19.8.2016 16:20

Filter na vodu sa stáva štandardným vybavením domácnosti

Už dobrých pár rokov sa dostáva do popredia téma pitnej vody, nekonečné diskusie o tom, či je bezpečná voda z vodovodu, minerálky alebo tá z filtra na vodu. Zaujíma vás náš záver? Čítajte ďalej. 

Filter na vodu pred a po

Dodržiavanie pitného režimu je téma číslo jeden v súvislosti so zdravým životným štýlom azda ihneď po stravovaní. Nájdete naozaj mnoho a mnoho článkov o tom koľko, kedy a akej vody počas dňa vypiť. Základná múdrosť však hovorí, že pitný režim predstavuje len naozaj čistá voda. Teda žiadne čaje, či minerálky a už vôbec nie sladené limonády, či džúsy ako si stále mnoho ľudí myslí. Takisto páni, nie, ani pivo do pitného režimu nemôžme rátať. :) 

Avšak možností ako sa dostať k naozaj čistej vode nie je zrovna mnoho. Jednu cestu predstavujú už spomínané pramenité vody v PET flašiach, ktoré nielen zaťažujú našu peňaženku, ale aj prírodu. Ďalšou možnosťou sú lacné filtračné zariadenia vo forme filtračných kanvíc, či malých uhlíkových filtrov. Tie majú určite pozitívny efekt na pitnú vodu (hlavne odstránenie chlóru) za naozaj málo peňazí, ale hovoriť tu o čistej vode nemôžme. Neupravenú vodu z kohútika musíme vylúčiť, aj keď voda priamo v zásobníku vodárne síce môže byť relatívne v poriadku, lenže cestou do vášho kohútika v domácnosti prechádza cez rôzne korodované, olovené, či inak znečistené potrubia. Voda prirodzene viaže na seba všetky nečistoty a s určitosťou ich dopraví až ku vám domov. Pre dospelých to možno nepredstavuje náhle zdravotné riziká, avšak pre detí áno.

Filter na vodu na báze osmózy Aquatip MINI

Filtre na vodu na báze reverznej osmózy
Áno priznávam, na internete nájdete mnoho názorov od samozvaných odborníkov, ktorí tvrdia, že reverzná osmóza demineralizuje vodu. Avšak to nepredstavuje pre ľudské telo problém, ba dokonca je to benefit, pretože voda má telo detoxikovať, prečistovať a nie vyživovať. Správne minerály sa do tela dostanú zo stravy, tie anorganické z vody ľudské telo nevie poriadne vstrebať a väčšinou ich teda vyplaví, prípadne sa zachytia v cievach. Voda z reverznej osmózy však nie je nijak kontaminovaná chemikáliami (anorganickými aj organickými) a pevnými časticami (piesok a bordel z potrubia), poradí si dokonca s baktériami a vírusmi, a teda ničí drvivú väčšinu choroboplodných zárodkov vo vode.


Sumár výhod filtra na vodu je teda široký, počnúc zdravotnou stránkou a taktiež aj tou ekonomickou. Pretože aj keď sa vstupná investícia do reverznej osmózy môže zdať vysoká, v dlhodobom horizonte tomu tak nie je, podrobnú tabuľku nájdete v tomto článku na našom blogu.

Pokiaľ máte záujem o výber kvalitného filtra na vodu neváhajte nás kontaktovať, prípadne si prezrite našu ponuku.

Kontaktujte nás

Napísal/a

Peter Papík

Ďalšie články

awblog/zaujimavosti-o-vode-blog.gif

Už asi všetci dobre vieme, že kvalita pitnej vody v našej krajine nie je úplne v poriadku. Zaujíma vás, ako sú na tom vodné zdroje v okolitých štátoch? Pripravili sme si pre vás niekoľko faktov o vode a jej kvalite vo vybraných európskych krajinách. 

Čítať viac
awblog/zasielkovna-clanok.jpg

Snažíme sa našim zákazníkom vyjsť čo najviac v ústrety, a preto sme sa rozhodli zaradiť medzi možnosti dopravy aj komfortnú a lacnú službu Zásielkovňa. Vďaka nej si pohodlne vyzdvihnete vašu zásielku na jednom z výdajných miest už na druhý deň od objednania z nášho e-shopu.

Čítať viac
awblog/ako-odstranit-vodny-kamen-uvod.jpg

Tvrdá voda je problémom mnohých domácností na Slovensku. Pýtate sa, ako odstrániť vodný kameň? U nás Vám navrhneme najefektívnejšie odstránenie vodného kameňa v celom rodinnom dome, byte alebo firme. Nechajte meranie tvrdosti vody a následné zmäkčenie vody na nás.

Čítať viac