Kategórie
 
 
 
Filter na dusičnany AQ® 8 RX
Doprava ZADARMO nad 100€
 
 
Filter na dusičnany AQ® 8 RX
Meranie tvrdosti a obhliadka zadarmo
 
 
 
 

Filter na dusičnany AQ® 8 RX

0 (0 hlasov)
Kód produktu:267 8 l ANEX
Výrobca:AQ®
Vodný filter na dusičnany (do 30 mg/l) s anexovou náplňou a výkonom až 900 litrov za hodinu.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 382,50 € bez DPH
459,00 € s DPH


seller_img
Potrebujete poradiť?Opýtajte sa priamo na tento produkt.
Radoslav Ďurajka
+421 907 806 855
durajka@cistavoda.sk

O výrobcovi a samotnom zariadení...

Prístroje AQ RX ANEX sú plnoautomatické zariadenia s náplňou, ktorá účinne zachytáva dusičnany a následne ich vyplavuje do odpadu. Prístroje s riadiacimi hlavicami RX a novým systémom regenerácie s využitím keramických platničiek zabezpečia spoľahlivú úpravu vody všade tam, kde je potrebná. Hlavným rozdielom týchto hlavíc je, že nepúšťajú neupravenú vodu do systému ani počas regenerácie. Jednoducho ju ventil stopne a voda s dusičnanmi vám do systému nepotečie.

Anexový filter AQ 8 RX je navrhnutý kompaktne, teda obsahuje aj soľnú nádrž vo vnútri prístroja. Je vhodný na malé množstvá dusičnanov vo vode (približne do 30 mg/l). Dôležité je nepodceniť množstvo anexovej náplne, pokiaľ jej bude veľmi málo, tak iónovýmena nestihne prebehnúť a dusičnany ostanú vo vode!

Ako prebieha plnoautomatické odstránenie dusičnanov a dusitanov vody s našimi zariadeniami?

Zariadenia, ktoré si poradia s dusičnanmi vo vode sú takmer identické ako zmäkčovače vody, avšak obsahujú špeciálnu náplň vo vnútri prístroja, a tou je silne bázický ANEX. Pri prietoku vody cez filter sa zachytávajú ióny dusičnanov NO3 a tie sa zamenia za ióny iných, neškodných solí, ktorých obsah nie je limitovaný. Následne sa vďaka elektronickému systému spustí regenerácia prístroja (zväčša v noci), ktorá si sama vytvorí soľný roztok vo vnútri prístroja a preplachne ANEX, ktorý je následne pripravený na ďalšie použitie.

Dusičnany a dusitany pôsobia vo vode bez zápachu a preto nie sú vidieť. Na zistenie obsahu dusičnanov a dusitanov vody je potrebný rozbor vody, avšak takmer so 100% úspešnosťou nájdete dusičnany a dusitany všade tam, kde sa v blízkosti používali alebo používajú dusíkaté, umelé hnojivá. Teda hlavne na južnom a juhozápadnom Slovensku.

Prečo sú dusičnany a dusitany nebezpečné pre človeka v pitnej vode?

Hlavným dôvodom je ich väzba na hemoglobín v krvi, respektíve väzba dusitanov, kedže dusičnany sa v ľudskom tele premieňajú práve na dusitany. Viazaním na hemoglobín spôsobujú, že sa v tele menej prenáša kyslík. Dospelé organizmy, prípadne deti nad 3 roky si už zväčša vedia poradiť s týmto problémom, avšak u bábätiek do 3 rokov hrozí až smrť! Samotné dusičnany a dusitany vo vode sú taktiež karcinogénne, teda spôsobujúce rakovinu. Taktiež bolo preukázané, že ľudia a hlavne deti žijúce v blízkosti výskytu dusičnanov a dusitanov majú častejšie astmu, cuktrovku a problémy s dýchacími cestami.

Často kladené otázky (FAQ):

Aká je životnosť živice (ANEX) vo filtračnom zariadení?
Približne 10 rokov.

Čo je potrebné pri montáži tohto zariadenia?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú, všeobecnú ilustráciu montáže. V prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Záleží od troch faktorov:

  • denná spotreba vody
  • maximálny momentový prietok vody
  • množstvo dusičnanov a dusitanov vo vode

Na základe toho je potrebné určiť množstvo náplne, ANEXU v prístroji. Pokiaľ si chcete byť 100% istý, neváhajte nám zavolať, prípadne nás kontaktovať!

Aká je údržba zariadenia?
Prakticky žiadna, avšak je potrebné pravidelné dosypávanie soli, občasná dezinfekcia a hlavne výmena filtračných vložiek v mechanickej predfiltrácií.


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia