x 26 cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 25 kg
 • Objem živice v nádrži: 14 litrov
 • Spotreba vody pri regenerácii: cca 50 litrov
 • Maximálny prietok vody: 3,0 m3/hod
 • Pracovný tlak: 2,0-8,0 bar
 • Pracovná teplota: 2-40 °C
 • Napájanie el. energie: 220-240 V/ 50-60 Hz
 • Pripojenie: 1"
 • Životnosť náplne: 2 až 5 rokov (v závislosti od znečistenia vody)
 • Záruka: 2 roky 


avatar

Dobrý deň pán Martin,
ďakujem za otázku.

Pri regenerácii sa voda vypúšťa priamo do odpadu, keďže prístroj je napojený hadicou s 1/2 colovým napojením priamo na odpad. Spotreba by regenerácii je cca 50 litrov.

S pozdravom a prianím pekného dňa,
Simona ČistáVoda

...
avatar

Dobry den. Chcem sa spytat na obrazku nevidim system vypustania vody pri regeneracii. Viete mi poslat podrobnejsie informacie? Dakujem

...

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia