Filter na dusičnany AQ® 40 RX
Dostupné skladom Na druhý deň u vás doma Pri objednávke
do 12:00
Popis produktu

Vodný filter na dusičnany (do 100 mg/l) s anexovou náplňou a výkonom až 2300 litrov za hodinu.

899,90 €
899.90
+ -
Hodnotenie:
Pridať pre porovnanie

Filter na dusičnany AQ® 40 RX
Adviser Image
Potrebujete poradiť? Opýtajte sa nás priamo na tento produkt.

O výrobcovi a samotnom zariadení...

Prístroje AQ RX ANEX sú plnoautomatické zariadenia s náplňou, ktorá účinne zachytáva dusičnany a následne ich vyplavuje do odpadu. Prístroje s riadiacimi hlavicami RX a novým systémom regenerácie s využitím keramických platničiek zabezpečia spoľahlivú úpravu vody všade tam, kde je potrebná. Hlavným rozdielom týchto hlavíc je, že nepúšťajú neupravenú vodu do systému ani počas regenerácie. Jednoducho ju ventil stopne a voda s dusičnanmi vám do systému nepotečie.

Anexový filter AQ 40 RX je navrhnutý s externou soľnou nádržou mimo prístroja. Zvláda odstrániť dusičnany približne do hodnoty 100 mg/l. Dôležité je nepodceniť množstvo anexovej náplne, pokiaľ jej bude veľmi málo, tak iónovýmena nestihne prebehnúť a dusičnany ostanú vo vode!

Ako prebieha plnoautomatické odstránenie dusičnanov z vody s našimi zariadeniami?

Zariadenia, ktoré si poradia s dusičnanmi vo vode sú takmer identické ako zmäkčovače vody, avšak obsahujú špeciálnu náplň vo vnútri prístroja, a tou je silne bázický ANEX. Pri prietoku vody cez filter sa zachytávajú ióny dusičnanov NO3 a tie sa zamenia za ióny iných, neškodných solí, ktorých obsah nie je limitovaný. Následne sa vďaka elektronickému systému spustí regenerácia prístroja (zväčša v noci), ktorá si sama vytvorí soľný roztok vo vnútri prístroja a preplachne ANEX, ktorý je následne pripravený na ďalšie použitie.

Dusičnany a dusitany pôsobia vo vode bez zápachu a preto nie sú vidieť. Na zistenie obsahu dusičnanov a dusitanov vody je potrebný rozbor vody, avšak takmer so 100% úspešnosťou nájdete dusičnany a dusitany všade tam, kde sa v blízkosti používali alebo používajú dusíkaté, umelé hnojivá. Teda hlavne na južnom a juhozápadnom Slovensku.

Prečo sú dusičnany a dusitany nebezpečné pre človeka v pitnej vode?

Hlavným dôvodom je ich väzba na hemoglobín v krvi, respektíve väzba dusitanov, kedže dusičnany sa v ľudskom tele premieňajú práve na dusitany. Viazaním na hemoglobín spôsobujú, že sa v tele menej prenáša kyslík. Dospelé organizmy, prípadne deti nad 3 roky si už zväčša vedia poradiť s týmto problémom, avšak u bábätiek do 3 rokov hrozí až smrť! Samotné dusičnany a dusitany vo vode sú taktiež karcinogénne, teda spôsobujúce rakovinu. Taktiež bolo preukázané, že ľudia a hlavne deti žijúce v blízkosti výskytu dusičnanov a dusitanov majú častejšie astmu, cuktrovku a problémy s dýchacími cestami.

Často kladené otázky (FAQ):

Aká je životnosť živice (ANEX) vo filtračnom zariadení?
Približne 10 rokov.

Čo je potrebné pri montáži tohto zariadenia?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú, všeobecnú ilustráciu montáže. V prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Záleží od troch faktorov:

 • denná spotreba vody
 • maximálny momentový prietok vody
 • množstvo dusičnanov a dusitanov vo vode

Na základe toho je potrebné určiť množstvo náplne, ANEXU v prístroji. Pokiaľ si chcete byť 100% istý, neváhajte nám zavolať, prípadne nás kontaktovať!

Aká je údržba zariadenia?
Prakticky žiadna, avšak je potrebné pravidelné dosypávanie soli, občasná dezinfekcia a hlavne výmena filtračných vložiek v mechanickej predfiltrácií.

 • Rozmery prístroja (V,Š,H): 156x26x26cm + 89x39x39cm**
 • Hmotnosť zariadenia: 39,7 kg + 8,1 kg*  
 • Objem ANEXu v nádrži: 40 litrov
 • Objem soli v nádrži: 100 kg
 • Približné náklady na soľ*: 20€/mesiac
 • Spotreba soli pri regenerácii: 7,3 kg
 • Spotreba vody pri regenerácii: 180-220 litrov
 • Maximálny prietok vody: 2,3 m3/hod
 • Pracovný tlak: 2,0-6,0 bar
 • Pracovná teplota: 2-38 °C
 • Napájanie el. energie: 220-240 V/ 50-60Hz
 • Pripojenie: 1"
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky 
*Hmotnosť nádoby na soľ
**Rozmery soľnej nádrže, ktorá je mimo zariadenia

Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!