19.8.2016 16:20

Filter na vodu sa stáva štandardným vybavením domácnosti

Už dobrých pár rokov sa dostáva do popredia téma pitnej vody, nekonečné diskusie o tom, či je bezpečná voda z vodovodu, minerálky alebo tá z filtra na vodu. Zaujíma vás náš záver? Čítajte ďalej. 

Filter na vodu pred a po

Dodržiavanie pitného režimu je téma číslo jeden v súvislosti so zdravým životným štýlom azda ihneď po stravovaní. Nájdete naozaj mnoho a mnoho článkov o tom koľko, kedy a akej vody počas dňa vypiť. Základná múdrosť však hovorí, že pitný režim predstavuje len naozaj čistá voda. Teda žiadne čaje, či minerálky a už vôbec nie sladené limonády, či džúsy ako si stále mnoho ľudí myslí. Takisto páni, nie, ani pivo do pitného režimu nemôžme rátať. :) 

Avšak možností ako sa dostať k naozaj čistej vode nie je zrovna mnoho. Jednu cestu predstavujú už spomínané pramenité vody v PET flašiach, ktoré nielen zaťažujú našu peňaženku, ale aj prírodu. Ďalšou možnosťou sú lacné filtračné zariadenia vo forme filtračných kanvíc, či malých uhlíkových filtrov. Tie majú určite pozitívny efekt na pitnú vodu (hlavne odstránenie chlóru) za naozaj málo peňazí, ale hovoriť tu o čistej vode nemôžme. Neupravenú vodu z kohútika musíme vylúčiť, aj keď voda priamo v zásobníku vodárne síce môže byť relatívne v poriadku, lenže cestou do vášho kohútika v domácnosti prechádza cez rôzne korodované, olovené, či inak znečistené potrubia. Voda prirodzene viaže na seba všetky nečistoty a s určitosťou ich dopraví až ku vám domov. Pre dospelých to možno nepredstavuje náhle zdravotné riziká, avšak pre detí áno.

Filter na vodu na báze osmózy Aquatip MINI

Filtre na vodu na báze reverznej osmózy
Áno priznávam, na internete nájdete mnoho názorov od samozvaných odborníkov, ktorí tvrdia, že reverzná osmóza demineralizuje vodu. Avšak to nepredstavuje pre ľudské telo problém, ba dokonca je to benefit, pretože voda má telo detoxikovať, prečistovať a nie vyživovať. Správne minerály sa do tela dostanú zo stravy, tie anorganické z vody ľudské telo nevie poriadne vstrebať a väčšinou ich teda vyplaví, prípadne sa zachytia v cievach. Voda z reverznej osmózy však nie je nijak kontaminovaná chemikáliami (anorganickými aj organickými) a pevnými časticami (piesok a bordel z potrubia), poradí si dokonca s baktériami a vírusmi, a teda ničí drvivú väčšinu choroboplodných zárodkov vo vode.


Sumár výhod filtra na vodu je teda široký, počnúc zdravotnou stránkou a taktiež aj tou ekonomickou. Pretože aj keď sa vstupná investícia do reverznej osmózy môže zdať vysoká, v dlhodobom horizonte tomu tak nie je, podrobnú tabuľku nájdete v tomto článku na našom blogu.

Pokiaľ máte záujem o výber kvalitného filtra na vodu neváhajte nás kontaktovať, prípadne si prezrite našu ponuku.

Kontaktujte nás

Napísal/a

Peter Papík

Ďalšie články

Mikroplasty vo vode

16.3.2018 7:51

awblog/mikroplasty-vo-vode.jpg

Plasty sa využívajú čoraz častejšie vo výrobe a distribúcií skoro v každom priemysle na svete. Ľudstvo vyprodukuje 300 miliónov ton plastu ročne. Z toho sa zrecykluje len malé množstvo, väčšina ostáva na skládkach alebo v moriach a oceánoch. Podľa údajov OSN, plasty v moriach tvorí 5 až 12 miliónov ton. Prvýkrát sa však potvrdilo, že mikročastice plastu sú aj vo vodovodoch po celom svete.

Čítať viac
awblog/co-vsetko-dokaze-reverzna-osmoza-odstranit.png

Máte pochybnosti o kvalite vašej pitnej vody v domácnosti či prevádzke? Ako postupovať, ak ste sa stali obeťou znečistenej pitnej vody? Všetky škodliviny spoľahlivo odstráni filter na báze reverznej osmózy, ktorý sa postará o zachytenie nebezpečných látok a produkciu skutočne čistej pitnej vody.

Čítať viac
awblog/blog-ochrana-pitnej-vody-pred-kontaminaciou-pesticidmi.png

Či už používate vodu z obecných vodovodov alebo z vlastných studní, nikdy si nemôžete byť úplne istý jej kvalitou. Rovnako ako 5 000 obyvateľov Žitného ostrova, aj vy sa môžete stať obeťou kontaminácie vody nebezpečnými pesticídmi. V takom prípade je možné problém znečistenej vody riešiť pomocou vodných filtrov. 

Čítať viac