Kategórie
 
 
 
Filter na dusičnany AQ® 20 RX
Doprava ZADARMO nad 100€
 
 
bezplatne-meranie-tvrdosti-vody
Meranie tvrdosti a obhliadka zadarmo
 
 
 
 

Filter na dusičnany AQ® 20 RX

0 (0 hlasov)
Kód produktu:250 20 l ANEX
Výrobca:AQ®
Vodný filter na dusičnany (do 60 mg/l) s anexovou náplňou a výkonom až 1500 litrov za hodinu.
Dostupnosť
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: 582,50 € bez DPH
699,00 € s DPH


O výrobcovi a samotnom zariadení...

Prístroje AQ RX ANEX sú plnoautomatické zariadenia s náplňou, ktorá účinne zachytáva dusičnany a následne ich vyplavuje do odpadu. Prístroje s riadiacimi hlavicami RX a novým systémom regenerácie s využitím keramických platničiek zabezpečia spoľahlivú úpravu vody všade tam, kde je potrebná. Hlavným rozdielom týchto hlavíc je, že nepúšťajú neupravenú vodu do systému ani počas regenerácie. Jednoducho ju ventil stopne a voda s dusičnanmi vám do systému nepotečie.

Anexový filter AQ 20 RX je navrhnutý kompaktne, teda obsahuje aj soľnú nádrž vo vnútri prístroja. Je vhodný na menšie množstvá dusičnanov vo vode (približne do 60 mg/l). Dôležité je nepodceniť množstvo anexovej náplne, pokiaľ jej bude veľmi málo, tak iónovýmena nestihne prebehnúť a dusičnany ostanú vo vode!

Ako prebieha plnoautomatické odstránenie dusičnanov vody s našimi zariadeniami?

Zariadenia, ktoré si poradia s dusičnanmi vo vode sú takmer identické ako zmäkčovače vody, avšak obsahujú špeciálnu náplň vo vnútri prístroja, a tou je silne bázický ANEX. Pri prietoku vody cez filter sa zachytávajú ióny dusičnanov NO3 a tie sa zamenia za ióny iných, neškodných solí, ktorých obsah nie je limitovaný. Následne sa vďaka elektronickému systému spustí regenerácia prístroja (zväčša v noci), ktorá si sama vytvorí soľný roztok vo vnútri prístroja a preplachne ANEX, ktorý je následne pripravený na ďalšie použitie.

Dusičnany a dusitany pôsobia vo vode bez zápachu a preto nie sú vidieť. Na zistenie obsahu dusičnanov a dusitanov vody je potrebný rozbor vody, avšak takmer so 100% úspešnosťou nájdete dusičnany a dusitany všade tam, kde sa v blízkosti používali alebo používajú dusíkaté, umelé hnojivá. Teda hlavne na južnom a juhozápadnom Slovensku.

Prečo sú dusičnany a dusitany nebezpečné pre človeka v pitnej vode?

Hlavným dôvodom je ich väzba na hemoglobín v krvi, respektíve väzba dusitanov, kedže dusičnany sa v ľudskom tele premieňajú práve na dusitany. Viazaním na hemoglobín spôsobujú, že sa v tele menej prenáša kyslík. Dospelé organizmy, prípadne deti nad 3 roky si už zväčša vedia poradiť s týmto problémom, avšak u bábätiek do 3 rokov hrozí až smrť! Samotné dusičnany a dusitany vo vode sú taktiež karcinogénne, teda spôsobujúce rakovinu. Taktiež bolo preukázané, že ľudia a hlavne deti žijúce v blízkosti výskytu dusičnanov a dusitanov majú častejšie astmu, cuktrovku a problémy s dýchacími cestami.

Často kladené otázky (FAQ):

Aká je životnosť živice (ANEX) vo filtračnom zariadení?
Približne 10 rokov.

Čo je potrebné pri montáži tohto zariadenia?
Kanalizačný odtok na odpadovú vodu a elektrickú zásuvku. Prípadne si pozrite jednoduchú, všeobecnú ilustráciu montáže. V prípade, že nemáte obecný vodovod, ale studničnú vodu je potrebné nainštalovať pred zariadenie mechanický filter

Ako vybrať vhodný prietok (veľkosť zariadenia)? 
Záleží od troch faktorov:

  • denná spotreba vody
  • maximálny momentový prietok vody
  • množstvo dusičnanov a dusitanov vo vode

Na základe toho je potrebné určiť množstvo náplne, ANEXU v prístroji. Pokiaľ si chcete byť 100% istý, neváhajte nám zavolať, prípadne nás kontaktovať!

Aká je údržba zariadenia?
Prakticky žiadna, avšak je potrebné pravidelné dosypávanie soli, občasná dezinfekcia a hlavne výmena filtračných vložiek v mechanickej predfiltrácií.


Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia