19.8.2016 16:20

Filter na vodu sa stáva štandardným vybavením domácnosti

Už dobrých pár rokov sa dostáva do popredia téma pitnej vody, nekonečné diskusie o tom, či je bezpečná voda z vodovodu, minerálky alebo tá z filtra na vodu. Zaujíma vás náš záver? Čítajte ďalej. 

Filter na vodu pred a po

Dodržiavanie pitného režimu je téma číslo jeden v súvislosti so zdravým životným štýlom azda ihneď po stravovaní. Nájdete naozaj mnoho a mnoho článkov o tom koľko, kedy a akej vody počas dňa vypiť. Základná múdrosť však hovorí, že pitný režim predstavuje len naozaj čistá voda. Teda žiadne čaje, či minerálky a už vôbec nie sladené limonády, či džúsy ako si stále mnoho ľudí myslí. Takisto páni, nie, ani pivo do pitného režimu nemôžme rátať. :) 

Avšak možností ako sa dostať k naozaj čistej vode nie je zrovna mnoho. Jednu cestu predstavujú už spomínané pramenité vody v PET flašiach, ktoré nielen zaťažujú našu peňaženku, ale aj prírodu. Ďalšou možnosťou sú lacné filtračné zariadenia vo forme filtračných kanvíc, či malých uhlíkových filtrov. Tie majú určite pozitívny efekt na pitnú vodu (hlavne odstránenie chlóru) za naozaj málo peňazí, ale hovoriť tu o čistej vode nemôžme. Neupravenú vodu z kohútika musíme vylúčiť, aj keď voda priamo v zásobníku vodárne síce môže byť relatívne v poriadku, lenže cestou do vášho kohútika v domácnosti prechádza cez rôzne korodované, olovené, či inak znečistené potrubia. Voda prirodzene viaže na seba všetky nečistoty a s určitosťou ich dopraví až ku vám domov. Pre dospelých to možno nepredstavuje náhle zdravotné riziká, avšak pre detí áno.

Filter na vodu na báze osmózy Aquatip MINI

Filtre na vodu na báze reverznej osmózy
Áno priznávam, na internete nájdete mnoho názorov od samozvaných odborníkov, ktorí tvrdia, že reverzná osmóza demineralizuje vodu. Avšak to nepredstavuje pre ľudské telo problém, ba dokonca je to benefit, pretože voda má telo detoxikovať, prečistovať a nie vyživovať. Správne minerály sa do tela dostanú zo stravy, tie anorganické z vody ľudské telo nevie poriadne vstrebať a väčšinou ich teda vyplaví, prípadne sa zachytia v cievach. Voda z reverznej osmózy však nie je nijak kontaminovaná chemikáliami (anorganickými aj organickými) a pevnými časticami (piesok a bordel z potrubia), poradí si dokonca s baktériami a vírusmi, a teda ničí drvivú väčšinu choroboplodných zárodkov vo vode.


Sumár výhod filtra na vodu je teda široký, počnúc zdravotnou stránkou a taktiež aj tou ekonomickou. Pretože aj keď sa vstupná investícia do reverznej osmózy môže zdať vysoká, v dlhodobom horizonte tomu tak nie je, podrobnú tabuľku nájdete v tomto článku na našom blogu.

Pokiaľ máte záujem o výber kvalitného filtra na vodu neváhajte nás kontaktovať, prípadne si prezrite našu ponuku.

Kontaktujte nás

Napísal/a

Peter Papík

Ďalšie články

awblog/aquatherm-praha.png

Pozývame vás na medzinárodný veľtrh Aqua Therm Praha, na ktorom vám odprezentujeme našu spoločnosť, jej poslanie a produkty, ktoré na e-shope ponúkame. Počas celého trvania veľtrhu vám budú k dispozícii vyškolení odborníci na úpravu vody. Príďte sa s nimi poradiť, prebrať problematiku filtrácie vody a prezrieť si vybrané vodné filtre.

Čítať viac

Potrebujete rozbor vody?

3.1.2018 8:07

awblog/blog-potrebujete-rozbor-vody.png

Pre zistenie kvality vody je najlepším riešením vykonanie rozboru vodu, podľa ktorého zistíte presné hodnoty meraných látok. Ako ale zistíte, že rozbor vody potrebujete?  Väčšinou tomu nasvedčuje viacero príznakov, ktoré môžete na kvalite vašej vody spozorovať...

Čítať viac
awblog/vyhradni-distributor-filtrov-na-vodu-atlas-filtri.jpg

Snažíme sa neustále rozširovať našu ponuku produktov, a preto sme začali spolupracovať s talianskou spoločnosťou Atlas Filtri, ktorá sa zaoberá úpravou vody od roku 1975. Stali sme sa distribútorom filtrov na vodu Atlas Filtri, čo znamená, že už čoskoro nájdete širokú škálu týchto produktov na našom e-shope.

Čítať viac