30.10.2017 9:30

5 hlavných výhod používania filtračnej kanvice na vodu

Filtračná kanvica na pitnú vodu v domácnostiPre ľudí, ktorí hľadajú nízkonákladovú filtráciu vody pre svoju domácnosť, sú ideálnou voľbou filtračné kanvice na vodu. Ide o plastový džbán, v ktorom je umiestnený vymeniteľný filter s granulátom s aktívnym uhlím (väčšina modelov filtračných kanvíc). Aktívne uhlie na seba dokáže naviazať škodliviny nachádzajúce sa vo vode, zároveň zvyšuje jej kvalitu a zlepšuje chuť pitnej vody. 

Kvalita takto filtrovanej vody sa síce nevyrovná tej, ktorá prejde filtráciou cez kompletný systém reverznej osmózy či inú úpravovňu vody, napriek tomu však používanie filtrov na vodu v podobe filtračných kanvíc prináša viacero výhod:

   1. Zdravšia a chutnejšia pitná voda

Veľa ľudí čistú vodu nepije najmä z dôvodu, že im nechutí. Druhým dôvodom bývajú obavy z toho, aká je kvalita pitnej vody a či im nemôže viac uškodiť ako pomôcť. Oba tieto problémy dokáže jednoducho vyriešiť filtračná kanvica na vodu. Prefiltruje vodu od nečistôt a škodlivých látok, akými sú chlór vo vode, organické nečistoty, zníži tiež obsah železa, mangánu a vápečnatých solí. Vďaka aktívnemu uhliu, ktoré sa pri filtračných kanviciach používa, je upravená aj vôňa a chuť vody.

   2. Kompaktnosť a praktickosť

Filtračné kanvice na vodu môžete v podstate použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Či už v domácnosti, v práci alebo si ju so sebou zoberiete niekam na cesty. Vďaka filtru sa nemusíte báť, či je kvalita vody, ktorú budete piť, v poriadku.

   3. Cenová dostupnosť

Pokiaľ nechcete alebo nemáme možnosť do úpravy vody investovať vyššiu sumu, je samozrejme prospešné zaobstarať si aspoň filtračnú kanvicu na vodu. Na našom e-shope sa ceny týchto kanvíc pohybujú už od 17,99€, pričom záleží na konkrétnom type, objemu či možnostiach filtrácie. Ide o nízkonákladovú investíciu - následne je potrebné len pravidelne vymieňať filter vo vnútri kanvice.

   4. Jednoduchá údržba

Väčšina filtračných kanvíc dokáže so základným filtrom na vodu (ktorý dostanete pri kúpe kanvice) fungovať v závislosti na typu cca 2 mesiace - závisí to aj od množstva prefiltrovanej vody a jej znečistenia. Po tejto dobe (prípadne inej odporúčanej dobe používania konkrétneho typu filtračnej kanvice) stráca filtračné médium svoju účinnosť a je potrebná jeho výmena. Náhradné filtre pre filtračné kanvice na vodu nájdete na našom e-shope.

Filtračné kanvice na vodu

   5. Zvýšenie kvality pitnej vody

Na trhu je dnes už množstvo typov filtračných kanvíc na vodu, pričom niektoré z nich okrem samotnej filtrácie vody zvyšujú jej kvalitu aj napr. ionizáciou. Ide o ionizačné kanvice na vodu, ktoré spôsobujú zmenu pH vody na hodnoty až 9,5, teda produkujú alkalickú, "živú" vodu. Pitie takejto vody pozitívne vplýva na ľudský organizmus - výhodami sú najmä ľahšia vstrebateľnosť do buniek, lepšia hydratácia a zároveň pôsobí ako silný antioxidant.

Filtračná kanvica na vodu teda predstavuje lacnú možnosť filtrácie pitnej vody v domácnosti pre vás aj vaše deti. Môžu byť taktiež ideálnym darčekom pre ľudí, ktorým chcete dopriať kvalitnejšiu čistú vodu. V našej ponuke nájdete filtre Brita, ale aj iné typy filtračných kanvíc na vodu - veľmi obľúbená je aj ionizačná kanvica Aquatip® ION pitcher. 

Button - prezrieť celú ponuku filtračných kanvíc na vodu

 
Napísal/a

Zuzana Grajciarová

Ďalšie články

awblog/vyhradni-distributor-filtrov-na-vodu-atlas-filtri.jpg

Snažíme sa neustále rozširovať našu ponuku produktov, a preto sme začali spolupracovať s talianskou spoločnosťou Atlas Filtri, ktorá sa zaoberá úpravou vody od roku 1975. Stali sme sa distribútorom filtrov na vodu Atlas Filtri, čo znamená, že už čoskoro nájdete širokú škálu týchto produktov na našom e-shope.

Čítať viac
awblog/moddom-veltrh-nabytku-blogovy-clanok.jpg

Pozývame vás na 22. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov a interiérového designu, ktorý sa uskutoční v dňoch 18.-22.10. 2017 v Incheba Expo Bratislava. Zúčastníme sa ho aj my, keďže cieľom našej spoločnosti je priniesť do každého bývania kvalitnú čistú vodu.

Čítať viac
awblog/cista-pitna-voda-filter-s-aktivnym-uhlim.png

Čo si predstavíte pod pojmom čistá pitná voda? My nazývame čistou a zdravou vodou takú, v ktorej nie sú obsiahnuté žiadne škodlivé látky a môže tak plniť v ľudskom tele všetky dôležité úlohy, na ktoré je určená. Výborným pomocníkom v boji za čistú vodu je aj aktívne uhlie, vďaka ktorému sa zbavíte škodlivín a navyše získate vodu s výbornou chuťou.

Čítať viac